Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jár-e táppénz vagy valamilyen...

Exti11 kérdése:

Jár-e táppénz vagy valamilyen ellátás az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Lenne egy kérdésem. 2012 szeptemberétől dolgoztam 2014 júniusáig egy helyen,aztán munkanélkülire mentem,majd a 45 napos biztosított időszakot kimerítve újra lett munkaviszonyom,ami nem olyan rég történt. Táppénzre elmehetek-e ha szükség lenne rá? És ezek mellett milyen ellátások járnak majd nekem ha megszülök,ami 2015. márciusára esedékes? A válaszokat előre is köszönöm.

2014. okt. 21. 22:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Ugyanannyi időre mehetsz táppénzre, amennyi ideje az új munkaviszonyod tart. Ha ez szeptember 1-jétől él, akkor jelenleg 50 napra mehetsz táppénzre, utána nem jár ellátás a szülésig.

A többi válasz attól is függ, hogy lesz-e munkaviszonyod márciusban a szülés napján. Ha igen, akkor jár minden (TGYÁS majd GYED majd GYES) az első kettő összegét a 2014-es bérezésed alapján számolják majd.

2014. okt. 22. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!