Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyomorégés, sok sav ellen mit...

Gyomorégés, sok sav ellen mit használtok?

Figyelt kérdés

31 hetes vagyok, és sokszor nagyon ég a gyomrom, jön fel a savam, este lefekvéskor főleg, de mostanában már nap közben is, bármit eszem. Még a sima vízben főtt krumpli után is.

Az orvosom ma mondta, hogy Rennie-t is lehet (meg még felsorolt több félét is).

Sima szódabikarbónás vízre is gondoltam.

Nektek mi vált be a legjobban?


2014. szept. 1. 15:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én Rennie-t használtam anno, jól bevált.
2014. szept. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem gyerekkorom óta sok a savam (sok termelődik alapból), és egy elég komoly reflux betegséggel is küzdök, a terhesség meg persze csak rontott a helyzeten. Nekem a szódabikarbónás víz, ami segített, illetve próbáltam a Salvusvizet is. A Gaviscon oldat is jó volt, mert rögtön hatott, de csak ideig óráig, és elég húzós az ára is.

Egyébként azt vettem észre, ha lefekvés előtt már legalább egy órával nem eszem, és előtte is csak keveset, és lehetőleg nem olyat, ami fokozza a savtermelésemet (nekem az édes, a sós dolgok és a kelt tészták ártanak, akkor lényegesen jobban telnek az éjszakák.

2014. szept. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
salvus viz 2 hetig, lefekves elott 1,5 dl minden este meg ha nap kozben nagyon egne, még egy decit megihatsz. nekem egy het alatt elmult tőle.
2014. szept. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Salvus víz
2014. szept. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A gaviscon van olyan jó mint a rennie,és olcsóbb.Nekem nagyon bevállt.
2014. szept. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem a Rennie úgy ahogy bevált.Nem mindig segített,de azért mindig volt nálam:)
2014. szept. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem a Rennie nem segített semmit, csak a tej. Attól sem múlt el teljesen, de tudtam valamennyit aludni is éjjel :-)
2014. szept. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Salvus víz..
2014. szept. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem is a salvus víz jött be. Illetve,tartottam magamnál általában rennie-t ,hogyha akkor jött rám a gyomorégés mikor nem voltam otthon.
2014. szept. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tippeket! Kicsit idegenkedem a Salvus víztől, mert úgy rémlik, hogy nagyon büdös és rossz ízű, nem tudom meg tudnám-e inni. Ha minden kötél szakad, azért lehet, hogy kipróbálom.

A Rennie elég kevés ideig használ sajnos, kb. 2-3 óra hosszáig, és nem is szeretnék belőle sokat bevenni (pl. napi többet), bár eddig kb. összvissz 3 szemet vettem be egész terhesség alatt, de mégcsak most kezd úgy igazán jönni a savam.

Az előző terhességemnél is így a vége felé volt nagyon rossz.

2014. szept. 1. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!