Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes vagyok, de még nem...

18 hetes vagyok, de még nem érzem a babámat, plusz mindenki azzal stresszel, hogy kicsi a hasam. Ez normális? Vannak köztetek ilyen típusú anyukák, akiknél szintén így volt ez?

Figyelt kérdés
Hozzá kell tennem, hogy majdnem 180 centi vagyok és 77 kiló...lehet, hogy csupán ilyen típus vagyok? Vagy valami baj lehet? A babát minden nap meghallgatom itthon dopplerrel, hallom ahogy ver a szíve és mozog, bár érezni nem érzem még...
2014. aug. 31. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Első babánál általában 20 hetesen kezdenek érezni valamit a kismamák,van aki előbb,más később,ez természetes,az meg tök mindegy mekkora a hasad,a baba mérete a lényeg,örülj neki,ha nem lesz a végén görög dinnye méretű,kényelmesebb lesz.Boldog babavárást,és nem stresszelj!
2014. aug. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is 18 hetes vagyok,első babával.A hasam még nem nőtt,inkább csak más alakot öltött,eddig is volt pocakom,hiszem 80 kilóval kezdtem a terhességet.Én már érzem egy ideje a babát,de például a kismama könyvem szerint általában első babánál csak a 20.héten szokták egyértelműen érezni.Az sem mindegy,hogy hol helyezkedik el a méhlepény.Ne stresszelj ezen.Ha hallod a szívét,és a doki is azt mondja minden rendben,akkor úgy is van.
2014. aug. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én eddig ezt 3-szor hallgattam végig. az elősnél nyilván aggódtam. A végére sem sikerült vmi nagy pocakot produkálnom. Ilyeneket mondtak az emberek, "a 9. hónap? Jaj, beteg a baba?" Annyira imádtam! Szal a gyerekeim: 3600, 3550, 3450 grammal születtek. Violaszín gőzöm nincs, hol tartottam őket. Szerintem a hátsófali lepény lehet az oka, meg a típus. Lapos hasú, 53 kilós nő vagyok eredetileg.

Ja, betöltött 19. hét végén éreztem az elsőt.

2014. aug. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én az első lányomat a 19. héten éreztem biztosan, a második lányom egy héttel később fogant,mint az átlag,nem is éreztem,csak a 20. héten. no para. nem a 14. hét az átlag,mint itt sokszor olvasom...
2014. aug. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm a válaszokat! Nekem is az volt a furcsa, hogy sokszor írják, hogy a 14. hét körül már biztosan érzik a babát. Ezt valahogy nem tudom elhinni, főleg első babánál...
2014. aug. 31. 18:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát kedves kérdező én nem aggódnék a helyedben:) Feltettem egy kérdést tegnap, hogy tippeljék meg a hetet és a nemet:)

a pocakom alapján!(Majdnem) mindenki 16-17-18 hetesnek tippelt, komolyan kicsit levert a víz:)mert 25 hetes vagyok:) Azt írták milyen pici a hasam és hogy még nagyon az elején járhatok:D

Tehát a pocakod miatt nem kell aggódnod, hogy mekkora:) Láttam olyan kismamát aki annyi idős terhes mint én és kb 3szor akkora volt a pocija:)

A mozgásban nem tudok segíteni, én 17 hetesen éreztem először,de én úgy tudom, hogy első babánál az átlag olyan 20.hét környéke:) Semmivel sem vagy lemaradva:)


A kedvedért belinkeltem a képet,ill a kérdést a saját pocakomról, hogy lásd azért az átlag 25 hetes pocinál jóval kisebb az enyém:)


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2014. aug. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Hasonlo alkat vagyok,mint Te. 178 cm,73 kg. 20 hetes vagyok, sokan el sem akarjak hinni,h.ennyi idos baba van a hasamban... :/ Raadasul hatsofali a fekves,lehet ezert. Ja,es konkret magzatmozgast meg nem nagyon ereztem.
2014. aug. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os...köszi a linket, hát tényleg megleptek engem is a válaszok, magamból kiindulva én is többet adtam volna neked! :)

Azért megnyugtató, hogy más is ilyen cipőben jár és nem velem van a "probléma". Köszi a válaszokat!

2014. szept. 1. 06:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!