Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Negy honapos terhesen ettem...

Negy honapos terhesen ettem egy keves fahejas kalacsot, de utana olvastam, hogy a fahej nem ajanlott tergesseg alatt. Lehet abbol a keves fahejbol nagy gond?

Figyelt kérdés
2014. szept. 15. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagy mennyiségű fahéj nem ajánlott, már nem is emlékszem mit okozhat, talán vetélést. De nem hiszem, hogy abban a kalácsban annyi fahéj lett volna, ne parázz. Én is eszek néha fahéjas sütiket, kávét megszórom fahéjjal és semmi bajunk.
2014. szept. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Van, amire érdemes figyelni terhesen természetesen.

De, ha minden ajánlást kő keményen betartanánk, akkor nagyjából semmit nem ehetnénk terhesen és szoptatáskor sem...

Úgyhogy tarts mértéket, és ne parázz rá, ha véletlen valamit ettél, amit "nem szabad". Amúgy el sem tudom képzelni, hogy abban a kalácsban olyan nagy mennyiségű fahéj lett volna, ami ártani tudna.

Szóval szerintem nem kell aggódni!

2014. szept. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A bazsalikom elvileg magzathajtó, én meg két pofára ettem a pestot (tkp darált bazsalikom olajban) az első három hónapban.

Sőt, gokartoztam is 9 hetesen.


Most már 5 hónapos az eredmény és köszöni szépen, jól van.

2014. szept. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség alatt nyers húst, nyers halat, nyers tojást nem ajánlott fogyasztani. Meg sokféle gyógytea tiltott. A többivel ne foglalkozz, ha egyébként problémamentes a terhességed!
2014. szept. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én még nem is hallottam arról,hogy nem szabad fahéjat enni terhesen:) Pont tegnap csináltam nagyon finom fahéjas almás tortát,a tetejét is "jól"megszórtam fahéjjal:) Tegnap meg is ettem belőle 2 kis vékony szeletet és pont most majszoltam belőle ismét:) Hm..bennem jelenleg fel sem merült,hogy bármi baj lehetne:) Mert eszek fahéjas sütit?:D

Én véleményem szerint nem lesz semmi bajotok ettől:)

Boldog babavárást:)

Üdv 27hkm

2014. szept. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég nagy mennyiséget kellene bevinni ahhoz, hogy bajt okozzon. Én az elején fahéjas palacsintát meg csigát, így a végén meg fahéjas tejbegrízt ettem elég sokat, de még mindig egyben vagyunk.:)
2014. szept. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Fahéjról nem hallottam,hogy nem szabad....!Én ettem fahéjas csigát,fahéjas kekszet, a gyümölcslevesbe is szoktam tenni fahéjat ,de semmi gond nem lett tőle. 28.hétbe vagyok,az elején is ettem fahéjasat ,közbe most is de semmi problémát nem okozott. A füstölt dolgokat halottam,hogy nem szabad de én azt is ettem az elején is,szintén semmi problémát nem okozott.
2014. szept. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Semmi bajod nem lesz semmitől. Nyugi. Még Fruttit is rágcsálhatsz, csak moss utána fogat.


Nagyanyó

2014. szept. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!