Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korai terhesség során szúró...

Korai terhesség során szúró alhasi fájdalom? Kinek hihetek?

Figyelt kérdés
10+5 hetes vagyok. Csütörtökön voltam vizsgálaton alhasi fájdalom miatt, a doki szerint minden ok, fejlődik a magzat. Mondtam neki, hogy gyakran tapasztalok szúró, nyilaló fájdalmat, elég erősen. Néha annyira, hogy oda is kapok a hasamhoz. Fekvestol általában jobb lesz. Főleg mozgásra jon elő. Nem tulajdonított neki jelentőséget. Aztán pénteken voltam a vedononel, neki is meséltem ezt, de o rám ijesztett. Szerinte még korai ez a fájdalom. Azt mondta túl pici a magzat es a meh is, igy nem okozhatja még ezt a fájdalmat. Nem tudom kinek higyjek. Nektek volt hasonló? Erőteljes fajdalom is? Fekudnom kellene? Mit tanácsoltok?

2014. nov. 2. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem is jelentkeztek erős szúrások. Sőt olyan gyorsan tágult a méhem, hogy 13 hetesen veszélyesztetett lettem, mert a gyors tágulás miatt elpattantak az erek és véreztem. Nekem emiatt pihennem kellett.

Szerintem a szúrások teljesen rendben vannak.

2014. nov. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! :) Mások véleményét is várom!
2014. nov. 2. 14:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem is normális. Nő a méhed. A másik, amit megtanultam az első terhességem során, hogy a védőnőkkel óvatosan. Szeretik riogatni a kismamákat!! Néha olyan hülyeségakef mondanak.
2014. nov. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm h válaszoltok! Hat igen, első baby, úgyhogy nincs tapasztalatom. Legszívesebben minden fajdalomnal rohannek a dokihoz, de azt csak nem lehet :) nem vagyok egyébként túl parázós, ne gondoljatok. A legelején is sokat gorcsoltem, de nem v
2014. nov. 2. 14:29
 5/9 A kérdező kommentje:
*de nem volt ilyen erős, ill. egyértelműen olvastam, hogy normális jelenség a mindjárt megjön érzés. Ez a fajdalom kb. 1-1,5 hete tart. Remelem tényleg nincs gond! :(
2014. nov. 2. 14:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, mindenki más anatómiailag, a méh máshogy reagál. Első terhességnél 15 hetesen már keményedtem, utána már ismerős volt az érzés, és a második terhességnél, meg most a harmadiknál is észrevettem hogy egy-egy gyengébb keményedés volt az első trimeszterben. Szúrkálások meg hetente legalább egyszer, növekedési fázisnak hívtam. Volt hogy úgy begörcsölt a méhszájamba, vagy húzódott, fájt, hogy én is aggódtam. Második terhességnél kérdeztem az orvost, és mondta hogy az a görcs ami gondot okozhat, azzal jönni fogok a kórházba, mert annyira fáj. Inkább erre gondolj. Tüsszentésnél pl. teljesen begörcsöl a méhem, összehúz, fáj. Ha épp megfázol, és gyakran köhögsz, szintén érezheted. Ha eddig nem szedtél magnéziumot, nyugodtan szedhetsz, a magnerot elég jó, napi 2-3 db, és sokkal jobb lesz. Most hogy az elejétől szedek, napi 3-4 db-ot nincs sok panaszom, eddig legalább is. Védőnők sokat riogatnak, ne hallgass rájuk ebben. Ha jó az orvosod, akkor ő úgysem fog feleslegesen paráztatni.

15 hkm.

2014. nov. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kicsit megnyugodtam most. :)
2014. nov. 2. 15:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem foglak ezzel megnyugtatni, hogy ha hajlamos vagy rá, mindent ennyire nagyon fogsz érezni.

Azzal viszont megnyugtatlak, hogy nekem ennyi idősen többször volt nagyon ijesztő fájdalmam. Sosem nyíltam, és nem volt belőle baj. Mindig megvizsgáltattam magam az orvosommal.

2014. nov. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem baj, elviselem en a fájdalmat, csak a kicsinek ne legyen semmi baja! :)
2014. nov. 2. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!