Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják hogy veszítek...

Miért mondják hogy veszítek egy hónap juttatást ha a szülés előtt 4 héttel igénylem a tgyást és nem a szülés napjától?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni hogy táppénzen legyek-e az utolsó 4 hétben vagy már igényeljem a tgyást? A bruttóm alacsony,minimálbér, a gyed maximumra esélyem sincs. Légyszi adjatok tanácsot. Mondják hogy vesztek egy hónapot ha a szülés előtt tgyást igénylek de nem értem miért?
2010. jan. 19. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azért nem kérem a szülés előtt 4 héttel a tgyást, mert kb. ugyanennyi a táppénzem, tehát a táppénzt próbálom minél tovább kihasználni és csak utána, mikor már csak tgyást, majd gyed-et kaphatok, használom ki azokat. Ha most kérném a tgyást akkor előbb lenne vége, ami után csak gyed-et kaphatok, táppénzt már nem. Tehát nem a tgyásból veszítesz egy hónapot, hanem a táppénzből, ami az én esetemben több, mint a majdani gyed.
2010. jan. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki ezt mondja, nem tájékozott eléggé.

Engem le akart beszélni a védőnő, hogy szülés előtt igénybe vegyem a tgyást.

A tgyás 168 napig jár, így is és úgy is. A törvény úgy írja, hogy lehetőleg a szülés várható időpontja előtt 28 nappal ki kell adni.

A gyed a gyermek 2 éves koráig jár.

Nekem már a 2009-es év átlagkerestét veszik figyelembe a tgyás-nál, ami nekem kedvezőbb, mint a tavalyról áthozott tp-m. Én ezért is választottam ezt a megoldást.

De most a tp az átlagkereset 60%-a, a tgyás pedig 70% maradt. Akkor mégiscsak az a kedvezőbb, nem?

2010. jan. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hm...Köszönöm a válaszokat. Ezt tényleg át kell gondolni, legjobb lesz ha kiszámoltatom valakivel hogy a három juttatás összegre mennyi az én esetemben pontosan.
2010. jan. 19. 20:22
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondják, mert akinek "magas" a keresete, az jobban jár ha minél későbbtől kegyeg a tgyás 168 napja, mert az (is, mint a gyed) a fizu 70%-a (minusz adó), de a tgyás nincs maximalizálva, a gyed pedig max nyolcvanakárhányezer forint nettóban. Például én jobban járok, ha a szülés napjáig táppénzen leszek, mert a tgyásom jóval magasabb lesz, mint a gyed. Még a táppénz, ami valóban 60% is jóval több lesz majd, mint a gyed.

Kicsit bonyolult voltam, remélem érted.

2010. jan. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szinte mindent leírtak Neked, csak azt nem, hogy a GYED-ből vonnak SZJA-t és nyugdíjjárulékot is, a TGYÁS-ból pedig csak SZJA-t. Tehát?
2010. jan. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 2009 dec.28.tól kivettem a Tgyást, mert akkor nekem a 2008-as év lesz az alap, minta a táppénznél, ás akkor én jóval többet kerestem, Így jobban járok. Ha szülés után kezdődőtt volna a Tgyás (ami remélem holnap lesz:)), akkor a 2009-es év az alap a tgyás-nál, ami nekem 20.000 ft veszteség. Nekem így megérte:) 39+6 km
2010. jan. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, ki kell számolni, az ad konkrét számokat, hogy kinek hogy éri meg a legjobban.
2010. jan. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek.
2010. jan. 20. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!