Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem akar a barátom gyereket....

Nem akar a barátom gyereket. Hogy vegyem rá, hogy akarjon?

Figyelt kérdés

A párom mindent megtesz hogy ne legyen gyerek, és már a létező összes kifogást kitalálta, hogy mért nem akar :(

Ellenben én már nagyon szeretnék (33 éves vagyok).

6 éve vagyunk együtt, de az alatt nem tudtam rávenni sehogy. Átverni nem akarom, tehát kilukasztani a gumit, és hasonlók nem játszanak.. csak szeretnék valami ötletet.

Én úgy érzem egyébként, hogy ő nagyon jó apa lenne, mert velem is jól bánik, és nagyon szeretjük egymást, tehát elhagyni sem akarom, csak egyszerűen ez a gyerek téma neki nem jön be. Néha azon filózok, hogy el kéne hagynom emiatt, és megpróbálni mással, de annyira szeretem, hogy képtelen lennék rá :( Tényleg olyan szinten együtt vagyunk, amit sok pár megirigyelne, csak ez az egy téma gáz neki.


2010. jan. 18. 07:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen fortélyt nem ajánlok a részedről, adj még neki max 2 évet, ha akkor sem akar gyermeket lépjél.
2010. jan. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akar gyereket, akkor nem tudsz semmit csinálni, és "balesetet" se célszerü, mert akkor ott maradsz a végén ugyan egy gyerekekkel de a párod nélkül.

Várhatsz, hogy esetleg pár év múlva meggondolja magát (de nem valószinü), elfogadod, hogy nem lesz gyereked, vagy szakitasz vele és keresel másvalakit magadnak

2010. jan. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

Szerintem sem szabad balesetből gyereknek lennie. Le kell ülni, pro és kontra megbeszélni. Őszintén és nyugodtan meg kell hallgatni egymás véleményét. A válaszok alapján kell meghozni a döntést. 6 év hosszú idő, ha eddig nem akart babát, később szerintem nehezebb lesz meggyőzni, akkor már a korral is magyarázkodni fog, hogy öreg hozzá s mi lesz ha idő előtt hal meg, ki neveli fel a kicsit.Nehéz kérdés, de ha nem akar babát te pedig igen, akkor előbb utóbb ez a kapcsolat megszakad. Hisz ehhez 2 ember kell!!!

Nekem van 2 lányom s most felmerült a gyanú, hogy újra terhes vagyok. A férjem elvetetné. én nem. Bár még orvosilag nem tudták kimutatni a picit.Így áll a bál itthon, hisz itt is két vélemény ütközik.

2010. jan. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt a kérdés, hogy mit szeretnél jobban. A párodat vagy gyereket? Tény, hogy az lenne a legjobb ha a közös gyereketek lenne és a közösen is várnátok, nevelnétek fel, de így hogy nem akar gyereket, szerintem sem jó ötlet balesettel próbálkozni. Én nem adnék neki 2 éve ahogy előttem írták, én max fél évet adnék neki. 6 évet vártál már rá, nem hiszem, hogy ez a 2 év döntené el a dolgot. Beszélj vele, mond azt neki, hogy ugyan szereted őt, de te akarsz gyereket és nem ha egyezik bele akkor el fogod hagyni, nem fogsz rá tovább várni, mert már nem vagy abban a korban, hogy ráérjél a gyerekvállalással. Majd most kiderül, hogy feleségként, anyaként is szeretne e téged vagy nem ilyen komolyak az érzései és lazábban veszi a dolgokat. Ő egyébként hány éves? Arra is gondoltam már, hogy fiatalabb és ezért korainak érezné még... Vagy egyszerűen nem szereti a gyerekeket és azért nem akar? mert ilyen is van

Mindenképp beszéld meg vele ezt a dolgot és ha végképp nem megy akkor lépj! Hidd el párod lehet még ezer, de az élet nem élet gyerek nélkül egy nő számára. Zárójelben megjegyzem egyedül álló anyukák is vannak.

2010. jan. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Háááát nehéz... Gyermeket ketten kell vállalni, de azért azt is szögezzük le hogy egy férfinak nincsen joga megfosztani egy nőt az anyaságtól csak azért mert ő nem akar gyereket. E komoly párkapcsolatban felmerül a gyerekvállalás, ezt egy férfinak is el kell fogadnia...
2010. jan. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Szia mi amikor összeházasodtunk a férjemmel,ő sem szeretett volna még gyereket,állandóan csak azt hajtogatja hogy még fiatalok vagyunk,várjunk még egy pár évet. Én meg ezt mondtam neki ha szeret engem akkor össze hozunk egy babát,de ha nem kapok babát,akkor kérek egy kiskutyát,erre azt mondta a férjem jó akkor kapok egy fajtiszta kiskutyát. Itt helyben árult egy nő fajtiszta kiskutyákat,elmentűnk meg is néztük,pont volt két kicsi kutya rögtön el is lehetett volna vinni,de amikor a nő benyögte,hogy 1db kiskutyáért 100 000 ft-ot kér. A férjem kiakadt és azt mondta hogy akkor inkább gyereket csinál. Ezzel el is indult a baba projekt és 11 hónapra rá terhes is lettem, a férjem teljesen be volt zsongva a 9 hónap alatt, miután megszületett a lányunk és megnézte azóta is teljesen oda van érte. A második gyereknél is várni szeretett volna még, mert a lánynak csak 1 éves múlt,de itt már könnyebb rá lehetett beszélni,ehhez a babához viszont 22 hónap kellett hogy sikerüljön,pedíg csak 28 éves vagyok,a férjem meg 35 éves. 10 hetes kismama
2010. jan. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

" Gyermeket ketten kell vállalni, de azért azt is szögezzük le hogy egy férfinak nincsen joga megfosztani egy nőt az anyaságtól csak azért mert ő nem akar gyereket. E komoly párkapcsolatban felmerül a gyerekvállalás, ezt egy férfinak is el kell fogadnia..."


Az azért igy elég furcsa szemlélet: a férfinak ugyanannyi joga van eldönteni, hogy ö akar-e gyereket. (Nem tudom, mi lenne a véleményed, ha egy férfi akarna mindenáron, a nö nem és igy történne baleset? - Mert szerintem akkor nagy lenne a felhördülés, hogy mit is képzel magáról)A hasonló gondolkodású nök rendeznek aztán "véletlen bejött a gyerek" esetet, és a férfi fizethet évtizedekig azért, mert a nö tisztességtelen eszközökkel becsapta.


Egy nönek joga van gyereket szülni, de CSAK AKKOR, ha a partnere is akarja. A férfit átverni nagyon alávaló dolog, és ha rajtam múlna, ilyen esetben nem is fizettetnék a férfival gyerektartást. (Tudom, hogy a törvény nem igy van, de akkor se tartom jogosnak.)

2010. jan. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Köszönöm az idézését és a kioktatást, de nagyon sarkos a kritikád. Ha egy nő gyermeket akar akkor senkinek sincs joga önös érdekből azt megvonni tőle. A férfi ne csodálkozzon ha emiatt elhagyják, mert az anyaság nem tiltható. A férfi keressen olyan párt magának aki szintén nem ara gyermeket, így nem sérül senki. így értettem.
2010. jan. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ma 14:02-es: az elsö válaszod (nekem legalább is) félreérthetö volt, igy ahogy kiegészitetted, egész más. Az, hogy elhagyják a férfit, mert nem akar gyereket, az jogos, ha megrendeznek egy balesetet, az nem.

Nem kioktatni akartalak, bocs.

2010. jan. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nekem ő a tökéletes férfi, de még nem lehetett meggyőzni.

Nem szívesen hagynám el, mert azért eléggé szeretem.

Nem is tudom mit csinálnék nélküle ha nem lenne.


Állítsam választás elé? Vagy én+gyerek, vagy semmi, válassz?

Attól félek az lenne a vége, hogy jó, akkor menjél, szia.

2010. jan. 19. 08:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!