Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak itt anyukák/kismamák...

Vannak itt anyukák/kismamák akiknél epekövet állapítottak meg terhesen? SOS?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Tegnap éjszaka az ügyeleten epekövet állapítottak meg nálam. Van egy 15mmes,és számos kicsi! Természetesen mindenki néz bamba szemmel és 4órás várakozás és számos vizsgálat után annyit mondtak,hogy diétázzak és majd ha megszületett a baba kiveszik..

Mivel semmi fajta tájékoztatást nem adtak arról,hogy mit is jelent a diéta miket kell keülni,neten utána néztem. Persze más is volt ott.. elzárhatja az epevezetéket,belekerülhet a hasnyálmirigybe ha sűrösödik a görcs,vagy láz véres vizelet lép fel azonnali beavatkozást igényel,stb..

30hetes vagyok! ez a babára semmiféle hatással nincsen?? nem okozhat koraszülést? nem kell vele feküdni,vagy valami vitamint szedni? kértem időpontot a nődokimhoz ,hogy elbezélgessek vele erről de amíg nem megyek hozzá szeretnék tőletek néhány választ aki át élt hasonlót?!!

ez borzasztó.. bármitől kijöhet és órákon keresztül eszeveszettül fáj!! se görcsoldó,se fájdalomcsillapító.. ha megszületett a baba és kibveszik,nem megy el tőle a tejem?? jaj,bocsánat de nagyon ideges vagyok..



2014. okt. 14. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ugyan nem terhesen jött elő az epekő, hanem utána, de azért egy-két tippel talán tudok segíteni. Még szedheted a magnéziumot pár hétig. Szedd nagyobb adagban, az görcsoldó. Ne egyél nehéz, zsíros kajákat, mert az beindítja az epét, és ahogy ürül, az apró kövek elzárják az epevezetéket, és olyankor jön a görcs. (Nekem is apró köveim voltak sokan) Bab, borsó, és egyéb hüvelyesek kerülendők. Necces a tojás is. Laza, könnyen emészthető kajákat próbálj enni. Azt próbáld elkerülni, hogy begyulladjon az epehólyagod, mert az nagyon szar. Engem kicsit félrekezeltek, nem vigyáztam, hogy mit eszek, és 4 napot feküdtem a belgyógyászaton, mire levitték a gyulladást. A babára nem hiszem, hogy veszélyes lenne, ha nincs gylladás, csak neked szar. (Néha a falat tudtam volna lekaparni) Ja és az is segíthet, ha jön a görcs, és nem szedhetsz gyógyszert, ha jól átmaszírozod az epéd környékét, mert az kimozdíthatja az épp elzáró kavicsot. (nagyjából a gyomorszájad környékén.)
2014. okt. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm!

már észrevettem magamon,hogy a bő olajban sült dolgoktól jön ki..

2014. okt. 19. 15:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Újra Én :) Használj helyette kókuszolajat sütéshez. Mondjuk drágább, de sokkal egészségesebb, és nem terheli meg az epédet. Sőt a műtét után is jó, mert nem lesz olyan sűrűn hasmenésed, ami amúgy igen meg tud viccelni a legrosszabb helyeken.
2014. okt. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!