Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3.8 as tshnál normális hogy...

3.8 as tshnál normális hogy letroxot adnaka. Aki szedi utána teherbe esett tnaleg ez lehet az ok? Milyen mellékhatások jlentkeztek?

Figyelt kérdés
2014. okt. 16. 19:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Persze, hogy normális ez elég magas. 1 körül kéne lennie. Mellékhatása nem nagyon van. Többi hormonod?
2014. okt. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Ösztradiol 438

Lh 2.2

Fsh 2.8


21. Nap progi 38

2014. okt. 16. 20:29
 3/18 A kérdező kommentje:
Te szedtél letroxot? Mert nekem úgy tünik most eze gy trend hogy hu 1-2 legyen a tsh közben ha valaki nem akar babát még a 4 is jo a labor szerint
2014. okt. 16. 20:30
 4/18 anonim ***** válasza:
Pont ahogy mondod: aki NEM akar babát, annak a mindennapi élethez még jó a 4-es is. De te feltételezem babát akarsz, nem? Mert ahhoz max. 2,5-ig jó. az én dokim a 2,2-re még éppen nem adott gyógyszert, de efölötti értékre már adott volna.
2014. okt. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én ennyi TSH-val estem teherbe...hogy kell-e gyógyszer, ahhoz tudni kell az orvosnak még a t3, t4-et is minimum.
2014. okt. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ja, és nem szedtem gyógyszert.
2014. okt. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Na anyám is ezt mondta meg hogy ne szedjek hormonokat t3 t4 normal tartomanyban meg az antitest is.
2014. okt. 16. 21:41
 8/18 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos hogy jó a mindennapi élethez a 3,8. Nekem pont annyi volt és híztam, hullott a hajam, foltos volt a bőröm, állandóan fáradt voltam. Megvolt minden tipikus alulműködéses tünet.

Letrox folyamatos kontroll mellett beállítva szépen levitte 1-re és jól vagyok.

2014. okt. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Anyád aztán marhára ért hozzá! A 4-es TSH-t most fogják lecsökkenteni nemzetközileg 2,5 re. Pontosan a fiatal nők miatt. Ez az érték (4) ugyanis egy idős embernél normális, de egy fiatal nőnél nem! Picit nézzél szét dr Balázs Csaba endokrinológus holnapján. A professzor úr nemzetközi szaktekintély pajzsmirigy témában.


Ha az anti-TPO ÉS az anti thyreoglobulin negatív, a TSH magas, akkor jódhiányos vagy. Ilyenkor jódot szoktak pótolni. Ennek feltétele az is, hogy a pajzsmirigy ultrahang nem mutat gyulladást.


Ha BÁRMELYIK autoimmun panel pozitív, akkor szigorúan tilos a jód! Ebben az esetben olyan autoimmun betegséged van, ami szép lassan pusztítja a pajzsmirigy állományát, ezért csökken a hormonszint.

Ebben az esetben a hormonpótlás kell. Ez egy teljesen természetes hormon, úgy, mint a cukrosoknál az inzulin. Azt pótolja, ami nincs. Mellékhatása nem létezik, csak az adagot be kell lőni.

A kezeletlen pajzsmirigy gyulladásnak viszont rengeteg következménye lehet. Meddőság, spontán vetélés, missed ab, magzati szellemi károsodás. Nálad elhízás, szőrösödés, hajhullás, koleszterin szint növekedése, lelassulás, depresszió, komoly esetben életveszélyes állapot.

Tehát első körben azt kell kideríteni, hogy miért ennyi a TSH. Jódhiányos vagy-e, vagy autoimmun folyamat indult el. Esetleg szedsz-e olyan gyógyszert, ami a TSH-ra hatással van.

2014. okt. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

9-es, köszi köszi köszi!!

Ezt a 2,5 - 4 sztorit (mármint hogy rég elavult a 4-es ref. érték) igyekszem minden pm-es kérdéshez leírni, de basszus mindig jön egy "okos" aki tudja hogy jó a 4 :(

Pontozzatok le nyugodtan. Aztán majd gyertek sírni hogy mitől híztatok 15 kilót 3 hónap alatt, pedig anyu azt mondta...

2014. okt. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!