Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyennek képzeldted a terhess...

Milyennek képzeldted a terhességet? Ehhez képest milyen volt?

Figyelt kérdés

2014. aug. 11. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
TUdtram, hogy fáj a hát, lehet hányinger, de ugye az én képzeletemben mindez nem akart szerepelni, csak annyi, hogy nő a pocakom, ficánkol a gyerek és a férjem puszilgatja a pocakom. Nos, igen, nő a pocakom, ficánkol a gyerek, aférjem is puszilgtaja a pocakom, de az első négy hónapot vlaóban végighánytam, a hatodik hónaptól meg fáj a hátam. Szóval bejött az is, amit szerettem volna meg persze az is megtörtént amitől tartottam.
2014. aug. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondoltam, hogy majd végighányom az első trimesztert, a második viszonylag kellemes lesz, a harmadik meg megint gáz, mert bálna leszek, meg vizes, meg minden. Ehhez képest volt étvágytalanság, egyszer hányinger, és kb. annyi változott, hogy nőtt rajtam egy pocak. Nagyon jól éreztem magam végig, örültem hogy végre kikerekedtem, mert egyébként vékony vagyok. Élveztem hogy mocorog a baba, néha aggódtam mert volt pár alkalommal pecsételő vérzés, de amúgy kimondottan szép emlék az egész időszak.
2014. aug. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Első: elképzeltem,milyen jó lesz,ha érzem majd mozogni,milyen csini kismama leszek,milyen idilli lesz minden,a párom majd (ahogy az első is írta :D) puszilgatja a hasam,stb. A valóság: 30 kg-ot híztam :D így csinosnak abszolút nem mondtam volna magam. Olyanokat rúgott a fiam,hogy sokszor csillagokat láttam. Állandóan,sokszor 2 percenként pisilnem kellett,a melleimből dőlt az előtej,fájt a derekam,a hátam,folyamatosan izzadtam,fulladtam,alig vártam,hogy vége legyen. Aztán megszületett,boldogok voltunk,sokáig nem akartam még egy babát,nem akartam terhes lenni. Majd megfogant a Hugi,ekkor már reálisan láttam a dolgokat és csak arra gondoltam,hogy ugyanolyan komplikációmentes legyen,mint az első,nem érdekelnek a kellemetlen dolgok,úgyis vége lesz. Ehhez képest veszélyeztetett vagyok,nem kelhetek fel,vagyis nem kelhetnék. Minden nyavalyát magamra vállalnék,inkább hánynék 9 hónapon keresztül,csak lenne minden rendben és ne fenyegetne koraszülés... Ilyenkor az ember azért átértékeli a dolgokat. Minden rossznál van rosszabb,az ilyenek,mint hátfájás,légszomj,izzadás már teljesen eltörpülnek emellett.
2014. aug. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt hittem, hogy az elején meg lesznek azok a tipikus tünetek, hányinger, hányás, kívánóság stb. Ehhez képest enyhe hányinger volt a 9. héttől a 12. hétig.

Azt hittem maga lesz a nyugalom és béke időszaka, ehhez képest mindentől paráztam/parázok.

Azt hittem az utolsó hónapokban érzek majd egy kis kellemetlenséget, hát nem, jött a vizesedés, a szapora pulzus, az átmeneti szívdobogásérzet stb :)

De azt sose hittem, hogy terhesség alatt így lehet kötődni és így lehet szeretni a kisbabámat és emberileg mennyire megtud változtatni, jobbá tud tenni egy még meg nem született baba. :) 35 hetesen visszagondolva, nem volt nehéz terhességem eddig, de sok új dolog volt, amit nem is képzeltem volna :)Már nagyon várom a fiam érkezését :)

2014. aug. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

én a nagy pocakon kívül semmire nem gondoltam nagy naívan, vagy eszembe sem jutott más, hogy mit várhatnék


ezzel szemben:

a végefelé ödémásodtam és inkább idegileg, érzelmileg voltam ki, mert ha pihenni akartam senki nem volt körülöttem megértő, mindenki megsértődött ha esetleg nem megyek át hozzá, a zebrán kocsiból beszóltak, hogy haladjak már, az orvosokat nem érdekelte, hogy rossz volt a vérképem, más a macskáját tette a képembe - rettegtem a toxoplazmózistól, meg sorolhatnám. ezekre mind mind nem számítottam.

2014. aug. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én féltem tőle, mert sok rizikó, nyavalya, kicsit hipochonder vagyok, attól tartottam, hogy minden bajom lesz egész idő alatt.

Ehhez képest semmi nem volt, teljesen nyugodt voltam, se hányinger, se rosszullét, se szörnyű hízás. Igazából kiegyensúlyozottabb voltam, mint bármikor előtte. A vége sem volt megterhelő, csak az alvás meg a felállás ment nehezebben. Nem aggódtam végig az egészet, ahogy számítottam rá, nekem pozitív élmény volt.

2014. aug. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jöhetnek még:)
2014. aug. 11. 14:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Én szörnyűnek gondoltam, iszonyú nehéznek. Ehhez képest egy setagalopp volt. Végig dolgoztam, sétáltam napi nyolc kilométert, tornáztam. Pedig vizesedtem a 30.héttől, és terhességi cukros is.voltam. De bármikor újra csinálnám. Nagyon féltem tőle, de alaptalanul. Mindig azt vártam, hogy biztos majd ezután lesz rossz, erre nem volt semmi gond, élveztem a változásokat.
2014. aug. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elsőnél teljesen simán ment minden, ilyennek is gondoltam, de a 14.hétig hánytam, aztán minden olyan jó volt. Azt hittem a 2. is ilyen lesz, de nem. 36.héten kisebbnek (2250g)mérték a fiamat, 37. héten a védőnő fehérjét talált a vizeletemben, plusz cukrosinfúzióra meg nstre kellett járnom 2 naponta, romlott a májfunkcióm, faros volt a babám, lebénult a bal arcom a huzattól és ezek miatt másnap a 39.héten császároztak preeclampszia miatt :( Már holnap 6 hetes lesz a fiam, de nekem szörnyű élmény volt, főleg hogy most meg rettegek a trombózistól meg az embóliától, mert tán császár után 8-12 hétig fokozottabb a veszély rá (pánikbeteg vagyok mellesleg, ez igen csak közrejátszik :(
2014. aug. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!