Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek érdemes légzésfigy...

Szerintetek érdemes légzésfigyelőt venni?

Figyelt kérdés
Mostanság szerzem be a szükséges dolgokat, igyekszek fölösleges dolgokat kihagyni. Szerintetek szükséges légzésfigyelőt venni vagy fölösleges pénzkidobás?
2014. okt. 10. 21:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Természetesen érdemes. Reméljük, soha nem lesz gond, de ha viszont igen, megmentheti az életét a gyereknek.
2014. okt. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Ha elkerüli a bölcsőhalál, akkor felesleges, ha beleesik a kis százalékba, akkor életmentő.

Neked kell eldönteni, hogy vállalod-e a kockázatot, még ha kicsi is.

2014. okt. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
9%

Régen nem is létezett, és nem lehetett hallani arról, hogy kisbabák haltak meg bölcsőhalálban.

Ha van rá pénzed és megnyugtat, akkor vedd meg. Nekünk nem volt egyik gyereknél sem.

2014. okt. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes! Használtan, max. 10-ért vannak és később el tudod adni. Nekem a 3 évesemnél is jelzett, de nem besipol, hanem pittyent egyet, amikor már régóta nem vett levegőt. S most, a 8 hetesemnél is bejelzett vagy 3-4szer. Volt, hogy sipolt is!

S 3 embernek is kölcsönadtam! Szal már 5 gyerek használta!

2014. okt. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Sokan mondják, hogy a szülők légzése stimulálja a baba légzését is, meg hogy csak koraszülötteknél meg kis súlyú babáknál kell, de mi vettünk. Mi a férjemmel a paraszakosztály vagyunk. Inkább legyen feleslegesen, minthogy hiányozzon, ha szükség lenne rá.

Azt azonban tudni kell, hogy ha nagy a baj, akkor nem elég az, ha jelez a műszer, újra is kell tudni éleszteni. Bár az a tapasztalat, hogy sokszor már magára a jelzésre elkezd újra levegőt venni a baba és sokszor elég egy kicsit megébresztgetni, megmozgatni, megsimogtani a hátát.

2014. okt. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Ezt a mi is felnottunk dumat mennyire utalom.... lehet csak azert mert az en lanyom eletet megmentete ez a kutyu :) De igen is regen is volt bolcso halal es jopar baba eletebe kerult lehet statisztikak utan is nezni. Bizony mi halasak vagyunk h van legzes figyelo igy nem halt meg a lanyunk es idobe korhazba is kerult. En ugy boltam vele hogy inkabb kidobok 10-20 ezret de annal nagyobb baj ne legyen eshat nallunk kellett is.
2014. okt. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk volt! A kórházból már eleve úgy indítottak útnak, hogy van-e otthon légzésfigyelőnk?! S nagyon megnyugodott az ápoló hölgy hogy van.
2014. okt. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 24 hetes vagyok, de már megvettem a légzésfigyelőt. Mindig használni fogjuk, az elsősegély tanfolyamra is elmegyek...sosem lehet tudni, az ördög nem alszik!

Sajnos van egy ismerősöm, akinek így halt meg a babája, nem volt légzésfigyelője. Én sosem bocsátanám meg magamnak, ha azért veszíteném el a babámat, mert sajnáltam kiadni 10 ezer forintot egy ilyen készülékre...

2014. okt. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is van. 20 ezerért vettük újonnan, ez volt az, amit mindenképp meg akartam venni. Hiszen életet ment. Mondjuk érdemes elmenni újraélesztési tanfolyamra is, pl a Madarász utcai kórházban minden héten van, és bárki mehet ingyen.


Persze ritka, és jöhet ez a duma, hogy mennyien felnőttek enélkül régen, ez engem nem vigasztalna, ha az én lányom lenne az egy nagyon ritka eset....

2014. okt. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%
Persze mi felnőttünk akinek szüksége lett volna rá mert leállt a légzése az meg nem mert meghalt. Több idősebb simerősömnek is halt meg régen gyereke bölcsőhalálban.
2014. okt. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!