Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várjak még az orvossal?

Várjak még az orvossal?

Figyelt kérdés

Július 24.én volt utoljára mensim.

Teszt 2 napja pozitív.


Meddig várjak az orvossal?


Szúr a bal oldalam kicsit, de ha méhen kívüli lenne, az jobban fájna ugye?


Tudom bármikor elmehet a baba, de van olyan hét, mármint hogy xy hétig ha nincs baj, akkor megmarad ?


2014. aug. 24. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Amíg nincs esély szívhangra, nem igazán van értelme menni szerintem. Bő betöltött 6 hét. Mert még ha lát is egy petezsákot, köv. hét múlva mehetsz megint, mert a szívhang az kell.
2014. aug. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én a betöltött 7-8. hétig várnék az orvossal. Most első babám várom, vele nagyon hamar mentem a nagy izgalom miatt, de ha nincs különösebb baljósló jel, fölösleges hamar menni.

Nekem is szúrkált, görcsölt a hasam a nemvárt idején, a magne b6 segített.

2014. aug. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2-3 hét múlva érdemes csak orvoshoz menned. Szúrkálás, kisebb görcsök, mindjárt megjön érzés teljesen normális (eltarthat akár a 12-13. hétig is).

A 12. hét után már kisebb az esély a magzat elhalására, vetélésre, de az egész terhesség 40 hete alatt történhet bármi, szóval kár lenne végig agyalnod ezen ezt a 9 hónapot.

2014. aug. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyon aggaszt, hogy nem-e méhen kívüli, már jövő hét végén mehetsz a dokihoz - annyit fog látni, hogy hol helyezkedik el a petezsák.

Ha viszont nem szeretnél sokszor menni, akkor meg menj a 7. héten, és már lesz szívhang is - innentől fog a doki adni papírt arról, hogy élő a terhesség és mehetsz vele a védőnőhöz további ügyeket intézni.

Normális, ha fáj, szúr és kicsit görcsölhet is, mert nő a méhed. Pihenés, magnézium. Nem normális a nagyon erős görcs és a vérzés.

Sajnos nincs olyan, hogy onnantól biztos megmarad, de minden nappal és a 12. hét után jelentősen csökken a vetélés esélye.

[link]

2014. aug. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak van egy betegségem mellé, ami miatt nagy esély van a vetélésre, de ha 12 hétig megmarad, akkor már kisebb az esély?
2014. aug. 24. 11:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Én se akartam korán menni a dokihoz de aztán 5+3 naposan elmentem mert görcsölgettem, fájtak a petefészkeim környékén (főleg a bal oldalon, én meg azt hittem tuti ott ágyazódott be a baba ésbaj van) és barnáztam, azt hittem méhen kivüli lesz.

Uh-n akkor még csak egy 14 mm-es üres petezsákot látott, de már az megnyugtató volt hogy méhen belül volt :)


Szerintem akkor menj el dokihoz ha barnázol, vérzel, az nem jó jel. Mondjuk nekem is volt, sőt pirosan véreztem is, azt hittem mindennek vége. Kaptam rá utrogestant is 5 hetesen és attól se múlt el, a doki nem tudta miért vérzem mert hematómám se volt, aztán 9 hetesen egyik napról a másikra megszűnt minden vérzés és most 10 hetesen már 32 mm volt a babó :) Ezt azért írom hogy akármit is észlelsz ne ess kétségbe amíg a dokik nem mondják hogy baj van.


Fájdalmakra, görcsölésre szedjél magnéziumot. Nekem magnerotot mondta a doki, de sztem mindegy milyet szedel, amelyik olcsóbb. Ezt szükséges szedni mert a dokim azt mondta a görcsöléstől el is vetèlhetek. Drukkolok hogy minden rendben legyen a babáddal :)

2014. aug. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én mindhárommal pozi teszt után egyböl mentem. Sajna papamami vagyok :) Majd írj kérdező, hogy mi a helyzet.
2014. aug. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!