Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kez-lab-szaj betegseg terhesse...

Kez-lab-szaj betegseg terhesseg 8. heteben nagyon veszelyes lehet?

Figyelt kérdés

A kislanyom ovijaban kering a fent emlitett virus..En a 8.hetben vagyok.Elegge aggodom,nehogy haza hozza es megfertozzon.

Szerintetek mit tegyek?Esetleg ne jarjon mostansag oviba?

Ui.Nem az a beteges tipus,5eves..alig volt beteg eddig!


2014. okt. 28. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de 4 évesemen fél év alatt 4x jött elő (más-más tünetekkel, de mindre ez volt a diagnózis) és senki nem kapta el a családban.
2014. okt. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Több vírustörzse van, úgy tudom, van olyan, ami veszélyes a magzatra is. De téged is nagyon leterhelne, főleg terhesség elején. Én megkérdezném az orvosom, ha nincs, akkor a háziorvost, hogy mit javasol.
2014. okt. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lányomnak is volt a terhességem elejën. Nem kaptam el töle. Nem lett semmi baja senknek. Pár nap alatt elmúltak róla azok a kiütèsszerü valamik. Kezelni se kellett...
2014. okt. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat! Remelem,h nem kapja el se o es en sem! Ma azert beszelek az orvossal.
2014. okt. 29. 08:22
 5/7 anonim ***** válasza:
mikor kiderült, hogy ez a vírus van az oviban, nem vittem a lányom, de már addigra elkapta, és 4 nap múlva kijött rajta és 2 testvérén is.mi felnőttek nem kaptuk el.
2014. okt. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Remélem még olvasod. Na szóval, én utánajártam mert 7 hetesen elkaptam, nagyon durván, 3 napig alig éltem a fájdalomtól, minden terhestünetem eltünt. Aztán szép lassan visszatért, amikor már enyhült az idegfájdalom. Sok-sok pöttyöm volt, 100-nál több. Járni és fogni 2 napig egyáltalán nem tudtam. Szóval nem ragozom, a baba védelme miatt jól leépültem.

Ez egy herpes vírus, a terhesség utolsó harmadában, leginkább a szülés előtt okozhat problémát. Első trimeszterben nem valószinü, de nem igazán kaptam én sem választ erre, csak reménykedtem. Azóta már több uh-on voltam, jelenleg 16. hétben vagyok, néhány napja voltam uh-on, eddig minden rendben. És bizom benne, hogy már nem okoz gondot a betegség. De pl. a körmeim még most is töredeznek, ez a betegség még sokáig okozhat börtüneteket, és vagy a körmök leesését. Sokáig elhúzódó betegség. Első beteg a kisfiam volt, szeptember közepén, és még most is vannak betegek a faluban. Az nem megoldás, hogy nem viszed oviba. És erősen fertőző betegség is. Kérdezd meg a nőgyógyászod, vagy a gyerekorvost hogy mivel védekezzetek. Én együtt is aludtam az akkor nagyon fertőző kisfiammal. Itt leginkább a 3-4 éveseket döntötte le. Enyém is 3,5 éves. A nagyobb gyerkőc (7 éves) nem kapta el.

2014. nov. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom az utolso kommentelonek,de rajta kivul is mindenkinek a valaszokat!

Hala Istennek nem betegedett meg a kislanyom es igy en se kaptam el :)

Remelem tovabbra sem veszelyeztet minket semmi.mar lassan tul leszunk a 12.heten :)

2014. nov. 20. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!