Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van az, hogy ha farfekvé...

Miért van az, hogy ha farfekvéses a baba, akkor alapból császároznak? Régen a faros babákat is természetes módon szülték a nők és nem volt probléma. Akkor most miért félnek?

Figyelt kérdés
2010. jan. 18. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
mert kockázatos és manapság már nem vállalják az orvosok. régen meg amúgy sem volt más. sajnos faros babánál könnyen leszoríthatja a baba feje a köldökzsinórt. első babás nőknél biztos nem vállalják természetes úton, többször szült nőknél ügyesebb orvosok megcsinálják. de ha én lennék a kismama nem vállalnám a természetes faros szülést.
2010. jan. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert rizikós faros babát természetes úton megszülni, amúgy is magas hazánkban a császármetszés, több mint 40 %
2010. jan. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az orvosok így próbálják kivédeni az esetleges kártérítési pereket. ha faros babát simán szül az anya és bármiféle probléma adódik, akkor az orvos a felelős...még akkor is, ha "csupán" sürgősségi császárra lesz közben szükség. Pedig ez nap, mint nap megtörténik koponyafekvésű babás anyukákkal is....
2010. jan. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szülészeten vagyok nővér. Nálunk nem császároznak csak ha nagyon muszáj. A faros baba még nem ok rá. Először próbálkoznak a Dokik megszületni normál szüléssel, pont ez sok anya bánata, hogy nem evidens a császár és aki megszülte nagyon "megszenvedte" a babát.
2010. jan. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem faros a babám a 35.héten és a dokim nem preferálja a császárt, csak ha muszáj... azt mondta, ha nem nő nagyra :), megpróbáljuk és miért ne sikerülne?! Én szeretném megszülni természetesen is és bízok az orvosomban hogy jól fog dönteni és bízok magamban hogy meg tudom szülni.
2010. jan. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 1. babánál nem vállalják. Utána igen. Az unokatesómnak viszont a 2. faros volt, azt mondta, hogy nagyon megkínlódta, majdnem ottmaradt a gyerek. Most várja a 3.-at, azt mondta, hogyha ez is faros lesz, akkor kiveri a hisztit a császárért. Mondtam neki, hogy itt nagyon ellenzik, de ő azt mondta, hogy meg fogja mondani az orvosnak, hogy nem neki kell egy esetleges fogyatékos gyereket felnevelni. Hátha ez hat. Na, meg vastagabb boríték.
2010. jan. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt sem tartom kizartnak, hogy anyagi oka is van. Minel tobb munkat vegeznek el a korhazakban, annal tobbet kap az intezmeny az egeszsegpenztartol. A csaszaros szules (foleg a programozott) kiszamithatob, gyorsabb, tervezhetobb, mint egy termeszetes szules, kevesbe idoigenyes, emiatt gyorsabban vegez vele az orvos, ugyanakkor tobbe kerul, mint egy huvelyi szules, tobb a bevetel utana. Viszont csaszarozni elvileg ugye csak megfelelo indokkal lehet, a faros fekves indokolhatja a szuksegesseget.

Persze lehet, hogy tevedek. De teny es valo, hogy sok (nem eppen fejletlen) orszag statisztikajahoz kepest Magyarorszagon nagyobb a csaszarmetszes aranya, ami ket dolgot feltetelez: a magyar nok talan maskepp vannak felepitve, mint a nem sokkal tavolabb elo tarsaik es nehezebben szulnek, ezt nem hiszem. A masik lehetseges magyarazat, hogy jobban szeretnek az orvosok csaszarozni.

Meg azt sem hiszem, hogy csak a karteritesi perektol felnek, ezektol mas orszagokban is felnek. Sot, tolunk nyugatra mar azert is perelhetnek, ha a sajat kesukkel megvagjak a sajat ujjukat.

Mindegy, nem ragozom tovabb, ez csak az en gondolatmenetem volt, amikor elolvastam a kerdesedet.

Egyebkent faros szulesre egy pelda van csak a kozvetlen kornyezetemben: a testverem szuletett farosan tobb, mint negy kilosan. Utana meg ketten szulettunk fejveggel, kisebb sullyal. Edesanyam azt meselte, hogy nem erzett lenyeges kulonbseget, neki is a vajudas volt pokoli, a kitolas mindharom esetben mar a veget jelentette, inkabb megkonnyebbules volt.

2010. jan. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, azt én is hallottam, hogy a császárért több pénzt kap a kórház a TB-től. Ennek ellenére nálunk eléggé ellenzik. Másképp is ki tudnak csikarni tőlük egy kis pénzt. Pl. én túlhordtam 5 napot, és a zárójelentésen rajta volt, hogy befektettek. Eléggé fel is háborodtam rajta, hogy ezért bekaszálták a pénzt, én meg otthon voltam.
2010. jan. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
Akkor rossz helyen jártál. Normális kórházban ma sem császároznak csak azért, mert faros. Olyan helyre nem is mentem volna szülni, mert jól mutatja a doki hozzáállását...
2010. jan. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!