Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért baj, ha valaki 36. hét...

Miért baj, ha valaki 36. hét után továbbra is szedi a magnéziumot?

Figyelt kérdés
Mit befolyásol?
2014. aug. 18. 06:15
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
sztem semmit. nekem javasolta is az orvosom,h. szedjem végig. egyesek szerint "elnyomja" a vajúdási fájdalmakat. marokszámra szedtem volna,ha elnyomja őket :)
2014. aug. 18. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Mivel lazító hatása van, korszüléshez vezethet.
2014. aug. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A magnézium görcsoldó hatású, esetleg fájásgyengeséget okozhat.
2014. aug. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kitolhatja a szülés időpontját.
2014. aug. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Koraszüléshez vezethet?
2014. aug. 18. 07:56
 6/10 anonim ***** válasza:

koraszüléshez nem vezethet...


Barátnőmnek az orvosa mondta, hogy ne szedje tovább, mert "sose jön ki az a gyerek" :)

2014. aug. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szüléskor a méhizom összehúzódik/préselődik, így tolják ki a babát. A magnézium izomlazító, így gyengíti az összehúzódást, lelassul a szülés. 36. hétig szabad szedni, mert addig az a cél, hogy ne legyenek összehúzódások, azaz ne induljon be a szülés. 36. héttől viszont már teljesen fejlett a baba, akár meg is születhet.

Elsőnek: a "szerintem" csak vélemény, és jelen esetben jó nagy butaságot írtál.

2014. aug. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az Szülésznőm mondta hogy 38. hétig szedjem utána hagyjam abba, mert sokat kemenyedett a hasam es nem akaam korábban szülni !

40+5 re szültem .

2014. aug. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A védőnőm most szólt rám, hogy szedjem rendesen a magnéziumot mert ez "lazítja" a méh tevékenységeket. (31 hetes vagyok)Idő előtti abbahagyás koraszüléshez is vezethet, de egyértelmű hogy ez nálad nem áll fenn.

36. hét után nem kell már szedni, had dolgozzon a méhed hogy megtudjon majd születni a baba.

2014. aug. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha az orvosod azt mondja szedd, akkor szedd.

Én az előző terhességemnél is végig szedtem és még most sem állított le róla a doki. Napi 300 mg-ot szedek. És érdekes módon nekem időben (2 nappal a kiírt előtt) született meg a kisfiam és mindössze 3 óra alatt.

Szóval aki azt állítja, hogy ez a későbbi szakaszban elnyújtja a szülést butaság. Szerintem minden eset egyedi. Az én szervezetemnek szüksége volt a mg-ra, ennyi, ezért most sem fogok másképp tenni és remélem ugyanolyan könnyen kibújik a második kisfiunk is.

De mint írtam az orvosod majd megmondja, hogy neked kell-e vagy nem szedni és ha igen meddig.

2014. aug. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!