Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan aki végig használta...

Van olyan aki végig használta terhessége alatt az Angelsound szívhangfigyelőt? Mindig aggódom hogy nehogy leálljon a szívecskéje,24 hetes vagyok. Az elmúlt másfél évben 2 vetélésem volt. Ezért Félek! A babával minden rendben! Csak én vagyok para.

Figyelt kérdés

2014. szept. 19. 08:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem, ne aggódj ennyire! A túlzott stressz nem jó a babának. Minden rendben lesz.
2014. szept. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem abba próbálj belegondolni, hogy a stresszeléssel/aggódással 1000szer többet ártassz a babádnak. Nem tudom mennyi idősek voltak a vetéléseid, biztosan nem lehetett könnyű. Tudom kegyetlenül hangzik, de ha bármi gond lesz a babáddal, azt úgysem tudod befolyásolni, sajnos az meg fog történni. Viszont a stresszeléssel csak növeled ennek az esélyét.

És ami még kegyetlenebb, ha súlyos rendellenesség van, akkor lehet jobb is így, mint mondjuk világrahozni majd elveszíteni egy kisbabát. (ismerősömék voltak így, bevállaltak egy súlyos szívelégtelenséggel rendelkező babát az összes orvos ajánlása ellenére. Operálhatósági esély 30%!!!! Aztán megszületett a baba, megműtötték és sajnos elveszítették...hát ne tudd meg min mentek át.)


Én is elvetéltem és vagy 2-3 hónapig maga voltam a megtestesült letargia. Aztán úgy döntöttem nem érdekel és szinte azonnal terhes lettem. És az egész terhesség alatt így voltam vele. Persze voltak nehezebb időszakok, de alapjában véve nem volt probléma a terhességemmel.

Egyébként hidd el, ha megszületik a baba akkor meg másért fogsz ugyanúgy aggódni. Vajon nem áll-e le a légzése éjjel, vajon eleget eszik, eleget gyarapszik a súlya, vajon jól fejlődik-e, miért nem fordul már meg? Szóval mindig valami...de ha ezeket nem tanulod meg kizárni, akkor egyrészt egy görcsös, stresszes, örökké elégedetlen anyuka leszel akinek a gyerek ezt bizony meg fogja érezni. Egy pici babábal az érzésekkel lehet kommunikálni és a legtökéletesebb neki egy nyugodt, higgadt, kiegyensúlyozott anya.


Egyébként most próbálkozunk a kistesóval, megint volt egy vetélésem, ezt dobta a sors.

2014. szept. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi igazad van csak nem könnyű.Ha például sokáig nem érzek mozgást megijedek.Ráadásul melsőfali lepény a 4D-n is nagyon bele volt bújva meg aludt.
2014. szept. 19. 08:57
 4/12 A kérdező kommentje:
Második hozzá szólónak üzenem hogy igaza van.Egyébként van már egy 10 éves fiam Nála egyátalán nem stresszeltem első terhesség volt.Nem gondoltam volna hogy kétszer egymás után elvetélek ráadásul nem tudták az okát.Terhesség elején voltak a vetélések.
2014. szept. 19. 09:04
 5/12 A kérdező kommentje:
Angelsound szívhangfigyelővel kapcsolatban válasz ?
2014. szept. 19. 09:07
 6/12 anonim ***** válasza:

Én használtam ilyet, de inkább csak kíváncsiskodásra használtuk. Esténként fél-fél fülhallgatóval figyeltük a babát.

0-24-be nem használhatod ezt a figyelőt, próbálj meg egy kicsit kevésbé ráfeszülni. :)

2014. szept. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sajnos ha leall a szive semmit sem tudsz tenni, hiaba eszleled otthon. Mire beersz a korhazba, mire leer az aneszt, mire megmutenek, stb... Ez mind rengeteg ido, a baban senki sem tud segiteni. Sajnos vannak ilyen esetek, de mindig van oka (bar ez az anyakat nem vigasztalja). Probalj meg lazitani, mert igy nem lehet vegigcsinalni. Ahogy a felettem levo valaszolo is irta, mindig lesz valami, amiert aggodj. Tenyleg nincs ertelme, el kell fogadni, hogy ezt a folyamatot nem tudod befolyasolni. Kitartas!
2014. szept. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne figyeld ennyire, tényleg nem rosszból mondom.

biztos rossz lehet hogy volt 2 vetélésed, de attól hogy állandóan hallgatod még bármi lehet, nem ezen múlik.

Sokkal inkább, hogy nyugodt legyél és sokat pihenj.

Én nem használtam ilyet, nekem elég volt a sok vizsgálat hogy tudjam minden rendben. Ha bármi van akkor hiába nem hallod a szívhangot, nem tudják újraéleszteni. Inkább csak stresszeled magad ezzel a kütyüvel szeritnem.

Pihenj és nyugodj meg.

2014. szept. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Várok még válaszokat.
2014. szept. 21. 10:30
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is volt 2 vetélésem! Most 29+2 hetes vagyok! Mi a 14.héttől használjuk az Angelsound szívhangfigyelőt! A 21.hétig, (azóta érzem hogy mozog) minden nap meghallgattuk! A 21.hét óta már kevesebbet, főleg hogy nagyon kis aktív! Én nagyon szeretem és egyáltalán nem bántam meg, hogy megvettük! Ettől függetlenül én is mindig aggódok, hogy minden rendben legyen, de ahogy a többiek is írták, nem szabad, mert többet ártunk vele mint használunk! Hidd el minden rendben lesz!

Szép napot!

2014. szept. 22. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!