Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik hétben/hónapban...

Hányadik hétben/hónapban illik már mindenképp közölni a munkáltatóval a terhességet?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy elég sokáig nem is látszik a kismamán, mert olyan alkatú, és a ruhák sem árulják el.

A kérdés miértje az, hogy a pénz miatt minél tovább szeretne a kismama dolgozni folyamatos 3 műszakban, viszont, ha megtudják, már csak két műszakban dolgozhat, ami jelentős kiesés a jövedelemből.


2014. aug. 1. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Ket szempont: 1. Oke, h talan nem latszik, de ha megis eszreveszi valamibol, akkor visszatetszest kelt, h nem Te magad mondtad el. 2. Elegendo idot illik biztositani az a potlasodra, vagyis az allas meghirdetesere, kivalasztasra, betanitasra. Adott esetben neked kell betanitani. A mznkaltato azt utalja a legjobban, ha egyik naprol a masikra emberhiany van.
2014. aug. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nálunk a létszámhiány nem játszik, mert jelenleg is fennálló probléma, és nem foglalkoznak vele amúgy sem. Állítólag így is elegen vagyunk. Műszakonként 70-en vagyunk azonos munkakörben, nem lesz megpályáztatva a helyem. Hanem majd képeznek még ki embereket, és hoznak, ha szükségét érzik.
2014. aug. 1. 10:40
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor illik, ha már nem tudod 100%-ban ellátni a feladatodat.

Amúgy senki nem kényszeríthet rá hogy bejelentsd, akár a szülés napjáig dolgozhatsz ha neked úgy tetszik.

2014. aug. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát szerintem minél hamarabb. Legalábbis ha a 3 hónap eltelik és minden rendben van akkor illő elmondani. Egyrészt azért amit az első is írt, másrészt ha pl veled történik valami pl az éjszakai műszakban őt fogják felelősségre vonni, hogy miért osztott be. Mivel most már a terhességet nem kell egyébként hivatalosan írásban bejelenteni ugye védve vagy a ténytől, hogy terhes vagy, viszont én nem kockáztatnék, esetleg később mikor vissza akarsz menni dolgozni nem lesznek készségesek.

Én pl nem örülnék, ha egy munkavállaló nem mondaná el, hogy terhes. Én nem hiszem, hogy a pénz annyival többet ér, hogy kockáztasd a baba egészséges fejlődését. Egyrészt megértelek, az elsővel én majdnem végig dolgoztam (igaz nem 3 műszakban), viszont most nem tehettem volna meg, így itthon vagyok tp-en.

De végülis neked kell dönteni. A te felelősséged.

2014. aug. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jelenleg nem vagyok terhes, csak érdekel, mi lenne ha, de egy kolléganőmet konkrétan érint, és ő is hasonlók miatt nem sietné el a bejelentést. (Én tudom egyedül a munkahelyen)

De ha magamból indulok ki, az a helyzet, azt azért tudom, az én szervezetemnek mi a jó. Pl. a délelőttös műszak nem, mert szabályos rosszullétem van így is, mikor 2:25-kor csörög az ébresztőm, mert így tudok készülődéssel együtt beérni reggel 5:40-re munkakezdésre.

Éjszakai műszakot sokan nem bírják, én simán. Ha lehetne választani, hogy állandó délelőtt vagy állandó éjszaka, tuti, hogy éjjelt választanám. Nekem, és ezáltal a babának is, biztosan a nappalozás ártana meg.


Esetleg lehetséges olyan, hogy orvosi papírt hozzak róla, hogy nekem a szervezetem szempontjából a délelőtt károsabb, és engedjék az éjszakázás délutánnal párban? :)

2014. aug. 1. 11:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy most mit birsz, mert nem vagy terhes... Ha terhes leszel akkor sem tudod előre, hogy milyen tüneteid lesznek. Előfordulhat hogy semmi, de az is, hogy veszes terhessegi hanyassal bent fekszel az osztalyon. Teljesen felesleges errol mar most gondolkozod.:) Arrol pedig nem adhat papirt orvos, hogy te mikor erzed jol magad, ez a munkaltatod joindulatan fog sajnos mulni!
2014. aug. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 8 hetesen már kiirattam magam tp-re. Igaz, én irodában dolgozom. Mivel sokszor nem tudtam menni, mert rosszul voltam (busszal jártam 25 km-re), így a munkahelyemen is azt javasolták inkább maradjak otthon. Meg a sok vizsgálat, amit általában csak napközben tudtam elintézni. Olyan munkaköröm volt, hogy nem hiányozhattam. Így most vettek fel helyettem vkit. Pozitív tesztem után elmentem nőgy-hoz, és másnap vittem az orvosi igazolást a terhességről. Szerintem így korrekt. Én azért is jelentettem be, mert már azon a héten sokszor alig bírtam elmenni dolgozni a rosszullétektől. Így úgyis kiderült volna előbb-utóbb. Nekem is kevesebb így a pénzem, de a sok stressz nem tett volna jót. 34 éves vagyok, ez az első babám, és nem szerettem volna, ha bármi baj történik.
2014. aug. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!