Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem magas a vérnyomásom...

Ha nem magas a vérnyomásom akkor is lehetek ödémás?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 23 hetes kismama vagyok és a második terhességem! Nagyon félek mert az elsőnél toxémiás lettem a magas vérnyomástól és bekerültem idö elött jóval a kórházba. Ezt szeretném most elkerülni. Most nem magas a vérnyomásom mert már gyógyszert szedek de van egy kis vizesedés. Kérdésem hogyha nem magas a vérnyomásom akkoris lehetek toxémiás vagy ödémás?
2014. nov. 3. 22:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt gondom a vérnyomással, inkább alacsony volt végig, de a kezeim vizesedtek és az utolsó hetekben már a lában is eléggé. Szülésnél nem volt gond, minden zárójelentés rendben van, de később már azt írták egy vizsgálatnál a terhességi adatokhoz, hogy enyhe toxaemia volt a terhesség alatt.
2014. nov. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kismértékű vizesedést még normálisnak szokták mondani a dokik. Ami tehetsz ellene: rendszeres mozgás, lábpolcolás, elegendő folyadék, álldogálás és láblógatós üldögélés kerülése.

[link]

[link]

[link]


Nekem kifejezetten alacsony volt a vérnyomásom, rendben volt a vizeletem, de még plusz 15 kilót híztam 3 hét alatt a terhességem végén (tokám is nőtt, fájt a talpam és nem jött le a gyűrűm) - csak szülés után mondta az orvosom, hogy ez enyhe toxémia is lehetett. Viszont mire gyermekágy alatt lement a lábdagadás, az egyik újra megdagadt - na az már trombózis volt sajna. Úgyhogy mozogj, igyál és polcolj.

2014. nov. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!