Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hany kaloriät kell minimum...

Hany kaloriät kell minimum bevinni terhesseg alatt?

Figyelt kérdés
Nem szeretnek fogyokurazni,de most vhol 2400 kcalt olvastam,sztem az rengeteg. En kb 600kcal etrendel fogyok,a sulyom pedig 1200 kcal körül tudom tartani,ha nekiallk 2400 kcal enni,rettenesen sokat felszednek,es az sztem nem egeszseges
2014. szept. 27. 08:12
 1/10 anonim válasza:
14%

Sosem értettem hogy a kismamák miért terhesség alatt akarna vigyázzni a súlyukra... Lehet hogy neked elég 1200 kcal is de tudod a babának is kell táplálék, ő helyette is eszel, szóval nem értem miért vonnád meg tőle.. Egyél annyit amennyit és amit jól esik, megkívánsz de persze figyelj hogy ezek leginkább egészséges dolgok legyenek.

A súlyoddal pedig ráérsz szülés után foglalkozni! ;)

2014. szept. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

igen,pont ezt csinaltam az elso terheseg alatt,mindenki ezt hajtogatta es bevettem,28 kilot hiztam..pedig nem zabaltam,nem ettem csokit,csak sutit,ha volt,azt ettem,amit a csalad.ekkor meg mindneki,h jaj,ez nagyon veszelyes..

szerencsere nem lett semmi baja.de en hizekony vok,mig masnak 1200 kcal fogyokura,addig nekem az az alap,62 kilo vagyok,anno 66 rol indultam es 94el zartam,ezt nem szeretnem,mert most kell vki utan rohangalnom,94 kiloval nem biztos,h ezt megtehetem

2014. szept. 27. 08:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha 2400 kcalt nem is, de 2000 körülit, azért érdemes. 1200-nál mindenképp többet. De én a helyedben orvoshoz mennék, mert pajzsmirigy, izulinrezisztencia és még ezer dolog állhat a háttérben, mert nem normális, hogy 1200 kalóriától már hízol. 600 kaloriás fogyókúrát még szoros orvosi felügyelet mellett sem ajánlott csinálni.
2014. szept. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ch dieta. A tul keves kaloriaval lelasssitottad az anyagcseredet.
2014. szept. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szénhidrát diéta olvass utána cukros kismamáknak javasolt de neked sem és a babának sem lesz baja tőle. Boldog baba vásat. 6hetes fiúcska anyukája
2014. szept. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ELVILEG jól írják de gyakorlatilag nem. ugye egy felnőtt ember kalóriaszükséglete átlagban 2000 kcal. aki ülőmunkát végez és 50 kg nő annak olyan 1200 körül. terhesség alatt plusz 3-400 kalória bevitele javasolt, nekem a környezetemben plusz 30 kilókkal küzdenek akik jelenleg szültek de 15 a minimum szülés után. Ráfoghatjuk a kívánósságra, de inkább az eszetlen zabálásra meg a kettő helyett egyél elvre kellene. én is terhes vagyok egyébként és figyelek arra hogy pont meglegyen minden.
2014. szept. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb hülyeségnek tartom ezt a "most 2 helyett eszel" szöveget, egy 1-3 kilós magzat nem fogyaszt annyit, mint egy felnőtt ember. 300-400 kalóriával többet javasolnak bevinni általában a terhesség alatt. Legalábbis a fősulis tanárom, aki védőnő, ezt mondta :)
2014. szept. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

sztem a 2000 -2400 kcal rengeteg,nem is ertem ki nem hizik annyitol

akkor megnyugodtam en is egy 1500-1600 ra gondoltam,nem fogom szamolgatni,inkabb a minösegre figyelek.

egyebkent ezt olavasom inkabb mindenhol,h minöseg es ne kettö helyetti zabalas legyen

2014. szept. 27. 21:33
 9/10 anonim ***** válasza:

A 800 kcal alatti kalóriabevitel anorexiának számít. Ha tartósan ennyit eszel nem csak magadat, hanem a babádat is megölöd. Számold ki a BMR-ed, és adj hozzá 700 kcalt. Ennyit minimum enned kell. De amúgy meg megkérdezheted az orvosodat is...

(Evészavaros múltam van, szóval tudom mit beszélek. Ne csináld ezt magaddal, és főleg ne az ártatlan gyerekeddel.)

2014. szept. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves 9es,nem tudom hol olvastad,hogy 600 kcalt akarok terhesseg alatt enni

a 8. välaszom ez volt:

sztem a 2000 -2400 kcal rengeteg,nem is ertem ki nem hizik annyitol

akkor megnyugodtam en is egy 1500-1600 ra gondoltam,nem fogom szamolgatni,inkabb a minösegre figyelek.

egyebkent ezt olavasom inkabb mindenhol,h minöseg es ne kettö helyetti zabalas legyen

2014. szept. 30. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!