Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerencsétlen módon megharapot...

Szerencsétlen módon megharapott egy kóbor kiscica, több helyen kivérzett a kezem. Milyen esélye lehet egy toxoplazmás fertőződésnek? Mit tegyek? 22 hetes kismama vagyok.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy jellemzően nem így lehet elkapni, mégis nagyon megijedtem.
2008. júl. 26. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Szólj a dokidnak és kérj mielőbbi vérvizsgálatot!! Addig is nyugi!! Minden jót, 20 hetes kismami
2008. júl. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

midenképp doki!

Perszehogy nem jellemzően lehet így elkapni, de kit harap meg a kóbor macska??-nincs adat!

Ha lenne adat, gondolhatod,hogy tudnánk..A macska nyála simán bejuthatott, főleg ha vérzett a kezed, ez pedig nem sok különbség, minthogy a székletével érintkezel.

Azért maradj nyugodt mindenépp és kerüld a kóbormacskát, most elég őket messziről sajnálni.

2008. júl. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem a toxo miatt, hanemm as fertozesek miatt keresd fel az orvosod, a nyalaban nincs toxoplazma gondii, de egyeb fertozesek forrasa lehet.

Menj orvosohoz, minden jot, es ne felj!

2008. júl. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden képpen doki!

A macska harapása veszélyesebb a kutyánál, mert a macska félig háziállat és félig még vadállat. Élő állat is a tápláléka közé tartozik és a nyers hús is. A nyálában sok a baktérium. Engem is harapott meg a sajátom, akkor mondta a doki ezeket, de mivel az enyém csak lakásban lakott így egészen más volt a helyzet. Azt mondta, ha rendes udvari cica lett volna akkor amit leírtam az fenn áll. Ja és én nem voltam terhes sem. Nem ijesztgetni akartalak, csak tájékoztatni.

2008. júl. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!