Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tettél, amikor 39 évesen...

Bíborszél kérdése:

Mit tettél, amikor 39 évesen harmadik gyerekkel nem tervezetten estél teherbe? Igazolódott a döntésed helyessége? Kétségbeesve várom válaszaitokat.

Figyelt kérdés
Szívem szerint az ügyben tapasztalt, hasonló helyzetben lévő nők és férfiak hiteles válaszait várom. Pro és kontra: ki tartotta meg és ki az, aki nem. Mi a döntésed oka?

2014. aug. 22. 19:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én a harmadikkal spirál mellett estem teherbe, igaz nem annyi idősen mint te. Én nem bántam meg...
2014. aug. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyum 42 évesen lett terhes a 4. gyermekkel,4 hónapos volt mire kiderült.Mindenképp megtartották volna,ha előbb derül is ki.Makk egészségesen született a húgom,pusztán csak 25 év van köztünk (mivel engem 17 évesen szült anyu).Most 7 éves a hugi,fiam pedig 6...Vicces,együtt játszanak.:)
2014. aug. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Bar nem történt meg, de 38 éves vagyok, van két 4 év alatti gyerekem, és semmiképpen nem akarok már gyereket.

Ha védekezés mellett teherbe esnék, akkor a szívem szakadna meg, de elvetetném. Ismerem a páromat és magamat, és bizony a 3. gyerek váláshoz vezetne.

Nem mindenki alkalmas 3 vagy többgyerekes szülőnek. Tudom, hogy a kisbaba nem tehet semmiről, de képtelen lennék még egy gyerekről gondoskodni, és a férjem is így gondolkodik.

2014. aug. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem egy ismerősöm így járt, mondjuk nem 3., hanem második baba volt, de 39 évesen, nem tervezetten. Megtartotta. Most féléves a kislány, gyönyörű, édes, az anyukája nem bánja, sőt, borzasztóan örül a kis csodájának, mert mindig is akart a kisfiának egy húgicát, de anyagilag sose merték bevállalni. A szülei 15 év után viszont szétmentek, a nő szerint a pasinak szeretője lett, a pasi azt állítja ez nem igaz, azért volt sokat távol otthonról, mert felesége szinte nem is beszélt vele, nem foglalkozott vele. Hogy mennyiben befolyásolta a kapcsolatukat a kislány születése, azt nem tudom, mert tény, hogy előtte is voltak gondok.

Szerintem ha anyagilag megy, a házasságotok jó, és a férjed is akarja, mindenképp tartsd meg :)

2014. aug. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

2. babánkat várom, becsúszott gyerkőc, fiatal vagyok és terveztünk másodikat de nem ilyen korán (másfél év lesz a két gyerek között). Komolyan elgondolkodtunk azon hogy megtartsuk-e.

Jól döntöttünk, megtartottuk, hamarosan érkezik.

Nincs az a pénz, az az isten, az a bármi hogy 3. gyereket vállaljunk.

Ha 1 év múlva, ha 10 év múlva esnék váratlanul teherbe biztos nem tartanánk meg. Sajnálnám, hisz egy pici emberke, de biztos hogy nem bírnánk el még egy gyerkőcöt sem anyagilag, sem lelkileg, sem sehogy...

Biztosan rámenne a házasságunk, és ahogy írták előttem, nem mindenki való 3-4 gyerekes szülőnek, erre is születni kell. Nekem egyenlőre a 2 gyerek gondolata is sok de már nincs vissza út.

2014. aug. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
igaz nem velem történt meg hanem munkatársam anyukájával 40évesen esett teherbe be 4.babával meg tartották mára már 7éves a nagyobbik fia 30 de mikor meg született a kislány akkor annyira örült a fia hogy éjjel a munkahelyén sírva fakadt.
2014. aug. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Mindegyikből merítettem valamit. Tudjátok a legnagyobb félelmeim:

- vérzékeny vagyok, nem egyszerű a szülés

- ennyi idősen tudok-e egészséges gyermeket kihordani

- és a legnagyobb: nem felelőtlenség-e ennyi idősen bevállalni. Pl. Ha ő 20, akkor én 60. vagy Fizikailag hogyan segítem őt 70 évesen a gyermekvállalásnál.stb.

2014. aug. 23. 08:44
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ha megvan a döntés, kérlek írd meg.


A félelmeidhez annxit szeretnék hozzáfűzni, hogy ha vérzékeny vagy, az abortusz sem "egyszerű".

És amire ő felnő, de még nem áll a lábán teljesen, akkor ott lesznek a testvérei..

2014. aug. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves 8. számú kommentelő. Szívesen megírom, két nap múlva megyek orvoshoz, eddig három pozitív teszten vagyok túl.


Igazad van, a "műtét" ugyanolyan problémás az esetemben, és sajnos a mai magyar egészségügyben mire a szükséges faktort a kórház beszerezné - nem kis tortúrával -, lehet már "késő lenne".


Kifejezetten jól esnek a biztató szavaid, hogy a testvérek vigyáznak majd rá, ha úgy adódna egyszer, de ostorozom magam, hogy tehetek-e ilyen terhet az egyébként áldott jó két - jelenleg 12 és 9 éves - kislányomra.


A többi komment felvetéséhez: a férjem szeretné a babát, meglátásom szerint a házasságunk és egzisztenciánk stabil. Nem dőzsölünk, de elvagyunk. :)

Hatalmas lelki vívódásom oka a felelősség/felelőtlenség: azaz megtehetem- e a nagy tesókkal és a picikével is, nem ismerve, mi lesz velünk - szülőkkel 20-25 év múlva. Ha valaki borítékolná nekem, hogy legalább 30 éves koráig teljesen egészségesen segíteni tudom őt, ha más nem azzal, hogy jelen vagyok az életében és számíthat rám, nem pedig plusz teher vagyok "öregen" a számára, nem vívódnék.

2014. aug. 24. 18:21
 10/12 anonim ***** válasza:

Sokan vannak ma, akik 39 évesen szülnek először vagy max másodszor. Gondolj bele, mondjuk 36 év körül találnak párt, 38 évesen esetleg összeházasodnak/elgondolkodnak a családalapításon...

A helyedben én merném vállalni. A vérzékenység miatt mit tudtak tenni a korábbi szüléseknél? Arra tudnak most is figyelni? Esetleg lehet, hogy egy programcsászár segítene ezen a gondon?

Én még csak 30 leszek, így saját példát talán nem írhatok. Most várjuk mi is a 3-at, így is fognak segíteni a lányok (a nővérkék), a te gyermekeid nyilván nagyobb támasz lesznek, s öregségetekben/halálotok esetén valószínűleg ők vállalnák a kistesójuk esetleges életkezdéséhez a segítséget ( de 39 vagy, kb 20 év és még mindig csak 60, amikorra ez a gyerek már felnő, ne tervezz úgy, hogy meghalsz addig :-)

2014. aug. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!