Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A napokban derült ki hogy...

A napokban derült ki hogy babát várok. Ma megharapott a macskám, azonnal lemostam és bekentem Betadinnal. Szerintetek elég? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon félek,ugye nem lesz bajom?" éve kaptam tetanusz,azt hiszem az 5 évig benne van a szervezetbe.
2010. jan. 21. 18:47
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
41%
Szia!Nem akarlak megijeszteni,de én tuti orvoshoz mennék a helyedben!Sajnos a macskaharapás az egyik legveszélyesebb az állatok közöl!És ez nem feltétlenül azért,mert babát vársz,hanem egyébként is!Sajnos a cicák szájában van a legtöbb baci!Nekünk is van bent a lakásban!Nagymamám kezét megharapta,és nem ment azonnal dokihoz,csak vagy 4-5 nap múlva!Otthon fertőtlenítettük de sajnos az kevés volt!Így kórházba került vele!Szóval én a helyedbe gyorsan dokihoz mennék ,legkésőbb holnap reggel!!!!!Remélem semmi baj nem lesz!!!!Írd meg légyszi ,hogy mit mondtak!!!!!!Üdv:15 hetes kismama
2010. jan. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Én állatokkal foglalkozom, mindenképp nézesd meg, sajnos a macskaharapás sokszor befelé vérzik! Biztos ami biztos menj dokihoz!

2010. jan. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Szia!


Nekem kivérzett!...

2010. jan. 21. 19:59
 4/35 anonim ***** válasza:
29%

Ami mpost a legveszélyesebb rád és a babára nézve, az a toxoplazmózis, amit a macskák terjesztenek. Ha a terhességed alatt fertőződsz meg vele, az magzati betegséget okozhat. (Az a szerencsés, ha korbban már túlestél ezen a betegségen, és már immunis vagy.)


Szerencsére ennek a betegségnek a baktériuma túl nagy ahhoz, hogy az első három hónapban átjusson a lepényen, így a koraterhességi fertőződés nem veszélyes a babára. Ettől tehát most nem kell félned.


Mindenesetre a nőgyógyászodnak említsd meg a balesetet, és kérj tőle beutalót toxoplazma-vizsgálatra. Egyszerű vérvétel az egész, de lehet, hogy a terhességed alatt többször is meg fogják ismételni.

2010. jan. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
33%
Menj el orvoshoz, hogy megnyugodj de hidd el semmi bajod nem lett.Nekem volt toxoplazma fertőzésem terhesség alatt, antibiotikumot szedtem és megszületett az egészséges kisfiam. Ma már 3 éves. Most is terhes vagyok és vannak macskáim ha játszanak velem néha történik baleset, de nekem semmi bajom soha nem volt. Az első gyereknél ráadásul úgy lett toxoplazma fertőzésem, hogy nem is volt semmilyen állatom.
2010. jan. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
50%
Dobd ki azt a dögöt.
2010. jan. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
34%

Én az előző válaszolót dobnám ki..a 10.-ről!!!

A kérdezőnek a válaszom, hogy ne aggódj, nem lesz semmi bajod. Megfelelően elláttad a sebet!

2010. jan. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Megoszlik a vélemény,de meg is nyugtat.Köszönöm.
2010. jan. 22. 10:59
 9/35 anonim ***** válasza:
49%
Nem lesz semmi bajod,a tetanusz tényleg 5 évig véd.Mindent jól csináltál!A toxoplazmát pedig a macska és egyéb állat ürülékével lehet elkapni!
2010. jan. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
57%
És ha megharapja a kisbabát is?
2010. jan. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!