Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elkaphatom a toxoplazmózist...

Elkaphatom a toxoplazmózist egy kóbor cicától ha megsimogatom terhesen?

Figyelt kérdés
Van a környékünkön egy gazdátlan cica akit etetni szoktam, és olyankor meg is simogatom. Az után mindig kezet mosok, ahogy bejövök. El lehet igy kapni a parazitát?
2014. okt. 23. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég kicsi a kockázat, ha tényleg csak megsimogatod, és hamar alaposan kezet mosol. A szádba kéne bejusson a kórokozó, gondolom ilyenkor nem nyúlkálsz az arcodhoz. egyébként ha régtől kapcsolatban vagy macskákkal, jó eséllyel átestél már ilyen fertőzésen, és védett is vagy, de azért csak moss kezet!

És ne egyél nyers húst, meg pasztörizálatlan tejből készült dolgokat, abban is lehet toxoplazma.

2014. okt. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A cicának pont akkor kell ürítenie (kb. 10 napig ürítik, ha elkapják a fertőzést a cicák) és az ürülékét mondjuk tisztálkodás közben magára kennie, majd neked a simogatással átvenned a szőréről és a szádba juttatni. Szerintem a zöldségektől esélyesebb és kérj toxo szűrést laborvizsgálatnál, az is lehet teljesen immunis vagy rá.
2014. okt. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Nemtudom de inkább ne simogasd... semmit ne simogass,jobb a békesség..

32hkm

2014. okt. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

" semmit ne simogass,jobb a békesség.."


Szegény férj :))

2014. okt. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
sajnos igen!!! unokatesom baba 16 hetesen halt meg. elotte nem volt vedett a toxotol, megszulte a halott babat, vervetelbol kiderult, hogy toxoplazmozis! 1 hettel korabban kobormacskazott...a ferje orjongott, hogu ne nyuljon hozza! o "jol"jart, mert nem m aradt meg a beteg baba!le lehet pontozni de teljesen igaz a sztori!
2014. okt. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem velem alvos cicam van, 16 eves, anyukameknak kijaros ket cicaja, akkor vittuk haza oket (kobor kiscicak voltak), amikor mar 4 honapos terhes voltam, etettem a kintieket is, igaz nem simogattam oket, ocsemeknel is cica el es a babam teljesen egeszsegesen megszuletett cica melle es nagyon jol megfernek egy eve lassan.

Terhesseg alatt ketszer kertem toxopazmara es meg 5 masik korokozora szurest es mind negativ lett, nem voltam vedett es nem kaptam fertozest sem.

Be kell tartani a kezmosast, keveset kell nyukalni idegen allatokhoz es van lehetoseg verkepbol szuresre is (oep alapon is, csak kerni kell). Elkaphatod, de szerintem nem fogod, mert ez valos problema, de nagyon kicsi az eselye. Kb annyi, mintha a rozsakat akarod teleltetes elott rendbetenni es belenyulsz a cicaurulekbe a kertben...

2014. okt. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
ja es utana megeszed termeszetesen, mert boron nem szivodik fel.
2014. okt. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5-os vagyok

olaszorszagban elek. 30 naponta van toxoszures vervetellel a terhesseg alatt annak aki nem immunis pl. nekem is!

2014. okt. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tehát akkor vagyok csak veszélyben ha hozzáérek a cicaürülékhez és úgy nyúkálok a számhoz?

Nagy esély van rá, hogy én már ezt elkaptam régebben és immunis vagyok rá ha macskákkal nőttem fel?

2014. okt. 25. 09:51
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A toxopalzma úgy terjed, hogy van pár állat, amiben képes szaporodni X napig és az ürülékével terjetsztheti. Ilyen a birka is, a macska is. Az ember csak elkapja, nem terjeszti. Csak a magzatra veszélyes, babákra már nem.

Terjes szennyezett földdel, nem eléggé megfőtt birka/sertéshússal, mosatlan zöldséggel, gyümölccsel.


Bőrön keresztül nem terjed. Ha kezet mosol és nem jut el a szádig/orrodik/szemedig(?) akkor nem kapod el.

Nagy esély van rá, de én is macskákkal nőttem fel és mégsem volt védettségem. Ez egy laborvizsgálattal kideríthető kb. 3 hét az eredmény.

2014. okt. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!