Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Németországban élő kismamák,...

Németországban élő kismamák, milyen itt a terhesgondozás? Tényleg vannak olyan vizsgálatok, amik otthon kötelezöek, itt viszont nem állja a Krankenkasse, hanem a kismama magának kell h fizesse?

Figyelt kérdés
Azt hallottam ilyen pl. a Dawn kór szürés, és ezen kívül még pár vizsgálat. Ti megcsináltattátok mégis? Ill. ultrahang is csak 3-szor van. Én első babás, 6 hetes terhes vagyok, jövő héten megyek az 1. vizsgálatra

2014. okt. 13. 18:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

igen, asszem a 0. uh-n kivül még 3-at állt a Krankenkasse a többi ami volt nem kötelező igy 40 eurokat fizettem alkalmanként.

a 12 hetes genetika nem kötelező, igy az kb 250 euronkba került, az AFP szintén 60 euronk volt külön.

van fizetős kenetvétel is ha kéred, én kértem a Klamydia szürést, viszont a 36 hetes otthon ingyenes Streptococcus kenetvétel is itt szintén fizetős kb 40 eur, azt nem kértem.a 18 hetes genetika ingyenes, van A vagy B, részleges vagy teljes genetikai vizsgálatot választhatsz...sztem mindenki a B-t kéri ha már ingyenes :)

24-28 hetesen van a cukorterhelés ami ingyenes

a 26-28. héttől van havonta CTG es terhesgondozás ingyenesen.

36 héttől 2 hetente CTG és terhesgondozás.

ja es a terhesség elején 2-3x vérvétel, HIV teszt, Hepatitis szüres 2x, Lues szűrés, ellenanyag szűrés 2x

a 32. hét körül be kell jelentkezni abba a korhazba ahol szülni szeretnél, előre felveszik az anamnézist, kitöltetik veled a papirokat hogy ne szülés közben kelljen.itt nincs választott, fogadott orvos...annál szülsz aki épp benn van...

most ennyi jutott eszembe.:)

38 hkm

2014. okt. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És a nögyogyászod is javasolta h csináltasd meg a fizetös vizsgálatokat? Hany éves vagy?
2014. okt. 13. 21:13
 3/16 anonim ***** válasza:

mi másfél évig keményen próbálkoztunk egy tesón, január 24-én volt egy missed ab-om is, igy hiába fiatal vagyok, nem akartunk kockáztatni egy beteg gyereket.A dokim inkább az AFP-re mondta h mindenképpen, ezt rank bizta van-e rá keret.

a missed ab után rögtön teherbe is estem 2 héttel...:)

38 hkm

2014. okt. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
ja es 26 vagyok, a ferjem 34 :)
2014. okt. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az AFP mit jelent? Ezek mind 12. heti vizsgálatok?
2014. okt. 13. 22:37
 6/16 A kérdező kommentje:
Hány plusz ultrahangot kértél? És itt ezek a 18. hetiben nincsenek?
2014. okt. 13. 22:39
 7/16 anonim ***** válasza:

a 0. uh a 6 hetes mikor látnak pulzálást, megkapod a Mutterpassod(kiskönyv) asszem ekkor vesznek vért is HIV,LUES stb-re...aztan kapsz időpontot a 12 hetesre(ha kéred plusz pénzért...én kérném...) ha nem kéred akkor csak terhesgondozás van uh nincs...volt az 1, uh-m a 8. héten ingyenes, aztan én kértem uh-t a 16. héten h megtudjuk fiu v lány?! az AFP-t is ilyenkor veszik le ha kéred(Alfa-föto-protein...olvass gugliban utána, nekem ajánlotta a dokim...)előbb nem mondhatják meg a nemét nehogy elvetesd a babát ha nem olyan nemű mint amit szerettél volna(dokim igy magyarazta)...a 18 hetes ingyenes szinten, ez a 2. uh, aztan mi voltunk 4D-n a 24 és 28. héten (60-60 euro), a 28. hettől CTG is van...aztan van a 31-32. heten a 3. ingyenes UH ekkorra be kell fejvégüre forduljon, megnézik azt is meg a lepényt, köldökzsinort, sulyt, hosszt...35. héten voltam CTG-n.Aztan mi most a 37. héten voltunk vissza fizetős uccsó uh-ra,meg CTG-re hogy tudjuk mekkora, minden rendben van-e...

38 hkm

2014. okt. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Én is németben, 23 hetes kismama vagyok, én 6hezesen voltam előnek nőgyógyásznál, ekkor vért és vizeletet vettek, nézték még a kilót cm-t vérnyomás és felirták a kiskönyvben az adataimat és ultrahangoztak. Azóta minden hónapban egyszer kell mennem vissza vizsgálatra és csak az általános vizsgálatokat csinálják, vizelet vérnyómásmérés kiló és mindig csinálnak ultrahangot. Cukorterhelés 1hét múlva lesz. Nekem ezeken kívül nem csináltak mást, legalábbis nem tudok róla. Egy kérdés!!!! A macska miatt, a toxoplazma vizsgálatot alapból megcsinálják vagy ezt is kérni kell? ??? És ezt a nögyógyász csinálja meg, vagy megcsinálhatja a háziorvod is??? Még egy kérdés, Hebammen- tet kötelező választani, miért kel választani ha hell, mi a feladtata? Ezt azért kérdezem mert a nögyógyász mondta hogy kell választani egy Hebamman-tet. Nőgyógyászon kívűl kell valahova máshova járni bármire?? Sokat segitene a válaszotok!!!! Előre is köszönöm! !!! Boldog babavárást mindenkinek!
2014. okt. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, akkor te ezek szerint nem csináltattál fizetős vizsgálatokat? És a baba nemét sem tudod igy?
2014. okt. 14. 12:27
 10/16 anonim ***** válasza:

Hebamme-t nem kötelező választani de aki nem ért a babákhoz(én koraszülöttön dolgoztam és már a 2. gyerkőc lesz...) annak ajánlott mert megmutatja hogyan szoptass mikor hazamentetek szinte minden nap 1-2 hetig kijar, segit megtanitani a fürdetést stb...olyan mint otthon védőnő kb...nekem nem lesz hebamme :)

38 hkm

2014. okt. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!