Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan zajlik a genetikai...

Hogyan zajlik a genetikai kivizsgálás amit a 18-20 héten végeznek?

Figyelt kérdés

azt mondta a dokink hogy ha az afp-t megkapom utána mennem kell oda ez hogy zajlik ?

nemcsak annak kell menni akinek eltérést mutat az eredmény vagy aki 30 felett van?


2010. jan. 26. 09:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia!Én most 15 hetes vagyok!Jövő héten veszik le sz afp-t!Annak az eredmény kb.2 hét!És utána menni kell a kötelező 18 hetes genetikai ultrahangra az afp eredménnyel együtt!De ez mindenkinek kötelező!Amire Te gondolsz,az az amikor nagy az eltérés az afp-ben és az ultrahang sem tökéletes!Akkor javasolnak magzatvízvételt!Hogy biztosra menjenek,hogy minden OK a babával!De az sem kötelező csak ajánlott!Vagy ha 35 feletti vagy,akkor is szokták javasolni!
2010. jan. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia! A 16. héten megtörténik az afp vérvétel, és ennek az eredménynek a birtokában kell menni a 18. heti UH-ra. Az ultrahangon való megjelenés mindenképpen megtörténik, bármilyen is az afp eredmény, mert a kettő együttesen alkotja a vizsgálatot.

Nálunk (Miskolcon) ha nincs a kezedben az afp eredmény, nem is engednek be a 18 hetes UH-ra.

2010. jan. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

igen én azt kérdezem azt a kötelező 18 hetit!!

az hogyan zajlik?csak egy sima uh?

köszönöm amugy a válaszokat!

2010. jan. 26. 09:24
 4/12 anonim ***** válasza:

A 18-20. heti genetikai UH egy egyszerű ultrahangvizsgálat. A magzat főbb méreteit nézik, meg hogy a belső szervei megvannak-e, működnek-e (gyomor, vese, szív). Nem szúrnak, nem vágnak semmit, azt külön kell kérni, és amniocentézisnek hívják (ráadásul magas a vetélési kockázata).


Itt Miskolcon nagyon futószalagon csinálták, legalábbis az SZTK-ban. Egy kismama=2perc. Alig feküdtem le az asztalra, már álltam is fel, azt is csak utólag vetette oda a doki a kérdésemre, hogy 80% kislány.


(A 23. heti 4D szerint fiú lesz. Ennyit erről.)

2010. jan. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

az igen:(

hát ez szomorú

köszönöm neked is a választ

2010. jan. 26. 10:14
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én magánorvosnál voltam genetikai uh-n, még meg sem volt az afp eredményem, amikorra időpontot kaptam, úgyhogy én anélkül mentem. Kb.20percet voltam bent, megnézte, hogy minden rendben van-e a magzattal, lemérte a méreteket, és kaptam 4 db képet is. Majd az ott kapott lelettel mentem vissza a saját orvosomhoz.

Én is úgy tudom, hogy mindenkinek kötelező elmenni erre a fajta ultrahangra, függetlenül az afp eredményétől.

2010. jan. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia!Ha pl nem jó az afp vagy az ultrahang eredményed,illetve 35 évet beöltötted akkor kell menni genetikai tanácsadásra.Én decemberben voltam,hál istennek minden eredményem jó volt,csak a korom miatt(35),kellett mennem.Ott egy genetikus doktornő behivat,megnézi a papirokat,elbeszélget,és ha úgy látja javasolja a magzatviz vételt.Ezt általában akkor javasolják ha 1:150 alatt van az eredményed.Nekünk hál istennek nem kellett.24 hetes km
2010. jan. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

utolsó:


Debrecenbe járok én is azt esetleg nem tudod hogy mikor megkapom a beutalót a genetikai uh-ra a klinikára kell időpont vagy csak odamegy az ember és érkezési sorrendben megy?

2010. jan. 26. 10:28
 9/12 A kérdező kommentje:

ui.:

a 18 heti kötelezöre értam

2010. jan. 26. 10:29
 10/12 anonim ***** válasza:
Hova jársz dokihoz?Amúgy decembert irtam,de végül is debreceni vagyok:-))))Én az sztkba járok,ott ha megvan az afp leleted,akkor mehetsz az uhra.Ha a klinikára kell menjél,akkor nem kell időpont,mi szerdán mentünk az afp ért,és csütörtökön reggel a klinikára.Arra készülj fel hogy nagyon sokan vannak,ha esetleg teheted akkor inkább az sztk-ba csináltasd meg,ott jobban átnézik a babát,és nincsennek annyian.A Klinikán tényleg mint a futószalag úgy mennek a kismamák,és kb 2 perc az egész.
2010. jan. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!