Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki szúrja magát Clexaine-nal?...

Ki szúrja magát Clexaine-nal? Miért kell szúrnotok magatokat? Hogy írja ki az orvos, normál, eü vagy kiemelt eü?

Figyelt kérdés
2014. szept. 19. 08:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nekem terhesség alatt kellett szúrnom trombózisveszély miatt. 3 hónap után írják kiemelt eü-re.
2014. szept. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. :)

Én az előző terhességemnél szúrtam magam végig, mert trombózis hajlamos vagyok, de az 3 éve volt és tudtam, változott az ára. Mivel most is babát várok s jövő héten megyek dokihoz, ki fogja írni. Kíváncsiságból felhívtam a gyógyszertárat és mondta, hogy ha normál módon vagy kiírva, akkor 5000 Ft/doboz. És ebből kell három egy hónapban, de mondott sokkal barátibb árat is és kíváncsiságból kérdeztem meg, hogy mire számíthatok.

2014. szept. 19. 22:41
 3/18 anonim ***** válasza:

Szia én Leiden mutáció heterozigóta vagyok, eddig nem kellett szednem semmit, de most, hogy terhes vagyok kell, de csak megelőzés miatt. clexane 0,4-est kell szúrnom kb. a 20. héttől. A nőgyógyászom írja fel, a hematológus javaslata alapján. Azt nem tudom, hogy milyen besorolásban vagyok így, de gyanítom, hogy nem a teljes árat fizetjük, de nem is azt amit azok kapnak, akiknek alapbetegség miatt kell szúrni. A pontos összeget meg tudom írni a héten, szerdán megy kiváltani a párom a patikába. Eddig mindig más gyógyszerekkel együtt vettük, és nem emlékszem pontosan... talán 4-5 ezer forint körüli a 3x10 injekció, vagyis 1 havi adag.

32 hkm

2014. szept. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de ha meg kell venni, meg kell venni. Csak úgy elrettentett az 5000 Ft/ doboz, az havi szinten 15000. :(

De ha megírod, megköszönöm :)

Jó későn írta ki az orvos. Nekem az első terhességemnél már 7 hetesen kiírta és még a szülés után 6 hétig kellett.

2014. szept. 21. 21:57
 5/18 anonim ***** válasza:
Gondolom attól is függ, hogy mikortól kell szúrni, hogy mi miatt adod magadnak. Te is Leidenes vagy? Egyébként az a tapasztalat, hogy az orvosok között sincsen egyetértés abban, hogy pl. nekem kell-e szúrni vagy sem... De akkor majd szerdán megírom, mennyibe került, hogy tudj kalkulálni vele!
2014. szept. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A hematológiára is járnom kellett, ott derült ki, hogy a tronbózis hajlam, ami csak örökletes és csak hajlam mellett, hogy vérzékeny is vagyok. Neked kell járni a hematológiára? Ja igen és úgy emlékszem a Leiden rá volt írva a papíromra.
2014. szept. 22. 21:39
 7/18 anonim ***** válasza:

Egyébként nem kell járnom hematológiára. Akkor voltam egyszer (19 évesen), amikor kiderült, hogy Leiden mutációt örököltem az apukámtól, de csak az ő oldaláról, ezért vagyok heterozigóta: nem beteg, csak hordozó. Apukám például homozigóta, neki minden nap kell szednie gyógyszert. Akkor ott a hematológián azt mondták, hogy ha terhes leszek vissza kell jönnöm, mert akkor fokozódik a trombózis kockázat normál esetben is, nálam meg főleg. Erre szedem most a vérhígítót.

A vérzékenységre mit kell szedned? Érdekes, hogy vérzékeny is vagy, mert az pont ellenkező, mint a trombózis hajlam, ahol fokozottan alvad és rögösödik a vér...

2014. szept. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nekem is fura, de mint ahogy nálad is, nálam is hajlamként van meg a trombózis hajlam. Én is apai ágon örököltem. A vérzékenységről nem is tudtam. Neked első baba? Csak ha igen, szülés környékén egy csomó papírt kell beszerezned, ha szeretnél edát kapni. Engem az egyik altatóorvos meg sem szúrt, úgy kerítettek másikat.
2014. szept. 24. 09:29
 9/18 anonim ***** válasza:
Igen első baba lesz. Milyen papírokra gondolsz? nekem se a hematológus, se a nőgyógyász nem mondott semmit arról, hogy gond lehetne az epidurális érzéstelenítéssel... csak annyi, hogy szülés napján már ne adjam be a vérhígítót, de másnap már lehet és még utána 6 hétig.
2014. szept. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Orvosi szakvélemények a hematológiáról. Legalább is nekem kellett. Nekem is azt mondta a professzor, hogy kaphatok eda-t, de aznap ne adjam be az injekciót, ellenkező esetben nem. Kérdeztem, hogy honnan tudom, hogy aznap szülni fogok? Mire az orvos, azt nem tudhatom. Beszéltem az orvosommal és ő mondta, hogy csak akkor fognak adni eda-t, ha viszek hematológiáról papírt, szakvéleményt, hogy lehet adni. Vissza a hematológiára és ott össze-vissza küldözgettek, vért vettek, megint vért vettek, itt egy orvos, ott egy orvos, ekkor már egy csomó papír, mire a professzor leírta 2 sorban, hogy ha nem adom be az injekciót, nincs kockázata az edá-nak. Szülés előtt két héttel, azon a napon, mikor a véleményt megkaptam, kezdődtek a joslófájások. Egész éjszaka nem aludtam emiatt, reggel már 7:30-kor hívtam a dokit, mi legyen. Mondta, ne adjam be az injekciót és menjek ki. Úgyis kellett volna mennem NST-re. Mutatott fájásokat a gép, de mondta a doki, ma még beadhatom, nem lesz ma baba, de megjegyezte, tudunk tenni ellene, ami azt jelentette, másnap beindítja a szülést. Eljött a nap, reggel csomaggal bementem, 9-re már a szülőszobán voltam. 11-kor megérkezett az altatóorvos, aki miután elolvasta a papírokat, mondta, hogy vérvétel előtt nem szúr meg, nem vállal kockázatot. Nővérkék, vérvétel, egy óra várakozás. Eredmény megvan, doki sehol. Mondta, semmilyen körülmények között nem szúr meg. Újabb egy óra várakozás után, végre találtak egy altatóorvost, aki megszúrt. Szülés után a tű még bent volt, másnap reggel jött a nővérke reggel 5 órakor, hogy beadja az injekciót. Szuper tűre kelni. Később vizit, kérdezem az orvost, nem veszik ki a tűt? Nincs altatóorvos. Szuper. Másnap reggel újabb ébresztő 5 órakor, nővérke tűvel. Pár óra elteltével végre egy altatóorvos, hogy kiszedje a tűt. Mire látta a kartonomon, hogy aznap megkaptam az injekciót, nem veszi ki a tűt. Ekkor már harmadik napja volt a hátamba. Másnap nem engedtem beadatni, amíg orvos nem jött.

Ezt nem elrettentésnek írtam, csak első babával tapasztalatlan voltam. Most, hogy a másodikat cárom, már okosabban fogom csinálni.

Kérdezz azért rá, mert volt ott egy lány, akivel még a hematológián találkoztunk, neki nem volt fogadott orvosa, nem volt papírja, edá-t sem kapott, nem adta be egy orvos sem, anélkül szülte meg a babát.

2014. szept. 24. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!