Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nyugtatja meg a kismamák...

Miért nyugtatja meg a kismamákat a szívhangfigyelő?

Figyelt kérdés

Rosszak a biológiai ismereteim, amikor arra gondolok, hogyha nem hallja a szívhangot, akkor már sajnos mindegy a babának, hiszen pár perc oxigénhiányos állapot után beáll az agyhalál? Vagy magzatoknál ez nincs így? Hiszen, ha nem hallja és azonnal kórházba megy, akkor is viszonylag hosszú idő telik el, míg ki tudják emelni a magzatot, nem is beszélve arról, hogy már lehet, hogy percek, órák óta nem vert a kis szíve a babának. Vagy valamit rosszul tudok?

Nem kötekedésképpen kérdezem, senkit nem szeretnék megbántani.


2014. okt. 22. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

A szívhangfigyelő nem is azért van, hogy megmentse a baba életét.

Megnyugtatja a kismamát, ha sokáig nem mozog a baba, hogy él.

Illetve, a korai terhesség idején, mikor még nem lehet érezni a babát, és havonta van UH, akkor nem mindegy, hogy mikor derül ki, hogy nem él a baba. Ha napokig az anya hasában marad egy élettelen magzat, abba az anya simán belehalhat.

2014. okt. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Mondjuk atlag anyuka plane a terhesseg elejen keves esellyel fogja megtalalni a szivhangot....
2014. okt. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
14-20 hét között miért ne találná meg?
2014. okt. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az első babám vártam, mikor a 9. hét körül egy este begörcsöltem. Másnap mentem orvoshoz, aki nem vizsgált meg, csak annyit mondott, hogyha nincs vérzés, akkor normális és szedjek magnéziumot. Mint 2 nap múlva kiderült, már nem dobogott a szíve. :( Második terhességemnél minden görcsnél (ami teljesen természetes volt) pánik fogott el, hogy nehogy baj legyen és gyomorideggel mentem uh-ra, hogy vajon mit fogok látni. Ha lett volna szívhangfigyelőm és megtalálom vele a baba szívhangját, akkor engem az megnyugtatott volna. Ha nem találom, akkor nyilván ugyanott tartok, mintha nem lenne. Szóval nem az a megnyugtató, ha nem hallja a szívdobogást, hanem az, ha megvan és nem kell egyből orvoshoz menni pánikolva.
2014. okt. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Én sem értem, nekem nem volt ilyenem, nem is tudtam hogy létezik. Kb 3-4 hetente voltam vizsgálatokon mindig hallgattunk szívhangot és persze sokszor volt ultrahangos vizsgálat is. Én beértem a mozgások érzésével :)

Szerintem ez is olyan, hogy sokan megveszik, mert milyen jó, bár sok haszna nincs, mert szerintem is ha nincs szívhang már késő bármihez is......... de eladható, biztos jó pénzért. Közben meg minden orvosi vizsgálatkor van szívhang hallgatás is, sőt a védőnőnél is van.

Ennyi erővel egy otthoni uh-os készülék is lehetne. Arról nem is beszélve, hogy lehet a babának sem tesz jót, hogy zaklatják......

Én sem megbántani szeretnék valakit, de anyáink idejébe még uh sem volt. Mára már annyira fejlett technika van, ott a 4d, szeirntem mindenki jár legalább havonta dokihoz, védőnőhöz, itt szintén vannak vizsgálatok, uh, szívhang. Védőnőnél csak szívhang, szerintem ennyinek elégnek kell lennie. Ráadásul ők értenek hozzá, ha nincs meg azonnal a szívhang, ők nem paráznak be, ha te nem találsz tuti már írod ide a kérdést és jól beparázol, ami a babának sem jó. (volt már ilyen fórum)

2014. okt. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Nekem van, a 16. héttől hallom :-) Engem nagyon megnyugtat! 3-4 naponta hallgattam pár percig; ami óta mozog meg csak akkor hallgatok rá este pl. ha reggel óta nem éreztem. Az életet nem tudja megmenteni; de nekem nyugalmasabbá teszi a babavárást :-)

Első baba; második terhességem (az elsőt elveszítettük még nagyon korán).

Jó találmány; én ajánlom; bár nekünk használt van; és az is megfelel :-)

2014. okt. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem csak az a lényeg, hogy dobog-e a szíve, hanem hogy jó ütemben dobog-e. Ha összevissza ingadozik, leesik, túl lassan ver, akkor nem volt haszontalan a dolog, lehet hogy valami miatt sürgősségi császár kell.
2014. okt. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Úgy látom mert nem értek egyet a használatával, illetve inkább fölöslegesnek tartom, jól le lettem pontozva.... Nem baj, de azt azért úgyis tudjátok, hogy előbb utóbb el kell szakadni a gyerektől, már a bölcsiben is, nem fogod tudni éppen mit csinál, amíg dolgozol. Szeritnem hagyjuk meg a dokiknak a diagnosztizálást, elvileg azért járunk hozzájuk, azért vannak a vizsgálatok. Ennyi erővel otthon is nézhetnétek pl méhszájat, lehet gumikesztyűt kapni gyógyszertárban. Mert mi van ha elkezd nyílni..... és csak 3 hét múlva van időpont???? Szóval lehet még fokozni.... Szóval én a dokiban bíztam, ő megvizsgált, hallgattunk szívhangot, néztünk uh-ot, voltunk 4d-n. Én beértem hogy érzem a mocorgást rúgásokat, az eredmények jók lettek, nem stresszeltem magam azon, hogy vajon miért nem hallom a szívhangot, mint ahogy nemrég volt egy topic aztán találgatták, hogy vajon jó-e az elem..... meg hasonlók. Én ha valami furcsaságot éreztem, vagy hívtam a dokit, vagy elmentem inkább egy vizsgálatra. Nem otthon diagnosztizáltam magam.

Le lehet ezt is pontozni, csak mert engem inkább az nyugtatott meg, hogy a vizsgálatokon minden rendben volt, éreztem a mozgásokat és végül egészséges gyerekem született.

2014. okt. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha már érzed a mozgást, az jó... De ha még nem érzed, akkor bizony megnyugtató, ha a szívhangfigyelővel hallod, hogy amúgy dobog a szíve. Nem arról van szó, hogy a doki helyett diagnosztizálja magát a kismama, hanem én pl. egy olyan szituációra gondolok, hogy délután/este furán érzem magam és szeretném tudni, hogy a baba jól van. Ekkor meghallgatom a szívdobogását és tudom, hogy csak valami más volt. Ha nincs szívhangfigyelő és aggódom, akkor szedelőzködjön a család és irány az ügyelet, ahol jól körberöhögnek, hogy minek mentem oda, mikor nincs semmi baj? Nyilván ha baj van, akkor baj van, ezen nem fog segíteni sem a szívhangfigyelő, sem a doki. De szerintem azért sokszor megelőzne egy felesleges kört a dokihoz. Amúgy én nem vagyok paramami és azt is hülyeségnek tartom, hogy a doki helyett itt a fórumon csináltassak diagnosztikát az éppen esetleges bajommal. Igazat adok abban, hogy az orvos és a védőnő azért van, hogy vizsgáljon terhesség alatt és figyeljen rám. De azért vannak dolgok, amiket nem tartok teljesen hasztalannak, ilyen a szívhangfigyelő is, azon okból, amit fent is írtam. Ettől függetlenül két gyermekem is úgy született meg és növöget mellettem, hogy nem volt szívhangfigyelőm, sőt még légzésfigyelőm sem. (Bár egy "mezei" sztetoszkóppal nem egyszer próbáltam a baba szívhangját keresni, sikertelenül :D !)


4. válaszoló voltam (és nem pontoztam le senkit, mielőtt ez a vád érne...)

2014. okt. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!