Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama vagy...

Van itt olyan kismama vagy anyuka aki érzett félelmet vagy esetleg megbánást a terhessége miatt?

Figyelt kérdés
Az az igazság hogy én örültem nagyon mikor kiderült hogy jön a baba de ez az 1 hete tartó rosszullét teljesen kiborít, úgy érzem most hogy nem biztos hogy készen állok erre, teljesen ki vagyok fizikailag és lelkileg is, nem tudom mit csináljak, úgy érzem nem vagyok képes erre! Tervezett baba,1 évet vártunk rá! Van valaki aki érzett így? Elmúlik ez? Nagyon aggodom! 7 hetes kismama
2014. okt. 12. 11:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ooooh, hát persze hogy elmúlik!

A terhességnek és a babázásnak is vannak olyan időszakai, amikor azt fogod érezni hogy nyűg és nem is olyan jó dolog ez a babázás... Mindenki átesik ezeken!

Nyugodj meg, semmi nem tart örökké' a rosszullétek pár hét múlva elmúlnak! A második trimeszter akár még élvezetes is lehet, majd az utolsó két hónap lesz megint rosszabb!

Boldog babavárást! Hidd el a kicsiért minden fáradtság, rossullét megéri! Imádni fogod őt és ez a legfontosabb! Kitartást!

9hós kisfiú anyukája

2014. okt. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Igen En ereztem. De aztan ahogy elmuktak a rosszulletek elmult a roszz erzes is. Ne aggodj jobb lesz, meg lesz mas nehezseg is, de szepen minden megoldodik. :-) fel a fejjel...ha ott is sut a nap setaljatok egyet az jot tesz a kedelynek.
2014. okt. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

nálam is volt olyan krízis, hogy engem meg a fáradtság vert le, a párom nem hagyott aludni, ki volt akadva, hogy munka után hazajövök és első az ágy, hogy velem semmit nem lehet kezdeni, én meg olyan nyűgös voltam mindig, hogy alap beállítottság lett nálam az emelt hangnem.abba az időben haza sejött, engem meg nem is érdekelt, csal hagy aludjak már.

de semmiféle megbánás, félelem nem volt bennem. inkább csak harag a páromra csak annyit éreztem hagjon már békén.

2014. okt. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Jó lenne ha elmúlna ez az érzés mert borzasztó, csak akkor jó ha alszom!
2014. okt. 12. 12:00
 5/20 anonim ***** válasza:

ez az egész terhességnek utólag majd látod, egy aprócska töredékrésze lesz, 9 hónap hosszú, az az 1-2 hét meg pikk pakk elszáll.

mindenesetre igyál 2-3 liter vizet, az legalább átmossa a gyomrod, megújítja a vérkeringésed, meg amúgy is rengeteget kell inni, és nem cukros löttyöket.

2014. okt. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

A 4. hónapig rosszul voltam. a vizet is kihánytam, émelyegtem állandóan, csak háztartási kekszen éltem hetekig. UTÁLTAM! Többször sírtam a tehetetlenségtől, én is úgy éreztem, hogy minek ez nekem. És persze megfogadtam, hogy soha többet ilyet!

Aztán az 5. hónaptól minden megszűnt, semmi fájdalom, semmi rosszullét, csak a gömbölyödő pocak varázsa. Az a 3 hónap volt életem legszebb időszaka.

Most vagyok 38 hetes, és hát ez az utolsó 3-4 hét tényleg terhesség már, de hidd el, ha már eddig eljutsz, addigra már el is felejted milyen borzalmas volt az eleje.

2014. okt. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Hát én 5-15.hetig hánytam éjjel nappal.. vártam a 12.hetet mint a megváltást de mikor nem múlt utána sem ketsegbeestem, hogy lehet így maradok szulesig? ?! Nagyon megijedtem, féltem, kinomban csak feküdtem. Mikor elmúlt nagyon boldog voltam :)) azóta se volt hányingerem;, bár az étvágyam csak egy hete jött vissza ez látszik is mert összesen 3kgt hiztam eddig :)

30hkm

2014. okt. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Normális, hogy ezt érzed, de hidd el, elmúlik!

Én a 3 babámmal mind a 9 hónapot végighánytam :P

Megettem a kaját, rá fél órára tuti kijött minden.

Igaz nem híztam, csak a babák-víz-méhlepény súlya volt rajtam.

is!

Akkor nagyon utáltam :( DE bármikor újra végigcsinálnám, akár 9 a hónapon keresztüli hányást

2014. okt. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Az első babánál én is azt éreztem, hogy ez mégsem volt jó döntés.Hiába vártunk rá 2 évet, totál bet*jtam. Nem is a rosszullétek miatt, hanem inkább, hogy gyökeresen meg fog változni az életem. Persze ezen a rossz érzésen, az sem segített, hogy gyötört az egész napos hányinger. Nekem a 8. héttől a 16. hétig tartott akkor. És még akkor sem múlt el a félelmem. Sőt még akkor sem, amikor megszületett a kisfiam. Akkor nyugodtam meg és kezdtem élvezni igazán az anyaságot, amikor elkezdünk kimozdulni a kisfiammal. Kb 4 hónapos lehetett. Bababúszás, barátnőzés, játszóház olyanokkal, akiknek nagyobb volt a gyerekük. Vásárolgatás, séták. Élveztem, hogy nem kell munkába járni, és imádtam, hogy figyelhetem minden pillanatát a kisfiamnak.

Szerintem ezen sokkal többen átesnek, mint amennyien bevallják. Ne aggódj, biztosan elmúlik majd a rossz érzés, ahogyan tuti elmúlik a rosszullét is! Mivel vágytál a babára, ez most csak a hormonok játéka, ne aggódj.

Most várom a tesót, már nincs bennem semmi félelem. Tudom, hogy nem áll meg az élet. Már azt tervezem, hogy hova fogunk járni, hova visszük nagytesót, ha már kimozdulhatunk a kicsivel. Tudom, hogy minden rendben lesz!

33 hkm

2014. okt. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Hát minden elismerésem a tiétek, engem a lelki része jobban aggaszt, az hogy kezdem megbánni ezt az egészet hogy miért akartam ezt ennyire és most meg miért nem:-( értitek?
2014. okt. 12. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!