Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » El szeretném kerülni a magzatv...

El szeretném kerülni a magzatvíz vizsgálatot, igy jó lesz?

Figyelt kérdés
37 éves vagyok, második gyermekkel. A 12. heti ultrahang eredményem tökéletes, a kombinált teszt eredmény is tökéletes. Az a kérdésem, ha elmegyek egy 4 d-és ultrahangra, és ha az is jó, akkor ugye nem muszáj mennem magzatvizvételre? Egyik orvos ismerősöm szerint csupán a korom miatt is érdemes lenne mennem. Én nem akarok menni ha minden eredményem jó... Hányadik héten érdemes menni a 4 d-re?
2010. jan. 18. 15:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

A 4d-re 22-32 hét között érdemes menni, akkor a leg látványosabb. De nálad úgy gondolom nem a látvány a lényeg,hanem a vizsgálat. Érdemes olyan orvoshoz menni ebben az esetben ahol papírt is adnak a vizsgálati eredményekről és nem csak "baba-mozi" van!

Sok szerencsét és boldog babavárást!


24h kismama

2010. jan. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igen, nem csak a látvány miatt mennék, hanem hogy egészséges e a babám. De szerintem a 22. hét későn van. Köszi!
2010. jan. 18. 15:14
 3/20 A kérdező kommentje:
Most vagyok 14+5 napos.
2010. jan. 18. 15:19
 4/20 anonim ***** válasza:

Én 37 voltam amikor a másodikat vártam, és elmentem magzatvízvizsgálatra a korm miatt, pedig minden leletem jó volt. Azóta már 10 hónapos lányom.

Nem bántam meg.

2010. jan. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha "csak" azért mennél 4D-re hogy megtudd egészséges-e a baba, akkor felesleges várni. Ezt bármikor meg tudják nézni. Nyugodtan menj el. Ha valami gond lenne, akkor az már most is kiderülhet, de tudod, semmi sem 100%. A magzatvíz vizsgálat egyébként nem kötelező. Ha az eddigi vizsgálatokkal nem volt gond akkor pedig feleslegesen tennéd ki magad a vetélés kockázatának. Menj el 4D-re és ha ott is megkapod a visszaigazolást, hogy semmi baj akkor megnyugodhatsz.

Sok szerencsét és Boldog babavárást!

2010. jan. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Az afp eredménnyel együtt kötelező menni 4d genetikai ultrahangra a 18-20. hét között. Én magánorvosnál voltam genetikán, ahol alaposan megnézték a magzatot, hogy minden rendben van-e.( nem kórházban, mert állítólag a kórházban 2 perc alatt lezavarják) Ha ott minden megnyugtató, akkor nem kell menned magzatvízvételre.
2010. jan. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is ugyan ez van. Én is 37 éves vagyok nekem is ugyan ezt mondták de én sem tudom mit csináljak. Az igazság, hogy én sem szeretnék menni. Én még csak az elején vagyok 9 hetes. Bocsi ,hogy segíteni nem tudok de engem is érdekel, hogy majd mit döntesz.

2010. jan. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
n voltam magzatvízvizsgálaton,de nem a korom matt hanem mert alacsony lett az afp-ém,ésa 8-as triszómám s pozitív lett.Én is megkérdeztem az orvosomat hogy nem- lenne elegendő egy 4 D-és utrahang hogy kiderüljön hogy beteg-e a baba.Erre ő azt mondta hogy ha szellemi fogyatékos a magzat akkor a 4 D nemmutat ki semmit sem,ugyhogy én elmentem erre a kis kockázatú vizsgálatra és szerencsére annak az erednénye jó lett.De nem akarlak befolyásolni csak leirtam a saját történetemet.26 hetes kismama
2010. jan. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Megvárom az Afp eredményt, majd a 18.hetes uh eredményt. Keresek egy jó dokit aki 4d-és uh megnézi a babámat. Ha minden jó, akkor nem megyek magzatviz vizsgálatra "csak" azért, mert 37 éves vagyok.
2010. jan. 18. 15:34
 10/20 A kérdező kommentje:
Utolsónak! Ha valami is pozitív lett volna, akkor én is mentem volna. De szerencsére eddig minden tökéletes. Csak azt nem értem, minek ajánlanak fel mindenféle tesztet, ha a negativ lelet birtokában is az a vége, h a korom miatt menjek szurira. Akkor feleslegesen dobok ki az ablakon több tizezer ft-ot??
2010. jan. 18. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!