Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses vércukorszint...

Terheléses vércukorszint mérés előtt mennyivel nem lehet inni sem?

Figyelt kérdés
Holnap reggel megyek vizsgálatra. Tudom, hogy éhgyomorra kell, de inni meddig lehet előtte? Éjszaka többször felébredek és akkor innom kell...
2008. aug. 13. 18:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
elvileg semmi nem lehet a gyomrodban. talán max. ásványvíz.
2008. aug. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Vizet bármeddig és bármennyit ihatsz. Nem mondták ,hogy hogyan csinálják?

Itt Kecskeméten meg van,hogy reggelizz meg otthon és 1 óra múlva menj be leveszik a vért és ennyi. nincs lötyi meg ilyenek.

2008. aug. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Nálunk (Miskolcon) nem lehet inni sem mert hígítja a vért,és más lesz az eredmény. Ha éjszaka iszol pár kortyot szerintem abból nem lehet baj. Vagy csak öblítsd ki a szád a vízzel
2008. aug. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Itt sajnos cukros lötyivel csinálják.

Nem is jutott eszembe, hogy az innivalóra rákérdezzek, csak most beijedtem, hogy nem lehet inni sem, és azért szeretném az utolsó pillanatig kihasználni a lehetőséget.

Különben csak ásványvizet iszok, semmi cukros ízesített lötyit.

2008. aug. 13. 19:00
 5/22 anonim ***** válasza:
Nem akarlak ijesztgetni de az a két óra lesz rossz amíg nem ihatsz a köv.vérvételig,pláne ebben a melegben. A barátnőm amit vitt citromot belenyomni a lötyibe utána azt nyalogatta,nekem ez annyira nem jött be.
2008. aug. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Ettől félek én is, főleg, hogy a terhesség előtt sem bírtam a tömény cukrosat, azóta meg csak rosszabb a helyzet.
2008. aug. 13. 19:04
 7/22 anonim ***** válasza:

ne egyél, igyál semmit! a terhelésesnek pont az a lényege, hogy reggel éhgyomorra leveszik a vért, utána megiszod a cukros vizet, és rá 2 órára újra vért vesznek, ekkor látják, hogy hogyan bontja a szervezeted a cukrot.

ez az otthon megreggelizős változat nem hangzik valami szakszerűen! pont arra kíváncsiak, hogy az éhgyomrihoz képest milyen a terheléses cukorszint!

2008. aug. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Én voltam terhelésesen nemrég, és vittem magammal a szénsavmentes ásványvizemet, és a doki (főorvos) azt mondta, hogy mozogni nem szabad, de inni vizet, szénsvmenteset ihatok. Mást semmit. Amúgy javaslom vigyél sok olvasnivalót, mert nagyon unalmas az a két óra várakozás
2008. aug. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Nem vészes! Én is tartottam tőle,de ki lehet bírni. A picurkáért mindent! :))) Vigyél citromot vagy a kinyomott levét,attól elviselhetőbb.
2008. aug. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
hát igen, nagyon kellemetlen lesz, de ha nem akarod hogy fals eredmény jöjjön ki, ne igyál semmit előtte, ill. közben. én is rosszul voltam, de arra koncentráltam, hogy ne hányjam ki a cukros vizet vérvétel előtt. persze az más kérdés, hogy aznap egész délután hánytam, rosszul voltam. ki kell bírni, mert fontos vizsgálat!
2008. aug. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!