Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3 vagy tobb gyermekes anyukak!...

3 vagy tobb gyermekes anyukak! Kis korkulonbseggel van akinek tobb babaja van?

Figyelt kérdés

Pozitiv lett a tesztem es ketsegek kozott vagyok!

Van egy 1 eves es egy 2 eves kislanyom es most jonne a 3. baba! Nagyon boldog vagyok csak tapasztalatokat varok, hogy ennyire keves korkulonbseggel 3 baba nem sok? Marmint engem nem zavar csak a ket kicsinek nem tudom jo lenne e meg 1 kisteso.. Azt hallom sok helyrol, hogy 3 babanal az egyiket mindig kikozositik es nem szeretnem ha rosszul erezne magat valamelyik babam..

Tudom buta kerdes csak gondoltam van itt valaki akinek ilyen kis korkulonbseggel van babaja..

Elore is koszonom a valaszokat!



2014. nov. 4. 15:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van, a két szélső között bő 3 év van. A kiközösítés max abból adódik hogy a két nagy már iskolás, a legkisebb még nem tud olvasni, a társasjátékokhoz sem elég érett. De amúgy szerintem nagyon jó a kis korkülönbség, szuperül eljátszanak együtt, ha nyaralunk/megyünk ide-oda azonos az érdeklődési körük, nincs az hogy az egyik túl öreg a játszóházhoz a másik meg túl kicsi valamilyen kiállításhoz stb. Azt nem mondom hogy egyszerű, sőt az elején mindenképp nehéz, de egy pár év múlva nagyon jó lesz.
2014. nov. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy koszonom a valaszod! En is bizom abban, hogy ha szeretetben nonek fel akkor nem lesz igazan nagy gond!
2014. nov. 4. 15:21
 3/19 anonim ***** válasza:

Szia. Három fiam van, a két nagy közt 22 hónap a különbség. amikor megtudtam,hogy terhes vagyok sokkot kaptam:-)))

De a harmadiknál már három év van a második és harmadik közt. Egyik sincs kiközösítve, hol együtt játszanak, vagy kettő és addig a harmadik valamit csinál..

2014. nov. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Koszonom neked is, hogy irtal! Igen most en is kicsit sokkot kaptam...:)))

Sok rosszat hallottam de sok jot is a 3 testverrol...

Jajjj olyan boldog vagyok egyebkent szeretnem ha szeretetben es boldogsagban nonenek fel es szeretnek mindegyik babara egyforman odafigyelni! Ettol is feltem, hogy ez 3 gyereknel mar nem kivitelezheto es az odafigyeles valamelyik babo rovasara megy...:(

2014. nov. 4. 20:41
 5/19 anonim ***** válasza:

Jelen :)

Három kisfiam van. 5 és fél, 4, 3 évsek. 16 majd 13 hónap a korkülönbség. A legkisebb nálunk is becsúszott. Még ma is emlékszem a sokkra :)

Nehéz volt az tuti. A két nagyobbikkal is sokat ijeszgettek, hogy nehéz lesz, bolondok vagyunk (így terveztük náluk), de azt könnyedén vettem. Mikor megszületett a pici bizon sok volt. Egyrészt az a 3hó korkülönbség is számított. A középsõ akkor tanult járni is. Másrészt ott volt plusz egy "nagy". Én kértem segítséget. Fél évig járt egy idõsebb hölgy. Ott volt velünk egy ideig, házi munkába is besegített. Biztos ment volna egyedül is, de azért így könnyebbnek láttam. Így is mindig úgy éreztem valamelyiknek kevesebbet adok.

Az õ viszonyuk: Nálunk a középsõ a kiskakas, aki mindkét tesóval harcol. Közben mégis õ a központ. Minden játékba be tudja vonni bármelyik. Szóval ha éppen szent a béke és van kiközösítés valamilyen tvékenységba akkor az nem õ, hanem valamelyik másik. A nagy a kicsivel kedvesebb. Ö pedig ezt tudja is. Hozzá megy ha sérelem éri. Bújni is hozzá bújik többször. Viszont én nem aggódok amiatt, hogy a középsõt bármelyik kevésbé szeretné, mert látom, hogy vele is mgvannak ezek a pillanatok,csak õ néha tényleg nehéz eset:) Mondjuk a másik kettõ is tud alakítani, csak a mester mellett eltörpülnek :)

Még szerintem nálunk is túl kicsik ahhoz hogy megmondjam hogyan i alakul, de mint írtam nem aggódok.

Szerintem az is természetes ha néha kettõ jobban összefog.

2014. nov. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

De aranyos vagy...:))

Koszonom:))

Akkor ez hasonlo eset mint az enyem:)

En is kis korkulonbseggel szerettem volna a 2 lanyt de a 3. becsuszott:))

Anyukam allandoan itt tud lenni, ugyhogy nem lesz ezen a teren gondom! Foleg ha birjak majd az idegei;))

A nagylanyom:) nagyon edes o annyira nyugodt..a kicsi is edes de szuletesetol kezdve hisztis:)

Kezelheto de tud uvolteni, ugyhogy szerintem o mint kozepso ugyanilyen lesz mint nalatok:)

Izgulok de nincs csodalatosabb erzes mint a gyerekeimre ranezni vagy veluk lenni!!!

2014. nov. 4. 21:43
 7/19 anonim ***** válasza:

De jó!! :) Én jelenleg 2 kislány mellé várok egy 3 babát :)

Nagylánoym 2,5 éves a pici 6 hónapos.

2014. nov. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolso! Gratulalok neked:) Lehet mar tudni, hogy kislany lesz vagy kisfiu? Persze en vagyom mar egy kisfiura de tutti lany lesz a 3. is:)
2014. nov. 5. 08:48
 9/19 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan valamivel nagyobb a korkülönbség, meg a kisfiam meg a kislányom között nem egészen 2,5év van. A nyáron lett nekem is egy pozitív tesztem. Megmondom őszintén első reakciómban csak sírtam és sírtam. Aztán meg a lelkiismeret furdalásom volt, hogy miért nem tudok úgy örülni a harmadiknak mint az első kettőnek. Igazából februártól már szerettem volna elmenni dolgozni, emberek között lenni, nem pedig mindent elölről kezdeni, a várandósság, szoptatás, éjszakai ébredések... És mindemellett volt/van bennem egy nagy rakás félelem, hogy ha megérkezik a kicsi, akkor képes leszek e megadni a két nagyobbnak azt a szeretetet, törődést, figyelmet amire szükségük van, amit most megkapnak. A két kisebb között kereken két év lesz. Mostmár persze ugyanolyan örömmel tölt el mikor érzem mocorogni, vagy mikor a 4 éves kisfiam kezét a pocakomra teszem mikor a kistesó matat, és látom az arcán hogy számára ez milyen furcsa és izgalmas. Megvan ennek is a szépsége.

Ja, megjegyzem mi is hárman vagyunk tesók. Közöttünk 4-4 év van, és nagyon jó a viszonyunk! Mikor kicsik voltunk, persze megvoltak a magunk kis vitái, csatái, de a normális, természetes keretek között. Egy jó édesanyával koordinálható a dolog!

A válaszaidból ítélve, jó helyre jön az a picuri, meglesz neki a szeretetteljes légkör, nem hiszem hogy bármelyik is ki lenne majd közösítve!!!

2014. nov. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

:)

Koszonom szepen:)))

Azon leszek, hogy megprobaljam mindegyik gyereknek megadni amire vagyik! ( erzelmi szinten )

Ugy gondolom nem biztos, hogy mindig egyenloen tudok majd figyelni rajuk de mivel mindharom baba mas igy ha mindegyiknek megadom azt ami neki fontos ( erzelmileg ) akkor nagy baj nem lehet:))

2014. nov. 5. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!