Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 40. héten lévő kismamák, hogy...

40. héten lévő kismamák, hogy vagytok?

Figyelt kérdés

Én ma vagyok 39+1 napos terhes. Azt hittem ilyenkorra már túl leszünk a szülésen, főleg, hogy mindenki mondta, hogy a kislányok hamarabb jönnek, na meg frontok jöttek mentek...

De most már azon izgulok, hogy túlhordás lesz és végül inditani fogják, amit nem igazán szeretnék. A méhszáj teljesen zárt és a ctg szerint sem tűnik úgy, hogy a baba nagyon kíváncsi lenne már a pocakon kívüli életre:)



2014. okt. 23. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok. 39+0. A pocakom még fent van, fejvégű a baba, de még nem ékelődött be. Emiatt azt mondta a doktornő, hogy szerinte császár kell majd. Vagy túlhordom és indítás. Aminek sokszor megintcsak császár a vége. Brrr.... Jó lenne mindezt megúszni.

A ctg már mutat fájásokat (tegnap voltam), de én még semmit se érzek. Ma elment a nyákdugóm, úgyhogy bízok benne, hogy ez már a tágulás jele. Meg kicsit néha húzódik a hátam, de azt sem mondanám fájdalomnak. Jóslók talán vannak, az elmúlt 2 napban 1-2 volt, de abban sem vagyok biztos, hogy valóban fájást éreztem.

Bíztam egyébként abban is, hogy a hidegfront majd kicsalogatja a babát, meg abban is, hogy kislány, és azokról azt mondják, hogy hamarabb jönnek.

Szóval várok és várok. Remélem nem viszem től, nem kell indítás és nem császárral végződik a történet.

2014. okt. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hú hát most nem nyugodtam meg:) Komolyan ezt mondta a dokid? Nálam ugyanez a helyzet, fejvegű, de még a fejecskéje nem ékelődött be.

Az jó jel, hogy elment a nyákdugó, nekem még az sem:(

Pont az indítást, meg a császárt szerettem volna megúszni...


Azt hiszem egy nappal elírtam, én is 39+0, okt 30-ra vagyok kiírva. Na nem mintha egy nap ide vagy oda számítana:)

2014. okt. 23. 16:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is pont 30-ra vagyok kiírva. :) És nekünk is kilányunk lesz. Apuka nagy örömére. Már nagyon várja az ő kis hercegnőjét (következetesen így nevezi)

Jujj, szurkolok magunknak.

Igen, a doktornő annyit mondott, hogy mivel fent van, ha nem ékelődik be, akkor nagyobb valószínűséggel lesz császár. Mindezt egy olyan doktornő mondta, aki még nem szült és nem szülészorvos, hanem csak nőgyógyász. De beszéltem egy szülésznővel, aki szerint nem tuti császár ez, mert lehet, hogy még pár nap múlva is beékelődik vagy vajúdáskor, ha meg nem, akkor rá lehet segíteni (gondolom, hogy ez azt jelentheti, hogy fentről rákönyökölnek a gyomorszájra), és annhyit mkondott még a szülésznő, hogy erősebben kell nyomni, hosszabb vajúdás, hosszabb és nehezebb kitolás lehet emiatt, de akkor is azt mondom, hogy inkább így, mint a császár.

2014. okt. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor együtt izgulhatunk:))

Hol fogsz szülni?

Jaj nagyon jó lenne elkerülni a császárt. Azért még van egy kis időnk, egy hét, meg még utána is pár nap, talán 5?

2014. okt. 23. 21:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem Magyarországon élek, de nálunk is úgy van, hogy a kiírt nap után maximum még 5 napot várnak és akkor indítják. De sok esetben rábeszélik a kismamát,hogy már a kiírt napon kiszedjék a gyereket. Remélem elkerülöm ezt. Jógázok, beszélek a gyerekhez, sétálok, teszek-veszek. Hátha valami beválik.
2014. okt. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Te hol szülsz? Első baba?
2014. okt. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, első:) Délpesti kórházban.

Eddig én is jógáztam, de így az utolsó egy-két hétre gondoltam jobb lesz már abbahagyni, de lehet akkor folytatom, ha esetleg ez is segíthet.

Meg bízom a babában, hogy ő jobban tudja mikor van itt az ideje.

A terminus után nálatok is minden nap menni kell ctg-re?

2014. okt. 24. 06:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!