Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hallottátok ezt már? AFP-...

Ti hallottátok ezt már? AFP- vel kapcsolatos.

Figyelt kérdés

Meglett az AFP eredményem, amit nem is tudom, hogy miért vették le, mert már nem kötelező, na de mindegy is, telefonál a védőnőm, hogy alacsony lett, menjek el a dokihoz és korrigáljuk. Az első terhességemnél is alacsony lett, és elküldtek genetikai tanácsadásra. Most elmentem a dokihoz, nem az enyémhez, mert hozzá csak hétfőn tudtam volna menni, és nem akartam addig várni. Ez az orvos azt mondja nekem, hogy ha alacsony akkor semmi probléma, hanem akkor kell aggódni ha magas, mert akkor nyitott gerincre utal. Majdnem megkérdeztem tőle, hogy az nem baj ha Down-kóros a gyerek vagy mi?

Ti mit gondoltok erről?


2014. okt. 18. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Furcsa. Mondjuk az én dokimra azt mondják hogy hìvő, szóval ő nem támogatja hogy a down kóros babát elvetesse valaki... Szerintem menj el a dokidhoz hátha ő tud valami értelmeset mondani.

Mennyi idő után lett meg az afp eredményed? Nekem már majdnem kéthete levették és még nem telefonált a védőnő. Remélem ez azt jelenti hogy nincs baj. Tényleg furi hogy levették neked. Nekem csak azért vették le mert a dokim erősködött csináljuk meg mert jobb ha megvan de mindenhol lestek rám hogy minek is akarom én ezt (akarta a fene, csak a nődokim).

2014. okt. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hétfőn vettek vért, és csütörtökön telefonált a védőnő.
2014. okt. 18. 13:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Tudom hogy elavult meg miden de èn beszèlnèk màs orvossal is, ès a kombinàltat is megcsinàltatnàm...
2014. okt. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Köszi a választ. Izgulok mi lett az eredmény és nem értem az én védőnőm miért nem telefonált még de remélem azért mert nincs baj vele. Mondjuk nálunk Debrecenbe a normalis vérvételem eredménye se lett meg pár nap alatt szóval tudja a fene :/

Neked drukkolok, remélem fals eredményed lett és egészéges babád lesz!

2014. okt. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a kombináltról már lemaradt. Én legalábbis így jártam hogy a 14. héten mondta a doki ahhoz már késő mert a 12. hét körül kellett volna megcsinálni.
2014. okt. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem most is menj el genetikai ultrahangra. Első terhességgel mi lett? Egészséges lett a baba? Általában tényleg a magas szint jelez betegséget (nyitott gerinc pl), de az alacsony is utalhat genetikai betegségre, egy vizsgálatot megér szerintem.
2014. okt. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A 12. ultrahangon nekem mindig megkérdezték az AFP eredményemet (mindegyiknél alacsony lett), és aszerint jobban megnézték a tarkóredőt, meg amit kellett. Mindhárom gyermekem egészséges lett. Gondolom, Te is mész 12-14. heti ultrahangra, ott mondd meg, hogy alacsony lett.
2014. okt. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A kislányommal nincs semmi probléma, meg szerintem most sem, mert a 12 heti ultrahang is jó volt, meg 27 éves vagyok. 28án megyünk 4d ultrahangra, akkor leszek 18 hetes.
2014. okt. 18. 14:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, a 18. heti ultrahangra gondoltam én is.
2014. okt. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!