Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól kell terhesvitamint,...

Mikortól kell terhesvitamint, folsavat szedni?

Figyelt kérdés
A doki ultrogestant írt fel,mást nem mondott. Vegyek magamtól és szedjem?
2014. aug. 12. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
13%

NEM kell szedni semmi ilyen vacakot. Folsavat akkor, ha a doktor szerint szükséges.

Csak Magyarországon szednek mindent a terhes nők.

2014. aug. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Folsavat feltétlen szedjél. Ha egészségesen élsz, nem kell vitamin, de ha te vagy miss sajtburger sültkrumpli, akkor érdemes átgondolni.
2014. aug. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Teherbeesés előtt már érdemes elkezdeni.

Az is nagyon hasznos lehet, ha sok nyers zöldséget, gyümölcsöt eszel.

2014. aug. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A folsav nem vacak, hanem nagyon is fontos! legalább azt szedjél. de azt már nem áratan gyerektervezés idején is, a babaprojekt kezdete előtt 2-3 hónappal (nekem is ezt tanécsolta nődokim). ez csak vitamnin, nem gyógyszer, de szükséges.

Azt kétlem h bármilyen orvos is lebeszélne a folsavról. Szóval mindenképp kezdj el folsavat szedni. Aztán az orvossal meg majd konzultálsz terhesvitamin kapcsán.

2014. aug. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Terhesség előtt 3 hónappal érdemes elkezdeni.

[link]

2014. aug. 13. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A terhes vitamint én sem tartom fontosnak,de a folsav az.A patikában tudsz venni.Heti 4 alkalommal egy tabletta elég,és a terhesség első 3 hónapjában kell szedni,és szedjél magnéziumot is.
2014. aug. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A terhesvitamin,folsav és magne b6-at nem vacak mint ahogy az egyik válaszoló említette.Ezek nagyon hasznos dolgok a terhesség során,még akkor is,ha napi rendszereségel eszik gyümölcsöt,zöldséget.Nagyon jó dolog ha a kismama napi szinten fogyaszt zöldség ,gyümölcs féléket de annyit nem tud nem bír megenni,hogy az fedezze a napi vitaminbevitelt,ezért kell(ene) kiegészítésként terhesvitamin. A kérdező szed gyógyszert,de emelett szedhet vitamint ,nem árt és nem befolyásolja a gyógyszer hatását,csak arra kell figyelni ,hogy a gyógyszer és a vitamin bevétele között teljen el pár óra.A dokik nem mindig mondják,hogy szedjen a kismama vitamint,hisz az ő döntése,ha szeretne szedni a gyógyszertárban recept nélkül kaphat,vagy drogériában.Nekem a dokim azt mondja kellene valami vitamint szedni ,vásároljam meg azt amelyik nekem szimpatikus.Én Gravidát és Magne B6-ot szedek a terhesség eleje óta,mindegyikből napi egyet ,és eszem is zöldség,gyümölcsfélét naponta. A másik az,hogy az egyik válaszoló írta ,hogy csak a magyarok tömik magukat a terhesvitaminokkal,ez nem igaz,több országban is szedik,egyedül az Elevitet nem szeretik más országokban,van ahol be is tiltották a forgalmazását.Kérdezőre visszatérve ahogy érzed ,nyugodtan szedj vitamint.23.hetes kismama
2014. aug. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem KELL szedni semmit.

Nagyon kíváncsi lennék amúgy ezeknek a vitaminoknak a felszívódási %-ára...


Ha akarsz, szedj folsavat meg vitamint, főleg az elején mondják hogy fontos. Én nem szedtem egyikkel sem.

2014. aug. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen szedjétek csak a terhesvitaminokat! Mindent össze-vissza!


Egyik tanárom beszámolója: A B6 vitamin mérgező! Senki ne ringassa magát abban a tévhitben, hogy vízben oldódó és a felesleg kiürül! Könnyen okozhat szenzoros polyneuropáthiát, azaz a perifériás érzőidegek bántalmát (zsibbadás, égő fájdalom a kezeken, lábakon), mely súlyos esetben életre szóló károsodást is okozhat. Az, hogy kinél, milyen dózisban, mennyi idő után, az egyéni érzékenység függvénye. Normál táplálkozás mellett nincs szükség a pótlására, hiszen nagyon sokféle táplálékunk tartalmazza. Veszélyben vannak mindazok, akiknek valamilyen máj, vagy vese problémája van, tartósan, éveken át szednek pl. Magne B6-ot, vagy érzékenyebb emberek esetén csak multivitamint, és persze azok, akik megadózisú vitaminkészítményt kapnak egy idegrendszeri tünetre. Az alábbi történetet olvassa végig mindenki, aki úgy érzi, valamilyen oknál fogva megszólított a témában. Az idegbántalmaknak számtalan oka lehet, és gyakran nem találják a panaszok okát. Ilyen esetekben érdemes erre is gondolni.

2014. aug. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!