Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19hetes kismamik! Nektek már...

19hetes kismamik! Nektek már sokat nőt a pocitok és milyen tüneteitek vannak? A pici mozgását érzitek már erősen?

Figyelt kérdés
2010. jan. 19. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nos én érzem, jól, de persze nem erős, de már a kezemmel is érzem kintről is. SŐT a párom is érzi, de ez sok mindentől függ, nem tom van e köze hozzá de nekem második babám, és most nem híztam még semmit, csak amit lefogytam mióta teherbe estem az jött fel. Szóval ez is sokat jelent. És a pocim is sokkal nagyobb mint az elsővel, de állítólag, ez is így szokott lenni. Minden rákövetkező terhesség hamarabb látszódik. Az erős rugásokra kell még várni. Az majd a 28-ik hét körül kezdődik, de gondolom ez is sokban függ a hasfal vastagságtól mint minden más.

Remélem segíthettem :)

én júni 11re várom, te tudod mid lesz?

2010. jan. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én már a 3. babámat várom, de sajna még nem érzem erősen mozogni. Sőt, úgy kell lesnem esténként, hogy észrevegyem, pedig már január eleje óta érezgetem. Leginkább olyat érzek, mintha forogna, apró rugás pedig naponta jó, ha egy van.

A pocim sem nőtt túl sokat, bár az az igazság, hogy 182 cm magas vagyok, tehát jól elfér bennem a gyerkőc. Testalkatom átlagos, sem vékony, sem kövér nem vagyok, bár van rajtam 3-4 kg felesleg, de jól eloszlik a magasságom miatt. Ezzel együtt úgy gondolom, hogy ez is közrejátszik abban, hogy nem érzem annyira. Abból gondolom, hogy a második babával szinte kórosan sovány voltam, már a 16. héten éreztem rendszeresen, a 19. héten pedig már erősen.

Mostanság reggelente van enyhe hányingerem újra, illetve általánossá vált a fogmosáskori öklendezés :(. Ja, és rettenetesen kínoz a székreked, jó ha három-naponta sikerül elmennem wc-re és akkor sem lehetek elégedett.

Amúgy június 15-re várom, de az első baba 35., a második 36. héten született, tehát gyanús, hogy májusi baba lesz.

Boldog babavárást!

2010. jan. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia, én 31 éves múltam, első babát várom. Tegnap voltam genetikai Uh-n, azon a kötelezőn, tudod, ott mondta az orvos, hogy a méhlepény a mellső falon tapad, s a ilyen kismamák kicsit később érzik a magzatmozgást. Én még nem éreztem.

A terhesség elején nagyon rosszul voltam, majdnem kórház lett a vége kiszáradás miatt. Utána folyamatos hányingerem volt, de muszáj volt enni, a 12. terhességi hétre felszedtem 4 kilót. Azóta egy dekát sem híztam, a védőn szerint ez nem jelent jót :( Bár szerintem 19 hétnél összességében +4 kg az nem rossz eredmény.

A pocakom kicsit nőtt, de nem feltűnően még.

Esténként még mindig hányingerem van, Magne B6-ot szedek rá. És sokszor leesik a vérnyomásom.

2010. jan. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Júni 13.-ra vagyok kiírva.2.babu.13.héttől éreztem gombóc vonulást,és 2 hete már erős rugásokat,csuklásokat érzek.6 kilót híztam,és volt 7 kiló súlytöbbletem,mert 2 vetélésem volt elötte,és az akkor rakóditt pár kilók megmaradtak.Napi 3-4x érzem a babaámat.fiú lesz,ha jól látták az uh.-on.Napról napra látványosan nő a hasam,és nagyobb,mint az első gyereknél.Már csak terhes naciban tudok közlekedni,egy méretetnőttem,38-asból 40-es lettem, a mellem b-ből,c-be nőtt.

2010. jan. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is júni 13-ra vagyok kiírva, első baba. :-)

Először 15+4 naposan éreztem, hogy mocorog valaki odabent, azóta egyre erősebben rugdos. Néha a frász rámjön, el sem tudom hinni, hogy egy kb.:18cm-es cseppség hogyan képes ekkorákat rúgni! :-D Eddig 3,5kg-ot híztam, de azt mindet a hasamra! Már nem tudnám le sem tagadni. :-D

2010. jan. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!