Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki használt az...

Van itt olyan aki használt az első trimeszterben deadalon kúpot vagy tablettát vészes hányás ellen?

Figyelt kérdés
2014. aug. 19. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Remelem nincs, mert azt terhesnek nem javasolják.....
2014. aug. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát pedig nekem a háziorvosom és a nőgyógyászom is javasolta. Egy másik nőgyógyász ismerősöm viszont egyértelműen nem tanácsolja. Most nem tudom, hogy merjem-e használni. Semmi nem marad meg bennem napok óta, már a víz sem. Félek hogy kórház lesz a vége.
2014. aug. 19. 12:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Pedig én is azt olvastam a betegtájékoztatójában, hogy terhesek ne fogyasszák.

Érdekes dolog ez a gyógyszer szedés. A legtöbbre rá van írva, hogy terhesen tilos, vagy csak orvos utasítására és felügyelete mellett, és szükség esetén simán felírják, és szedetik a kismamákkal. Az algopyrinre is azt írja a tájékoztató, hogy az 1. és 3. trimeszterben nem szabad, a dokik mégis azt ajánlják.

Nehéz kiigazodni ezen. Nézd ha neked a dokid mondta, akkor használd, de azért ne minden naposan.

2014. aug. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hat nekem egyik orvos se javasolta. Sot, olyan is volt, hogy nem terhesen akartam venni es a gyogyszeresz elso szava az volt, hogy "ugye nem terhes, mert akkor nem szedheti"
2014. aug. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első trimeszterben a Daedalon kúpot javasolta a dokim vészes hányás ellen.4 nap alatt 3 kg-ot fogytam...És szigorú ágynyugalom is kellett mert véreztem...Ettől nem volt hányingerem,de nem használtam minden nap,mert kellemetlen érzésem volt tőle.

A gyógyszerekről annyit:ennél a terhességnél Dicynone-t szedtem a vérzésre 2 hétig a Daedalon mellett.Előző terhességemnél meg a 24. héttől Aspirin protectet kellett szednem szülésig,mert a méhemnek rossz volt a keringése.

Ha az orvos ezt javasolta csak ne használd hyakran!Kitartást!

2014. aug. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nehéz okosan dönteni, mert ahány orvos, annyi különböző vélemény. Ma elhasznaltam egy kúpot, sokkal jobban érezte magam tőle. De nem merem majd minden nap használni, pedig megváltás lenne. Remélem, nemsokára elmúlnak ezek az elviselhetetlen rosszullétek.
2014. aug. 19. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!