Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mélyvénás trombózisom volt...

Mélyvénás trombózisom volt 2004-ben. "Leiden heterozigóta" ez van a kezelőlapomra írva.35 éves vagyok, és lassan időszerű lenne a babavállalás. Syncumar helyett milyen vérhígítót lehet szedni a terhesség és a szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
2008. aug. 5. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én úgy tudom ilyen esetben a syncumart felcserélik Heparin injekcióra amit a has bőre alá vagy vállba kell adni bőr alá. Nálunk Fraxiparine -nak hívják.

De erről úgyis majd beszélned kell a dokival, egész terhesség alatt erre lesz szükséged.

2008. aug. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem egy véletlen folytán derült ki ez a Leiden-mutációm, nekem is heterozigóta. Most 18 hetes terhes vagyok, 30 éves. A 12. héttől Clexane injekciót kell adnom magamnak minden nap, kivéve a szülés napját, a szülést követő 2 hétig.Bárminemű kérdésed van keress fel okvetlenül egy hematológust, az injekciót úgyis csak ő írhatja fel először.
2008. aug. 6. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Sziasztok! 15 hetes 26éves Leidenes vagyok. A hematológus nem győzte hangsúlyozni a mozgást. Így a vér pangása megelőzhető, ami a trombózishoz vezethet. A bicajozást ajánlotta persze védett útvonalon. Az injekció megelőzés miatt kell.
2009. márc. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!