Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most leszek 9 hetes, mikor...

Most leszek 9 hetes, mikor menjek legközelebb orvoshoz?

Figyelt kérdés
A 7. héten voltam ultrahangon, ott látták a pöttömöt, jó szívműködése volt.
2010. jan. 16. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A leletre nem írták rá, hogy mikor kell menni legközelebb? Nekem magándokim van, ezért az SZTK-s orvoshoz én nem is jártam. Csak a kötelező UH-kra.

A védőnőhöz úgyis el kell menned a kiskönyvedért, legjobb a 12. hétig, ő majd segít, hogy felétek mi a "szokás".

A 12. héten nézik a tarkóredőt, arra kérned kell UH-ra időpontot, ez biztos.


[link]

2010. jan. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor először voltam a dokinál és a védőnőnél, kaptam egy a4-es lapot, amin rajta voltak a soros vizsgálatok a heteknek megfelelően. Amikor közeledett a következő vizsgálat ideje, kértem a dokitól időpontot. Mindig megkérdeztem tőle a következőt is, hogy van-e valami különleges tudnivaló? Pl., olyan is volt, hogy már előre elkértem a beutalót a következő labor vizsgálatra, hogy azért ne kelljen bejönni még egyszer. Ő mondta meg azt is, hogy éhgyomorra, kora reggel kell-e menni, vagy délelőtt bármikor, vagy ilyesmi. Szóval szerintem kérj te is egy ilyen ütemezést, hátha csak elfelejtették odaadni!
2010. jan. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Gratula! :)

Legközelebb a 12. héten kell UH-ra menni, ez kötelező, és nagyon fontos vizsgálat!

De előtte, a papírral, amit kaptál a dokitól, el kell menned a védőnőhöz, aki kiállítja neked a kiskönyvet. Ezzel tudsz aztán már menni az UH-ra. És a védőnő (legalábbis nálam így volt) odaadta a rengeteg beutalót, ami mind-mind vérvételről szólt, tehát egy alkalmas, csak sok mindent néznek... Ezt a vérvételt jó elintézni még a 12. hétig, mert a 3 vérkép épp arra szolgál, hogy mind a 3 trimeszterben le legyen ellenőrizve a dolog. :)

20 hetes km

2010. jan. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ok, hétfőn elmegyek vérvételre, arra kaptam beutalót, utána meg a nőgyógyászhoz. Utána biztosan már én is kapok rengeteg papírt, tennivalót. :)
2010. jan. 16. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!