Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történik akkor ha nem...

Mi történik akkor ha nem megyek el a cukorterhelésre?

Figyelt kérdés

Gondolom most le fogtok hurrogni, de én nagyon félek ettől a vizsgálattól. Amúgy is sok a gyomorsavam szóval ilyen cukros dolgok még jobban felnyomják, és általában hányás lesz a vége, a vérvételtől is nagyon félek, meg éhgyomorra nem tudok 1 órát sem lenni nem, hogy 2-3 órát olyan szinten rosszul vagyok reggel ha nem eszek rögtön amikor felkelek,hogy el sem tudom mondani. Vennék egy cukormérőt és inkább azzal mérném.

Mi fog történni ha nem megyek el? Még a 20.hétben vagyok de már ettől parázom. Normális válaszokat kérek, köszönöm!



2014. okt. 18. 11:32
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg magas a cukrod a baba látja kárát! Ne félj ez csak vérvétel aztán idzol cukros vizet és még egy vérvétel vihetsz magadnak citromot is àllítolag az segit
2014. okt. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
52%
Hát mi, jól leb.sz.rintanak. Ugyan nem ez a leggázabb vizsgálat, de vhol értelek. Én 5-ször voltam várandós, 3 szülés, 1 vetélés, 1 halva szülés. De ott tartok "élményileg", ha valaha még egyszer (de nem), egy erdőben hordanám ki és szülném meg titokban... :(
2014. okt. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
33%
Keress olyan labort, ahol zsömlével és tejjel "terhelnek", megeszed otthon, és utána mész a vérvételre, ha az éhhomi cukor jó beszéld meg az orvosoddal, hogy te ilyet akarsz. Teljesen fölösleges a cukros löttyös terhelés alap esetben, sokkal humánusabb a kajás terhelés. Egész terhességem alatt a cukorterhelés után voltam a legrosszabbul, még fájdalomcsillapítót is be kellett vennem olyan fejfájásom lett, brutálisan lement a cukrom a 2 óra után.
2014. okt. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
még a vérvételt elviselném, de a gyomrom nem bírja a cukrot annyi savam van, meg nem bírok több órát éhgyomorra ülni :(
2014. okt. 18. 11:55
 5/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem mérnéd minden étkezés után, mert ez az egész sokkal melósabb annál mint amilyennek elsőre tűnik. És elég ha pont azokat az etkezeseket hagyod ki, amik után magas a cukrod. De tudod mennyibe kerülne minden étkezés után mérni a cukrod? Napi öt tesztcsík kellene. A zsemles, tejes terhelés pedig pontatlan. Az éhgyomri jó cukorszint pedig semmit nem jelent, nekem is jó volt, mégis terhelés után majdnem 10 lett.

Utolsó én a helyedben utána olvasnék az inzulinrezisztenciának, nehogy gond legyen a későbbiekben, mert nem normális, ha cukorsokk után leesik a cukrod, nehogy később érjen a szörnyű meglepetés, hogy a hasnyálmirigyed kifáradt és cukros legyél idősebb korodban.

2014. okt. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%
Menj el mindenképp. Velem nem is itattak cukrot, hanem levettek vért reggeli előtt és után. Muszáj kibírni a bébi és a te egészséged érdekében!
2014. okt. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
látom nem értitek meg, én ezt a cukros nyavalyát biztos nem fogom meginni, ha az orvosom engedi a tejes zsemlés terhelést arra el fogok menni.
2014. okt. 18. 12:14
 8/45 anonim ***** válasza:
45%
Ha a dokid normális,elintézi neked egy telefonnal,hogy ne a cukros cuccot idd meg. Ha egy indokolatlan császárt el lehet intézni manapság,akkor egy zsömlét 2 deci tejjel miért ne?? :) Én is kihánytam a lányomnál...
2014. okt. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy te meg azt nem érted hogyha rossz a cukrod akkor az a babának káros.

Meg kell próbálni és kibírni. Elméssz legkorábban ahogy lehet (nálunk 7kor kezdenek), 9kor már túl is vagy az egészen. Elhiszem hogy rossz neked de ennyit a babáért meg kell próbálni túlélni. Nem szórakozásból csinálják ezeket a dolgokat, hanem mert fontos vizsgálat.

2014. okt. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

Értem én. de régen nem volt ilyen, még is egészséges babák születtek. Nem tudom megérteni,hogy miért pont a kismamákat kell ilyenekkel kínozni, így is van elég problémájuk.

Ezt a háziorvosommal kell megbeszélnem amikor kapom a beutalót?

2014. okt. 18. 12:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!