Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan vas készítmény ami...

Van olyan vas készítmény ami nem okoz székrekedést? 20 hetes terhes vagyok.

Figyelt kérdés
Napi 1 Neo-ferro-folgammát szedek 4 napja és olyan kemény volt reggel a székletem, hogy nagyon fájt amíg ki nem tudtam nyomni és nagyon vérzett is az aranyerem-végbelem. Teljesen véres volt a wc. Kis aranyerem eddig is volt de nem okozott különösebb gondot és sosem vérzett ennyire. Nagyon megijedtem, de utána már csak kicsit vérzett és el is állt. Ezek után milyen vasat szedjek ami nem kínoz meg ennyire? Járt már így valaki?
2014. aug. 27. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
orvos javaslatára szeded a vastablettát?
2014. aug. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen
2014. aug. 27. 17:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnőm ajánlotta a Feroglobin b12 vitamint. Ez a tablettás változat. Orvosom is mondta, hogy szedhetem.

Egyáltalán nem okoz székrekedést, de ezt védőnő is mondta, hogy nem fog ilyen kellemetlenséget okozni. Azt, hogy mennyire javított a vérképemen, nem tudom megmondani, mert nem voltam azóta laborban, de én jobban érzem magam. Mielőtt bármilyen vastablettát vennél, orvosodat kérdezd meg, mit ajánl, melyik jó. Én is megkérdeztem az orvosomat, addig nem vettem meg, hiába ajánlotta más.

2014. aug. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok!

Azért kérdeztem, mert ha esetleg nem vészes a dolog, akkor helyettesíthető lenne pezsgőtablettával, de ezek szerint az nem lenne elég..

2014. aug. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak a vénásan beadandó vas volt jó, az összes többitöl durva székrekedésem volt.
2014. aug. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem szedek vasat. Kérdezd meg az orvosodat, hogy mennyire szükséges, ha esetleg szedsz valamilyen terhes vitamint az nem-e lenne elég. Ne a védőnőt, ők mindent túl reagálnak. Amikor kérdezte, hogy szedem-e a vasat akkor mondtam, hogy, nem mert székrekedésem van tőle, erre nekem annyi volt a válasza, hogy minden vaskészítmény székrekedést okoz. De az orvosom megnézte a véreredményemet és azt mondta, hogy ez minimális vashiány és a HIPP NATAL nevű terhes vitamint szedem, amitől nincs székrekedésem.
2014. aug. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!