Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek feküdnie kellett a...

Akinek feküdnie kellett a terhessége elején az hogy oldotta meg?

Figyelt kérdés
Engedték, hogy otthonról dolgozzak. De számlázni kell, kell nyomtató, stb. Azért annyira nem megoldható ágyból. írni is kell. A másik, hogy van két egészséges lányom már, akiket el kellene valamennyire látni, azért mindig nincs itt valaki mellettem. Kivagyok lelkileg, ha ülök az asztalnál, hogy nehogy valami legyen, meg ha véletlenül a gyerekekkel egyedül vagyok, hogy mi ha emelni kell a kicsit, még csak 2, 5 éves, azért néha csak kell emelni. Ti hogy oldottátok meg? Egyébként egy hematómám van kb 7 hetes vagyok most. Még legalább 4 hétig kellene feküdni.
2014. okt. 21. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem feküdtem. Énis a harmadik gyerekkel voltam fekvésre itélve, mert 21 hetesen megindult a szülés. Lehetetlen volt feküdni mert segítségem abszolut nem volt. De kihordtam végig, egészségesen született :)
2014. okt. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ma derült ki a dolog, mert egy darab vérömleny távozott. Eddig nem feküdtem és nem szedtem gyógyszert. De úgy olvasom, ez elég gyakori probléma sajnos.
2014. okt. 21. 16:39
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, de talán 21 hetes már kicsit nagyobb a baba, nekem még simán elmehet mástól is. Félek, hogy én leszek a hibás. ((((
2014. okt. 21. 16:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Anyukám sem tudott feküdni mert akkor még kicsi volt a nővérem, mosni, főzni, stb. 6 hónapra szülte meg a bátyámat aki 5 hetesen meghalt.
2014. okt. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Annyit pihenj, amennyit csak tudsz, és legkevesebbet emelj. Csak így tudod megoldani.
2014. okt. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ikrekkel voltam terhes egy 3 és egy 6 éves mellett. A 20. héttől végig feküdnöm kellett. Mellesleg a vérnyomásom is emelkedett. Anyósomék és szüleim hoztak ételt, segítettek a takarításban, mosásban, ruharámolásban, mindenben. A gyerekeket is ők vitték-hozták az oviba-oviból. Én tényleg betartottam azt, hogy feküdjek és csak akkor keltem fel, ha muszáj volt. A gyerekekkel is fekve játszottam, sokat olvastam nekik. Nem emelgettem őket, meg egyáltalán semmit sem. A végén 36.héten születtek az ikrek, egészségesen.
2014. okt. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy ha biztosra akarsz menni akkor táppénzre mész és végigfekszed ezt a veszélyes időszakot. Pihensz, olvasol. Mindenki odafekhet melléd és mindenki próbál ott segíteni ahol tud. Félreértés ne essék nem paráztatásból mondom, de ha a hematóma nem szívódik fel hanem elindul nagyon gyászosak lehetnek a következmények. Ha ez fekvéssel elkerülhető és akarod a babát akkor feküdjél légyszíves. Én annó a 12től a 19ig feküdtem, méhlepény gondok miatt (szintén vérzéssel járt). A második terhességemben is előjött ott nem tudtam feküdni és nagyon nagyon megbántam. (Nem emiatt de elment... de lehet ha fekszem az elején akkor később nem lesz baj.)
2014. okt. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Fekszem, ágyból dolgozom. Átrendeztük a szobát és így tudok egész nap félig fekvő pózban dolgozni. Sajnos a munkahelyemen nincs aki pótoljon. Olyan a munkám, ami nagyon speciális tudást igényel, a főnökömnek még csak lábficamot mondtam el, ezt még két hétig tudom húzni. Utána elmegyek egy uh-ra és ha minden okés akkor elmondom neki. Akkor sem fog táppénzre engedni, de bejárnom tuti nem kell. Köszönöm, az őszinte leírásokat. Akarjuk persze a babát, de az első sokk utána azért könnyebb mindent átgondoltan tenni. Meglátjuk mi lesz, tudom így is sok minden lehet tőlem függetlenül is.
2014. okt. 22. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!