Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos kisfiamnak görbék...

13 hónapos kisfiamnak görbék a lábai. D vitamin hiánya lehet? Csak szeptemberbe megyünk legközelebb orvoshoz. A védőnő is 3 hét szabin van.

Figyelt kérdés
A kutacsa az egyéves vizsgálaton benövőben volt.
2010. júl. 2. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Nem adod a babádnak a Vigantól cseppeket? ( 2-3 éves koráig folyamatos adását javasolják az orvosok)

Vagy miért kérdezed???

2010. júl. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy bármiféle hiányalenne. Lehet, hogy csupán adottság. Ismerősömék kislányáé is nagyon görbe, igazi ó-lába van... a nagyobbéi is ilyenek voltak, de 5 éves korára kinőtte. Ha 1 éves koráig kapott Vigantolt vagy más D-vitamint, nem lehet hiánya... egyébként a D-vitamint 1 éves koig kell folyamatosan adni, utána a nyári, napsütéses hónapokban nem, csak majd télen kell újrakezdeni, mert ilyenkor a szervezet maga is tudja előállítani a napsütés hatására...
2010. júl. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Biztos nem attól!

Csak télen kell adni, ha már elmúlt 1 éves, legalábbis felénk.

2010. júl. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom 15 hónapos, és én is folyamatosan azt mondogattam, hogy görbék a lábai. Amikor 1 évesen mentünk dokihoz, akkor említettem neki is, hogy nézze meg, és hogy mit gondol, de azt mondta, hogy ez természetes, és nincs semmi rendellenes. Az ortopédián is megnyugtattak, hogy semmi különleges, a kicsiknek ilyen a lábuk, majd "kinyúlik".

Mellesleg a Vigantolt én sem adom most nyárobn, a doki azt mondta, hogy egy éves kor felett elég lesz szeptembertől újrakezdeni. Tavaly nyáron, amikor még 1 év alatt volt, akkor nem kellett szünetet tartani.

2010. júl. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Megy már a babád? Mikor állt fel és indult el? Lehet, hogy túl korán és a csontozata még nem volt hozzá elég erős.
2010. júl. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok


10 hónaposan indult el és olyan 9 hónapos kora körül állt fel, tehát elég korán. Nagy baba, mindig is az volt. 12 hónaposan volt 11 kiló és 83 centi.

Egy éves koráig kapta a vigantolt, igaz volt amikor elfelejtettem, de pár napnál több soha nem maradt ki. Most már nem adom neki, mert azt mondta a doki, hogy nem kell.

2010. júl. 3. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!