Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Használható terhesség alatt...

Használható terhesség alatt (akár első trimeszterben is) Bánfi hajszesz? (kérlek, olvasd el a leírást) És henna?

Figyelt kérdés

Elsőre buta kérdésnek tűnik, de nem hagy nyugodni, ugyanis több helyről hallottam, hogy 100%-os henna hajfestéket sem szabad az első trimeszterben használni. Márpedig ha egy teljesen növényi eredetű színező kárt okozhat, akkor a szintén növényi kivonatokat és alkoholt is tartalmazó hajszesz is lehet káros, nem? Már azt sem értem, mit okozhat a henna, ha egyébként nem vagyok rá allergiás, de ezek szerint más növényi alapú kozmetikumokat is kerülni kellene terhesség alatt? A hajszeszt is sokáig kell hatni hagyni a fejbőrön, így esetleg ez is kerülendő lenne?

Első sorban azért írom ki a kérdést, mert zavar, hogy mindenki mást mond; az én orvosom szerint nyugodtan használhatok hajszínezőt is, de a fodrászkellékes boltban lebeszéltek róla, mindenki mást mond, de senki sem alapozza meg az állítását. Nem arról van szó, hogy ne bírnám ki ezt az időszakot festék vagy hajszesz nélkül, de ha felesleges riadalomkeltés, akkor nem szeretnék vészmadarak miatt mellőzni valamit, ami nem is árt a babának.

Kérem, csak olyan válaszoljon, aki már utánanézett a témának és ismeri ezeknek a szereknek az élettani hatását; mindentől függetlenül kíváncsi lennék, hogy károsak lehetnek-e, és ha igen, milyen módon hatnak, tehát tartózkodni kell-e más krémektől is például, amik nem kerülnek olyan gyakran szóba…



2014. nov. 6. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Annyi hülyeséget kitalálnak az emberek... semmi bajotok nem lehet a gyógynövényektől, de még a hajfestéktől sem ha megfelelően szellőző helyen használod.

Amúgy meg ennyi erővel akkor ha ezek ártanak akkor kb a kaják nagy részét is kerüld, a városban maszkban járj, ne használj kézkrémet, se semmi egyéb krémet, de még szappant se. Csak sima víz... habár abban is vannak baktériumok.

Amúgy elég egyszerű... az orvos ért hozzá. Szóval rá hallgass. Ha valami érdekel tőle kérdezd, ne itt, meg ne a fodrásztól vagy eladótól.

2014. nov. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első tényleg jól leírta:)

Sok sok hülyeség!!! A minap olvastam,hogy a kávéfogyasztástól a baba leukémiás lesz...:)

NA NE.......

És valóban ne menj ki a levegőre a szmog és egyéb dolgok miatt...

Ne egyél semmit!!! Mert mindenbe belenyomják a vegyszert..

Az egyik kismama még azt is megkérdezte,hogy ÚR ISTEN EHET E MÁJKRÉMET??!!!

Én meg erre MICSODA?? :D A másik meg hogy ETTEM CSÍPŐS GYROST ÁRTOTTAM A BABÁMNAK? :D

És huhh sorolhatnám mert sok ilyen kérdés van itt:)

Nyugodtan fesd be a hajad, rendes festékkel is!!! Jól szellőző helységben. Én is festettem és festem is! Nem 2-3 hetente, de nyugodtan! Nem SZABAD hogy ettől baja legyen a picinek! Emelett én kozmetikai termékeket is használok.. Arclemosó tonic ami alkoholos, hetente törlöm át vele az arcom 2-3szor..

Ha ettől baja lesz a babámnak akkor az már régen rossz,nem?!

Testápolót,körmömet is festem, "olvastam azt is hogy az is árt a babának":) Sőt acetonos lemosóval mosom le a körmömet... Sorolhatnám itt a dolgokat,de még reggel is itt ülnénk!!

Egy szónak is 100 vége.... A mai világban ebben a 21.században nem tudom mi van az emberekkel,kismamákkal,de..... Már a túlzások túlzását éljük... Igenis a terhesség nem betegség...

Csak egy titka van mindennek és ez nem csak a várandóságra vonatkozik, hanem az ÉLETRE is..

MÉRTÉKKEL és nem lesz semmi gond!!

Nem kell itt hennával meg ilyen szarokkal szórakozni....

Elnézést ha a válaszommal megsértettem valakit!!

Csak kijött belőlem:)

Nyugodj meg kérdező.. Sem neked sem a babádnak nem lesz bajotok ha 2 havonta befested szépen rendes hajfestékkel a hajadat.. Max annyi "bajod" lesz,hogy ápoltan csinin fogsz kinézni:)

Üdv 34+4 hkm

2014. nov. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A hennára szerintem azért mondják, mert ha nem jó minőségűt vesz az ember, ami ellenőrzött helyről származó tiszta henna növény, akkor lehetnek benne kémiai anyagok. Ezt általában az Indiából és a Távol Keletről származó hennához keverik, hogy intenzívebb színe legyen. Ilyen anyag pl. a Sodium picramte, ami rákkeltő. Vagy vannak az üzletekben henna néven olyan festékek, ami ugyanolyan normál kémiai hajfesték, mint a többi, és csak kis százalékban van benne henna. Na ez is átverés olyan tekintetben, hogy nem kíméli a hajat, mert tele van vegyi anyagokkal.


Önmagában a Henna növény nem káros. Jó minőségűek pl. : Lush, Sante, Logona. Figyelj arra, hogy csak természetes anyagokat tartalmazzon, pl. a henna növényt(Lawsonia inermis), és legfeljebb más növényi anyagokat, pl. indigó, kurkuma, dió, stb.

2014. nov. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm; én is így gondolom, mert ennyi erővel már fürdeni se lenne szabad. :D
2014. nov. 8. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!