Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitívat teszteltem elkezdtem...

Kelemen Szabina kérdése:

Pozitívat teszteltem elkezdtem szedni az elevitet, a folsavat mikor, mennyit kell?

Figyelt kérdés
Reggel este ? Szedhető az elevittel egymas utan? Vagy egyiket este masikat reggel? Mennyit? Elozo terhessegemrol megmaradt tabletta jo a szavatossaga is, de mar elfelejtettem h szedtem
2014. szept. 25. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Csak akkor szedd, ha az orvos javasolja. Feleslegesen ne terheld gyógyszerrel a szervezeted. Igaz, hogy nem árt, de minden gyógyszernek van mellékhatása.

Én egyik terhességemnél sem szedtem semmit, mert nem volt rá szükség és egészséges babáim születtek.

2014. szept. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Elég ha csak az elevitet, vagy csak folsavat szedsz. A kettő együtt már sok. Napi 1x kell bevenni, tanácsom szerint inkább az esti időszakban, lefekvés előtt a hányinger miatt. ;)
2014. szept. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A folsav a legfontosabb. De a terhesvitaminnal se teszel rosszat, főleg az első időben nem. Nekem az orvos folsavat is meg terhesvitamint is javasolt egészen a terhesség végéig (más kérdés, hogy a vége felé már csak két-hátom naponta szedtem a vitamint)

Az 1-es válaszolónak meg csak annyit, hogy ez vitamin, NEM gyógyszer.

2014. szept. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
elég az egyik. a lényeg, hogy a megfelelő folsavmennyiség meglegyen. És a magzatvédőben benne van, meg hozzá a B vitamin, ami kell a felszívódáshoz. Ezért szedtem inkább magzatvédőt, az egyszerűség kedvéért.
2014. szept. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én megvártam volna h az orvos megerősítse h tényleg terhes vagyok e. És akkor szedném ha havasolja. Sztem fölösleges agyon vitaminozni magát az embernek.
2014. szept. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

az orvosok is azt javasolják, hogy ha tervezett terhesség, tehát dolgozik már valaki a babán, akkor már kezdjen folsavat szedni. ez csak vitamin, túladagolni nem nagyon lehet, mert a felesleg távozik a szervezetből. Mert mire kiderül, hogy terhes valaki és mire ljutna orvoshoz is, hogy az megerősítse, addigra az idegcsőázródási folyamatok már nagyban zajlanak vagy méár le is zajlottak. ehhez pedig az elegendő mennyiségű folsav nagyon is kell.

Szóval ha mást nem, akkor a pozitív tesztnél minimum jó elkezdeni a folsavat.

2014. szept. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem úgy mondta az orvos és a védőnő, hogy csak az elevit pluszt és a magnéziumot szedjem! A sima elevitben nincs, de a plusban van folsav, annyi amennyi kell! De károdra biztos nem fog válni... :)
2014. szept. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogy ne lenne, annak is a folsav volt a lényege.
2014. szept. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mire az ember lánya orvoshoz megy, már kész a fél gyerek. hamarabb kell a folsav.
2014. szept. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az Elevit az egyébként étrendkiegészítő vitamin! Tehát nem minősül gyógyszernek! Általában napi egy szem adagolás van ráírva! De tényleg felesleges a kettőt együtt szedni...vagy az egyik vagy a másik...40+4hkm
2014. szept. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!