Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesseg elejen (4,5,6)...

Terhesseg elejen (4,5,6) hetesen gorcsoltetek? Leirnatok milyen jellegu gorcs volt? Nekem napok ota tart.

Figyelt kérdés
En most 4 hetes es 4 napos terhes vagyok, es mar egy hete folyamatosan ugy erzem hogy meg fog jonni. Azt olvastam hogy normalis a gorcs mivel a tested emlekszek meg a menstruaciora.. Az erdekel hogy az egesz napon at tarto gorcs is normalis? Nem faj, inkabb csak erzem hogy van ott valami es olyan kellemetlen erzes mint altalaban a menzi elott. Neha 1 2 orara megszunik..
2014. szept. 15. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Görcsöltem már akkor is és nekem is olyan érzés hogy nem annyira fájdalmas csak érzem hogy van. Most 13 hetes vagyok és most is szokott fájni.

Szedjél magnéziumtablettát. Nem mindig segít de altalaban ha beveszem akkor elmúlik, meg a pihenés is szokott segíteni. Én magnerot-ot szedek, a dokim ajánlotta. Az elején 3x2-t szedtem mert azt mondta a doki hogy a görcsöléstől el is vetélhetek. Most már csak 3x1-t szedek mert ritkabban van de ha előjön nagyon akkor bekapok 2 szemet is. Egyébként én rájöttem ha idegesebb vagyok akkor görcsölök leginkabb, ezért megpróbálok nem idegeskedni :)

2014. szept. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is görcsöltem! A menzesz előtt egy héttel már szoktak jönni a tünetek,ráz a hideg,pattanásaim jönnek,kívánós vagyok,álmosabb,feszültebb mint egyébként,meg görcsölni is szoktam, a melleim is érzékenyek szoktak lenni,nekem ezek voltak a menzesz tüneteim. 3 napja késett a mensim és megvoltak ezek a tünetek,csináltam tesztet és potítív volt :) 5hetesen voltam a dokinál,az enyhe görcsök kitartottak a 7-8.hétig.Menj orvoshoz mielőbb,szerintem normális a görcs,de mindenképp említsd meg neki.


28.hetes kismama

2014. szept. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem a 9ik hétig mindjárt megjön érzésem volt, néha elég erős görcsök voltam, aggódtam de az orvos megnyugtatott,hogy ez normális. A 9ik hét után nem fordult elő!
2014. szept. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Koszi lanyok! Szerdan megyek a dokihoz, tole mindent meg tudok majd kerdezni, de meg csak most tudtam meg hogy babat varok es aggodom :) Ha ideges vagyok nekem is erosebb a gorcs. Most egesz nap otthon fekszek, pihenek, sokat iszok, magneziumot szedek, ameddig dokihoz el nem jutok, ennyit okoskodtam az internetrol, o is csak ezt ajanlana gondolom, mivel verzes vagy barna folyasom nincs.

3. valaszolo, neked az orvos nem irt fel semmit?

2014. szept. 15. 11:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak folsavat szedtem de azt azóta,hogy amikor elkezdtünk próbálkozni, amugy nem írt fel semmit az orvos! A magnéziumot amikor elkezdtem szedni azt is a terhesség alatt fellépő lábgörcsre.
2014. szept. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én 1es vagyok és nyugi, a doki is csak ezt tudja ajánlani hogy pihi és magnézium. A magnéziumot azt mondta a 36. hétig lehet szedni, utána már nem mert akkor nem imdul be a szülés :) Jah azt mondani fogja hogy valamilyen terhesvitamint szedjél.

Én az 5. héten elkezdtem vérezni és a 9. hétig tartott (csak pecsételés szinten, de volt 1-2x akkor nagyobb folt vérzés volt), arra utrogestant kaptam meg rutascorbint.

2014. szept. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nembiztos, nekem egyik terhességemnél sem ajánlotta a terhesvitamint, a vérképem mindig tökéletes volt,ezért nem ajánlotta.
2014. szept. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7, hát nem tudom, nekem a folsav miatt ajánlotta meg azt mondta hogy sok olyan vitamin van amit zöldséggyümölcsből nem tudnék bevinni megfelelő mennyiségben. Ha szedtél külön folsavat akkor gondolom nem volt szükséges de nekem ártani nem ártott.
2014. szept. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ma vagyok 5 hetes es elmultak a gorcsok, uh-n voltam mar lathato a petezsak, minden oke ;)
2014. szept. 18. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!