Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megkérdeztétek terhesgondozáso...

Megkérdeztétek terhesgondozáson az orvosotoktól, hogy alkalmanként mennyivel tartoztok, vagy adtatok amennyit gondoltatok?

Figyelt kérdés
Most tervezzük a 3. gyereket, az első kettőnél nem volt fogadott orvosom. Akihez szeretnék terhesgondozásra járni és szülni, még gyakorló orvos (rezidens, ha jól írom), nincs magánrendelése, csak a kórházban rendel. Mikor felkérem, hogy vezesse végig a terhességemet, megkérdezzem, hogy alkalmanként mennyivel tartozom, vagy csak tegyek a borítékba annyit, amennyit gondolok és a vizsgálatok végén adjam oda? Bocsi a sok kérdésért, de két gyerek mellett már nem engedhetem meg, hogy órákat üljek a kórházban vizsgálatokra és orvosokra várva.
2010. jan. 12. 23:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Én most váltottam orvost, és tegnap voltunk Nála. Csak konzultáció volt, este későn 7 óra után, és jó fél órát bent voltunk Nála. Mindent átnézett, minden leletemet, és amit az előző hülye doki elbaltázott, azt kijavította.

Az előző doki csak a konzultációért, 10 perces beszélgetés, kért 7000 forintot. De Ő, semmit. Jövőhéten kell egy rákszűrést csinálni, és azt a kórházban végzi el, úgy hogy Neki a magánrendelésen is meg van minden eszköze. Tehát. Kérdezz rá a dokira, hogy mennyivel tartozol Neki, és ha azt mondja hogy semmi, akkor örülj. De ha azt mondja h ennyi meg ennyi, akkor fizesd ki. DE! Mivel a kórházban végzi ezeket a vizsgálatokat, így nem kérhet pénzt! Borítékot ne adj, mert az nagy hiba lenne. Persze a szülésért igen, de a terhesgondozásért ne!


32hetes.

2010. jan. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mondani fogja ő hogy mennyivel tartozol, nyugi....
2010. jan. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne magadtól adj borítékot, hanem várd meg, míg mondja, mennyit adj.
2010. jan. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én bizony megkérdeztem. Én is a kórházba jártam az orvosomhoz, mert nincs magánrendelése, ő már szakorvos. Egy fillért se fogadott el... azt mondta, majd a végén. Nekem mázlim volt, mert találtam egy rendkívül emberséges, tisztességes orvosnőt, akiben megbíztam és egy pillanatra sem csalódtam benne. Ezek mellett még nem is volt pénzéhes sem.
2010. jan. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én dokim osztályvezető főorvos, így neki sincs magánrendelése, hanem a kórházban fogad. Kérni valóban nem kérhet egy fillért sem, de ha azt akarod, hogy saját betegeként kezeljen, akkor uh-os vizsgálatok után rakj a zsebébe pénzt, boríték és minél nagyobb feltűnés nélkül. Így érti ő is, és ez alapján kezel, másrészt nem hozod kellemetlen helyzetbe.
2010. jan. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én sztk-s rendelésre járok, ill. a kh.-ba a dokihoz ha olyan vizsgálat kell, nincs magánrendelése. Tehát elvileg semmit sem kéne fizetnem,DE én ha az sztk-ba is megyek ott szoktam adni neki ahogy épp megengedhetem magamnak 2-3ezret, és mondjuk mindig is jó volt mint orvos, de így ha sokan is vannak azonnal behív ha meglátja a nevem.Nekem megéri, amíg ritkán jártam és nem fizettem volt, h 2 órát is ott dekkoltam.Most meg mondja is, h az ő betegeit előre veszi, gondolom ezt úgy is érti aki fizet.Én nem kérdeztem meg , h mennyit adjak , adok amennyi épp telik és reális, és sztem nem kevesli, mert sosem feledkezik meg rólam. Ja, ami még lemaradt:én nem szoktam borítékkal húzni az időt, előveszem a "pénzeszsákom" és onnan adom neki a kezébe, mindig megköszöni.Nekem ez vált be, bár mindenki másképp csinálja ezt is:)

Szépnapot

2010. jan. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
08.17-es vagyok. Én azért nem ajánlom, hogy a kezébe add, mert azt megláthatják a nővérek és az kellemetlen lehet a dokinak. Szerintem jobb ha zsebbe megy, egy köszönöm kíséretével.
2010. jan. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

08:59-es vagyok!

Nálunk az sztk-s rendelésen, külön van a nővér, ezért mehet kézbe is:)

Az uh-on meg, pont ezért nem adok, mert ott több szem van jelen...

De nekem/neki , jó ez igy is!!

2010. jan. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ági1987 ***** válasza:
Szia!Én magán rendelésre járok!5000 a tarifa plussz a szülés után!
2010. jan. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem beszéld meg az orvossal, és akkor Te is tisztán látsz. Ha azt mondja, hogy a terhesgondozásért nem kér semmit, de Te meg leszel vele folyamatosan elégedve, akkor én azért időnként adnék neki 2-3 ezer Ft-ot.

Én magánrendelésre járok, mert az sztk-s rendeléshez nincs türelmem, és jobban szeretem ha ugyanaz az orvos vezeti végig a terhesgondozásom. Nálunk egy alkalom 5.000 Ft. Havonta 1* járok. Szerintem ez nem vészes összeg, és az ember lelkiismerete is nyugodt.


Boldog babavárást!

18 hetes kismama

2010. jan. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!