Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 3-5 perces fájásokkal...

Ha 3-5 perces fájásokkal megyek be a kórházba, akkor is elég valószínű hogy még napokat vajúdok benn?

Figyelt kérdés

Első kisbabám lesz és úgy hallottam hogy ilyenkor minimum 12-13 órát vajúdnak a kismamik. Ha 3-5 percesekkel megyek be is valószínű hogy ez elkerülhetetlen?


Köszönöm!!


2014. okt. 21. 21:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden szülés más. Nem egyből lesznek 3-5 perces fájásaid, általában lassan alakul ki, ahogy tágulsz. Ha beindulnak a fájások akkor sehogy nem szenvedsz már napokat, csak órákat :)
2014. okt. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezt jó tudni, köszönöm :)
2014. okt. 21. 21:46
 3/13 anonim ***** válasza:
5 percesekkel mentem be a kórházba 3 óra alatt meg is lett.Első baba! Mindenkinek más.. :)
2014. okt. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül 12 óra, persze nekem is mindenki ennyit mondott, 7 óra alatt meglett a nagylány, és az sem biztos, hogy fájásokkal indítasz.
2014. okt. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Leírom nekem hogy volt.

3 nappal a kiírt előtt voltunk soron kívüli nst-n (hétvégén) semmi jel nem utalt arra, hogy pár napon belül szülni fogok.

Másnap hajnali kettőkor arra ébredtem, hogy fáj a hasam. Szinte azonnal 2 perces fájások voltak, egy óra múlva bementünk a kórházba. Ott viszont már eléggé össze-vissza lettek a fájások, hazaküldtek azzal, hogy csak jósló, ebből aznap még biztos nem lesz szülés.

Itthon csak nem akart elmúlni, így reggel 8kor visszamentünk. Akkor meg már 2 ujjnyira nyitva voltam, azonnal értesítették az orvosomat is.

Fél 12-kor már család voltunk.

(mindenki kedve szerint vonja le a tanulságot)

2014. okt. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Este 11-kor elfolyt a viz, egyre ertunk be a korhazba, nuku fajas. Otre mar kint volt (kb 3 orat ajudtam)
2014. okt. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :)
2014. okt. 21. 22:27
 8/13 anonim ***** válasza:
Délután 3kor indultak be a fájások, egyből 5-7 percesek voltak. Másnap délelőtt 11 előtt lett meg a fiam. Szinte végig 5-7 percesek voltak, az utolsó fél órában kaptam oxitocint, h besűrűsödjenek végre a fájások.
2014. okt. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én áprilisban szültem, második baba. Vasárnap este 7 körül kezdődtek a fájások, rendszertelenül 10-15 percenként. Reggelig ez így is zajlott. Reggel 9-től egyre rendszeresebbé váltak, délután 3-ra lettek rendszeres 3-5 perces fájásaim, ekkor hívtunk taxit és indultunk a kórházba. Este 8.50-kor született meg a fiúnk :-)
2014. okt. 22. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Első szülésemre úgy mentem be hogy azt hittem szivárog a magzatvíz, óránként volt 1 erős fájásom. Először kinevettek majd kiderült hogy szépen nyílik a méhszájam magától is így kaptam oxit és szülhettem. (reggel 6-tól este 7-ig zajlott le az egész, az utolsó 3 óra fájt)

Most voltam másodszorra szülni, órás-fél órás 3 napja tartó erős fájásokkal mentem be, szintén kinevettek hogy miért jöttem be, ráértem volna otthon vajúdni, kiderült hogy megint csak szépen nyílik a méhszáj, kaptam oxit és fél órán belül meg lett a kislányunk.

Én is mindig attól féltem hogy leraknak egy félre eső sarokba és ott hagynak vajúdni addig amíg ki nem pottyan belőlem a gyerek de marha mákom volt mind kettő szülésemnél hogy rásegítettek oxival és szülhettem.

2014. okt. 22. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!