Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Két császár után harmadik...

Két császár után harmadik baba? Mennyi korkülönbséggel született? Aki mégis a "nem" mellett döntött, hogy sikerült lebeszélnie magát róla? (nem az anyagiakra gondolok, szerencsére az adott).

Figyelt kérdés
2014. aug. 10. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
2 császár után vagyok, én is ezen gondolkozom. Az első császár sürgősségi volt, semmi gondunk nem volt, bár utána nagyon fájt. A második szintén sürgősséggel történt EDA-ban és nem hatott jól az EDA, így éreztem a műtét nagy részét, amíg a kislányomat kiemelték és a méhlepényt kiszedték. Utána bekábítottak, mert a szívem 160-nal ment. Nagyon félek egy újabb császártól, bár 3 gyereket terveztünk.
2014. aug. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem a legkisebb és a legnagyobb között 5 év van. A nagy sürgősségi császárral született, a középső programozottan, a picikém pedig idő előtt, koraszülöttként, szintén sürgősségivel. Sőt! Az 5 év alatt még egy méhműtétem is volt, a császár vonalában vágtak.
2014. aug. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az első, sürgősségi koracsászár (szintén félig érzéstelenítve...), a második hegvonal-érzékenység miatt lett az. A kettő között volt egy középidős vetélésem - szerencsére az spontán lezajlott, nem kellett műteni. Sokan őrültnek tartanak, de tényleg nagyon szeretnék egy harmadikat... Ha minden úgy menne, ahogy szeretném, akkor nálunk is öt év lenne a korkülönbség.


Kedves Második! A terhességeidnél felmerült egyébként valami,a korábbi császárból adódó komplikáció?

2014. aug. 10. 15:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Igazából nem a császár miatt volt problémám.

Nálam az történt, hogy az első császár után volt egy vetélésem, amikor is a missed ab során kilyukadt a méhem. Fel kellett nyitni és összevarrni, illetve a dokinak meggyőződni róla, hogy más szerv nem-e sérült. Így lett a méhem kereszt alakban vágva, varrva. A következő terhességnél nagyon odafigyelt az orvos ránk, sokat jártam vizsgálatokra, uh-ra, nem is volt igazából semmi gond, bár gyógyszereket kellett szednem, hogy ne legyenek keményedéseim, mert az nem lett volna jó. A szülés a 38-. hétre volt kiírva, hogy elkerüljük a szülés beindulását. 3. babánknál méhlepény tapadási és elhelyezkedési problémák voltak, erre az orvos azt mondta, hogy nem lehet kizárni, hogy az előző műtéti hegek okozzák, de nem is lehet ráfogni egyértelműen. Többször vérezgettem, kórházban is voltam, megint gyógyszereket szedtem, végül 33 hetesen vált le úgy a lepény, hogy már nem lehetett mit csinálni, azonnal műteni kellett.

2014. aug. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, engem is őrültnek tartottak, hogy bevállaltam még 1 terhességet/műtétet, de nagyon szerettünk volna 3. gyermeket. A műtétek lettek volna az utolsók, amik eltántoríthattak volna az újabb terhességtől.
2014. aug. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Minden jó, ha jó a vége. :) Ugye minden rendben van a harmadik babával? (Az én idősebbik gyerkőcöm 31 hétre született). Egyébként nekem is azt mondta az orvosom - aki bár tegyük hozzá, nincs elragadtatva a következő terhességem gondolatától, mert nálam is adódott ez-az menet közben... - hogy betöltött 38. héten programcsászár.
2014. aug. 10. 17:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Vannak neki kisebb, nagyobb problémái, de igen, jól van. Dévényre járunk és neurológiára, illetve ami már most tuti, hogy asztmás. Vannak állandó gyógyszerei, ezek mellett jól van.

A Te gyerkőcöd is jól van?

2014. aug. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A Dévény sokat segít, majd meglátod. Hosszú hónapokon át jártunk, de megérte - nem kérdés (nagyon úgy tűnik, hogy neurológiai problémákat is megoldott). Allergiákat leszámítva - ami nem is feltétlen függ össze a kora-léttel - szerencsésen megúsztuk ezt a dolgot. Ettől függetlenül, aki "nem járt az én, a mi cipőnkben", nem tudja, mit is jelent egy korababa első éve.
2014. aug. 10. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!