Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Migrénesek! Mármint aki...

Migrénesek! Mármint aki általában migrénes, nem terhesség alatt. Mit tapasztaltatok terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Mit lehet olyankor beszedni? Én még nem várok babát, de nagyon fejfájós vagyok. Ha nem veszek be gyógyszert, akkor teljesen munkaképtelenné válok, hányok. Már előre félek, hogy mi lesz ha terhesség alatt is jönnek a rohamok. a mostani gyógyszereimet nem szedhetem, mert gondolom árthat a babának.
2010. jan. 19. 09:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szia! Én is kifejezetten migrénes vagyok, főleg a hidegfrontra vagyok érzékeny,az esőt, havat mint a szamár úgy megérzem! Mióta terhes vagyok egyáltalán nem fáj a fejem érdekes módon! És ez anyukámnál is így volt! Eddig kb. kétszer fájt, bevettem egy MagneB6-t és elmúlt!Amúgy én is felkészültem, ha nagyon fájna Panadolt lehet bevenni!
2010. jan. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nekem migrénes fejfájásaim vannak mióta az eszemet tudom(26 éves vagyok),ilyenkor csak a Cataflám segített. Mióta terhes vagyok(37hetes) azóta még egyszer sem fájt migrénesen a fejem. 12hetes korom elött fájt simán 2szer, akkor semmit sem vettem be, mert nem ajánlott, egyébként egész terhességem alatt fájt kb.2szer-3szor, akkor Algopirynt vettem be. Kívánom, hogy rád is pozítivan hasson majd a terhesség.
2010. jan. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

ezeket jó olvasni, nagyon jó lenne. már kb 13 éves korom óta migrénektől szenvedek.


van akinek pont fordítva van, hogy terhesség alatt jön ki

2010. jan. 19. 09:55
 4/20 anonim ***** válasza:

Én is migrénes vagy jó 5-6 éve. Nekem rosszabb lett a terhesség alatt. :(

A 12. héttől elkezdett fájni a fejem, minden nap, bár volt, hogy csak délután kezdett rá. De egy nap sem maradt ki! Ez 4 hétig tartott, azt hittem, megőrülök... A 4 hét alatt 2-szer vettem be egy-egy fél algopyrint, az segített, csak attól meg kómás voltam, meg izzadtam...

Én nem dolgozom, itthon vagyok, így sokat aludtam, meg vegetáltam ebben az időszakban. Így gyógyszer nélkül is vizsonylag jól megúsztam. A védőnőm azt mondta, néha 1-1 algopyrin, ha már meg akarok halni... Tehát neked erre nem tudok, mit mondani, nekem így biztosan nem ment volna a munka, be sem értem volna, nemhogy hatékony legyek... :S

A 16. hét után elmúlt nekem, azóta heti max 2-szer jön elő, de azért 100%-ban a frontokat okolom. :) És akkor mi lesz még tavasszal...

21 hetes kismama

2010. jan. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy algopyrin most sem használ, quarelint szoktam bevenni. de azt nem hinném, hogy ajánlják majd.
2010. jan. 19. 10:23
 6/20 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt nagyon migrénes voltam. Majd a 16-17. hétig nagyon erős fejfájásaim voltak, úgy a 12. héttől. Nekem a dokim algopyrint mondott. Aztán 17-20. héttől (nem emlékszem pontosan) mintha elvágták volna, akár milyen front volt, nem fájt a fejem.

Minden jót!

3,5 hónapos kislány anyukája

2010. jan. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Nekem az orvosom és a védőnőm is az Algopirynt ajánlotta, semmi mást nem. Eddig szerencsére csak 2szem hiányzik belőle, de félek, hogy ma fog a 3. kifogyni...:(

Boldog babavárást:)

egy 16+3 hetes kismama

2010. jan. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
én is migrénes vagyok, de szerencsére a terhesség alatt egyetlen egyszer fájt csak a fejem, az utolsó hetekben valamikor. Egyébként panadolt szedhetsz terhesség és szoptatás alatt is, csak kérdés, hogy használ-e...
2010. jan. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
panadolt még soha nem próbáltam. azt mondják az elég erős fájdalmakra is jó. majd akkor lehet, hogy azt fogom próbálni, ha szükség lesz rá
2010. jan. 19. 12:36
 10/20 anonim ***** válasza:
Sziasztok, én is fiatal korom óta erős en fejfájós voltam, hányinger meg minden. A terhességem elején volt hogy 2napig nagyon-nagyon-nagyon fájt, úgy dolgoztam, de meg tudtam állni hogy nem veszek be gyógyszert, mert árt a babának.A nőgyógy azt mondta csak a legeslegvégső esetben vehetk be algopirint a terhesség elején.Persze én is azt hittem nem fogom megállni gyógyszer nélkül, mert volt hogy 2gyógyszer sem használt azelött. Azóta 2-3 fájt a fejem de nem volt vészes.
2010. jan. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!