Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van egy rakás kérdésem és...

Van egy rakás kérdésem és nincs kihez forduljak. /? /

Figyelt kérdés

Sziasztok!

12 Hetes terhes vagyok, van egy 5 éves kishölgyem már, de néha elbizonytalanodom, hogy menni fog-e. Ez nem egyedi eset, ugye? És ha valaki egyszer már szoptatott, fürdetett, fejt tejet, az elfelejti ezeket? És egy baba alhat az oldalán? És nem fogom összetôrni? És mi lesz, ha majd nem tudom megnyugtatni? És ha a kislányom haragszik majd rá, amiért sokat sír vajon nem jut eszébe bántani? Bár kétlem, hogy bármi agresszió szorult volna belé, mert ha bántják ô hagyja, tũri, azon vagyok, hogy ezt kineveljem belôle valahogy... És mi lesz, ha majd nem tudom úgy szeretni, mint a 'nagyot'? És ha nekem nem is való egy kisbaba... Bocsi, de annyira aggódom... Ez nemrég tört rám. Óh, és egy nap 2x is zuhanyzom, de mindig büdös vagyok meg minden ruhám, az ágyam, amihez hozzá érek minden... Ez normális?


2014. okt. 10. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:

sorrendben válaszolgatok

nem egyedi eset én már most jegyzetelgetem az első babánál a babanaplóba, hogy mikor igényelte 3 óránként, mikor 4 óránként, mikor mennyivel nőtt az igénye, mikor mennyit hízott, aludt, hogyan mivel kezdtem hozzátáplálni, reakciók, stb szóval amikben nem vagyok biztos, hogy emlékezni fogok a tesónál.


a fejést, szoptatást, fürdetést tuti nem felejtem el


jóhogy alhat az oldalán, puma pózba kell olyankortenni a felső lába előre keresztezze az alsót, eleinte forgítni is kell a babát, hol hason, hol háton, hol jobb, hol baloldalt, minden szopi után máshogy letenni, így nem laposodik el a feje, testének tónusa


helyesen fogd(hónalj alatt a törzsére mért hatás, nem a karokra, karolásnál soha nem a feneke alatt támasztani, hanem a derekánál


ha nem tudod megnyugtatni egész nap sír, adj neki Espumisant rendszeresen, az hasfájás jele


kislányt előre fel kell készíteni a tesóra, és azzal is ismertetni, hogy ez nem csak játék lesz


azt hogy te hogyna tudsz szeretni, ahhoz nem tudok mit fűzni

én tudok egyformán szeretni


aggodalmakat próbáld elhessegetni,mert "mérgezik" a babát


fokozottabb izzadás természetes, hormonális

2014. okt. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ha azt hiszed, kijöttél a gyakorlatból. Ez a baba úgyis teljesen más lesz, más igényekkel, mint az első.
2014. okt. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ez nem izzadás, ez valami más szag. Zuhany után egybôl érzem újra... Mindent megfertôz ez a szag! :( Tudja, hogy lesz tesója, tudja, hogy nem szabad bántani, igaziból imádja a babákat és sokat mondtam már neki, hogy nehézkes lesz eleinte, mert a duónk bôvül, de ô örül és mindog azt mondja, szeret minket. :)

És nem vagyok az az aggódós, de valahogy mostanában többet agyalok... Na meg a szülés... Mi van, ha nekem nem sikerül? Valahogy nem bírják kiszedni vagy valami? És ha kicsúszik az orvos vagy akárki kezébôl, ahogy napvilágot lát? Vagy ha én dobom majd le? És mi van akkor, ha megint napokon át csak alszom a kórházban? (az elsônél egyáltalán nem direkt, de nagyon sokat aludtam)

2014. okt. 10. 18:54
 4/4 anonim ***** válasza:

ne fáraszdmár magad ezekkel

az izzadás el fog múlni nyugi


ezt az energiát másra fordítsd

szerezz be kék ruhákat(szerintem fiú lesz:))

csinosítgasd a szobáját, helyét

egyél sok zöldséget, vitamint

járj kismama jógára!

tanuld hogyan lehet babát fejleszteni

agyalj a nevén

2014. okt. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!